Przedmiot i zakres zamówienia:
1 Opracowanie Audytu energetycznego termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej wraz z Remizą OSP w miejscowości Opaleniska.
Audyt energetyczny powinien być opracowany w oparciu o szczegółowy zakres i formy audytu energetycznego określonego w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009r. (Dz. U. 2009r. Nr 43 poz. 346) w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego oraz zgodnie z kryteriami i wskaźnikami zawartymi w Załączniku nr 3a do Szczegółowego opisu osi priorytetowych RPO WP 2014-2020 działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków stanowiącego załącznik do Uchwały Nr103/2270/15 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 14 października 2015r. http://rpo.podkarpackie.pl/index.php/dokumenty-programowe/441-szoop-rpo-wp-2014-2020-w-zakresie-europejskiego-funduszu-rozwoju-regionalnego-oraz-europejskiego-funduszu-spolecznego
- Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej wraz z Remizą OSP w miejscowości Opaleniska.
Projekt termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej wraz z Remizą OSP w miejscowości Opaleniska powinien być opracowany na podstawie opracowanego Audytu energetycznego oraz Szczegółowego opisu osi priorytetowych RPO WP 2014-2020 działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków stanowiącego załącznik do Uchwały Nr103/2270/15 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 14 października 2015r., zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2013r. poz. 1409 j.t. z późn zm.), z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r. poz. 462 z poźn zm.), oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r. poz. 1129 j.t.). Wykonanie dokumentacji projektowej obejmuje takie elementy jak:
- Ocieplenie ścian, stropów, fundamentów, stropodachów lub dachów
- Modernizacja lub wymiana stolarki okiennej i drzwiowej lub wymiana oszkleń w budynkach na efektywne energetycznie
- Izolacja cieplna, równoważenie hydrauliczne lub kompleksowa modernizacja instalacji ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej wraz z wymianą źródła ciepła(kotły olejowe)
- Likwidacja liniowych i punktowych mostków cieplnych
- Zastosowanie automatyki pogodowej i systemów zarządzania zużyciem energii w budynku ( w tym zawory termostatyczne)
- Modernizacja instalacji elektrycznych budynku, która skutkować będzie ograniczeniem strat energii
- Instalacja OZE w modernizowanych energetycznie budynkach
- Modernizacja lub wymiana oświetlenia (zamontowanego w/na budynku na stałe)
- Projekt powinien zawierać zmianę pokrycia dachu płaskiego z papy oraz blachy na dach płaski pokryty płytą z rdzeniem poliuretanowym wraz z opracowaniem pod nią konstrukcji.
- Opracowanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych wraz z przedmiarami i kosztorysem inwestorskim.
- Po zakończeniu zadania i uzyskaniu środków zewnętrznych jednak nie później niż do 30.12.2018r. wykonać:
- Termowizyjne badanie ciągłości warstw izolacji termicznej budynku wykonane zgodnie z normą europejską PN-EN 13187 „właściwości cieplne budynków – Jakościowa detekcja wad cieplnych w obudowie budynku – metoda podczerwieni.
- Powietrzne badania szczelności budynku wykonane zgodnie z normą PN-EN 13829 „właściwości cieplne budynków. Określenie przepuszczalności powietrznej budynków. Metoda pomiaru ciśnieniowego z użyciem wentylatora”
- Audyt powykonawczy, który zweryfikuje parametry zużycia energii cieplnej i elektrycznej w zmodernizowanym budynku opracowany zgodnie z metodologią wykorzystywaną do opracowania audytów energetycznych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 10 sierpnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii (Dz. U. z 2012r. nr 962)
Zakres zamówienia obejmuje:
Uzyskanie w imieniu Zamawiającego wymaganych prawem decyzji i pozwoleń a w związku z tym również wykonanie wszelkich innych opracowań ( np. projekt powinien być uzgodniony branżowo). Wykonanie map do celów projektowych oraz wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów pozostaje po stronie Zamawiającego.
Sekretariat Urzędu Gminy Grodzisko Dolne do 28.10.2015 r.
Zamknięta koperta, e-mail – urzad@grodziskodolne.pl, lub fax:172436038
100% cena (cenę podać łącznie w kwocie brutto oraz w rozbiciu na poszczególne elementy np. : Audyt, dokumentacja projektowa itd.)