Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego podczas realizacji dla zadania pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie ZUW Rzeszów”.
Wykonanie kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1,2 MW znajdującej się na obszarze stacji uzdatniania wody zarządzanej przez Zamawiającego.
Przy projektowaniu przedmiotowej instalacji fotowoltaicznej (PV), należy uwzględnić następujące funkcjonalności organizacyjno - techniczne:
INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA – WYMAGANIA OGÓLNE:
- Moc instalacji fotowoltaicznej: 1,2 MW.
- Obszar możliwej zabudowy instalacji PV przedstawiono w zał. nr 7 do SIWZ.
- Wytworzona energia elektryczna, przez instalację PV, będzie zużywana wyłącznie na potrzeby własne Zamawiającego. Wymaga się ujęcia w dokumentacji projektowej odpowiednich zabezpieczeń uniemożliwiających przepływ wytworzonej energii do sieci dystrybucyjnej.
- Na etapie przygotowania dokumentacji projektowej, należy uwzględnić, możliwość wizualizacji i zdalnego odczytu uzysków energetycznych z instalacji PV.
Zakres prac projektowych obejmuje:
- Opracowanie koncepcji budowy farmy fotowoltaicznej na wskazanym obszarze. Koncepcja musi zawierać co najmniej 3 warianty rozwiązań technicznych. Dla każdego z wariantów instalacji fotowoltaicznej musi być przedstawiona analiza porównawcza pod względem technicznym, ekonomicznym i ekologicznym dla okresu realizacji i eksploatacji, z wyszczególnieniem głównych urządzeń i instalacji oraz wskaźnikowe zestawienie kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, tak aby możliwe były dokonanie optymalnego wyboru projektowanej instalacji.
- Opracowaną koncepcję należy przedstawić do zaopiniowania Zamawiającemu.
- Opracowanie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji, włącznie z opracowaniem i przygotowaniem wniosku o uzyskanie tej decyzji i złożenie go w imieniu Zamawiającego do urzędów i instytucji wg właściwości. Karta informacyjna przedsięwzięcia powinna zawierać wszystkie dane wymagane do przeprowadzenia analizy.Przygotowanie i opracowanie wymaganych operatów przed uzyskaniem decyzji środowiskowych uwarunkowań.Przygotowanie i opracowanie raportu oddziaływania na środowisko, jeśli taka konieczność pojawi się w toku prowadzonego postępowania.
- Opracowanie materiałów i złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku do decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego – część opisowa i graficzna.
- Uzyskanie map sytuacyjno-wysokościowych do celów opiniodawczych w wymaganym zakresie.
- Uwzględnienie w opracowaniu w niezbędnym zakresie wszystkich aktualnie obowiązujących materiałów planistycznych dotyczących zagospodarowania przestrzennego terenów objętych opracowaniem i uzyskanie pozytywnej opinii Miejskiego Biura Planowania.
- Opracowanie i złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku do Instytucji gospodarującej mieniem Gminy o zgodę na realizację inwestycji na terenie działek Gminnych i Skarbu Państwa.
- Pozyskanie map do celów projektowych sytuacyjno-wysokościowych dla projektowanego przedsięwzięcia skali 1:500 (aktualizacja lub uzupełnienie w miejscu gdzie występuje brak pokrycia mapą).
- Wykonanie aktualnych wyrysów z mapy ewidencyjnej gruntów oraz wypisów z rejestrów gruntów.
- Opracowanie dokumentacji geologicznej.
- Opracowanie projektu budowlanego zawierającego komplet wszystkich niezbędnych opracowań, uzgodnień i decyzji umożliwiających uzyskanie pozwolenia na budowę, oraz uzgodnień branżowych w zakresie projektowym i realizacyjnym.
- Przygotowanie kompletnego wniosku do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
- Opracowanie projektu wykonawczego w zakresie określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.).
- Opracowanie dla wykonawcy robót projektu organizacji ruchu na czas budowy, jeżeli zajdzie taka potrzeba wraz ze wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami.
- Opracowanie przedmiaru robót z podziałem na branże i obiekty wykonanego zgodnie z rozporządzeniem Ministra infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.).
- Opracowanie kosztorysów inwestorskich zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).
- Opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót opracowaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.).
- Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę.
- Uzyskanie warunków przyłączenia i koncesji, o których mowa odpowiednio w art. 7 ust. 3 a i art. 32 ust. 1 pkt 1) lit. b) ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 r., poz. 1059 z późn. zm.), jeśli są wymagane w przypadku gdy całość wytworzonej energii elektrycznej w instalacji fotowoltaicznej będzie wykorzystywana wyłącznie na potrzeby wytwórcy (Zamawiającego). Jeśli nie będzie potrzeby uzyskiwania ww. dokumentów, Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania wszelkich innych dokumentów, które będą wymagane (np. uzgodnienia, zawiadomienia, itp.).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na stronie internetowej Zamawiającego.
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu:
- Posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania oraz nie podlegać wykluczeniu. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć następujące dokumenty:
- Oświadczenie Wykonawcy, że nie zachodzą okoliczności wykluczające go z ubiegania się o udzielenie zamówienia i że akceptuje wszystkie warunki i wymagania (wg załącznika nr 2);
- Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
- Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenia społeczne
i zdrowotne, lub zaświadczenie że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, albo wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. - Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w pkt. XI. 1. 4). niniejszej SIWZ, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem składania ofert;
- Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w pkt. XI. 1. 5). niniejszej SIWZ, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem składania ofert;
- Posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie. W szczególności wykonawca musi spełnić następujący warunek:
- Wykonać w okresie trzech lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, projekty instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy nie mniejszej niż 450 kW, w tym co najmniej jeden z konstrukcjami naziemnymi o mocy nie mniejszej niż 150 kW, – na podstawie których, instalacje zostały wykonane i odebrane.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ oraz dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie. (Wykonawcy składający ofertę wspólną przedstawiają razem jeden dokument w formie załącznika nr 3).
Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców roboty zostały wykonane należycie, zawierały co najmniej:
- wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował prace, których dokumenty dotyczą,
- wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były prace,
- wskazanie zakresu prac,
- wskazanie wartości prac,
- wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
- wskazanie miejsca wykonania,
- opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że roboty zostały wykonane należycie
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia ich doświadczenie będzie oceniane łącznie.
3. Dysponować odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia W szczególności wykonawca musi spełnić następujący warunek:
- dysponować co najmniej 1 osobą, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej posiadającą co najmniej 5 letnie doświadczenie w projektowaniu w tym, minimum wykonanie co najmniej 1 projektu systemu fotowoltaicznego o mocy nie mniejszej niż 150 kW z konstrukcjami naziemnymi – na podstawie którego, instalacja została wykonana i odebrana;
- dysponować co najmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych i minimum wykonanie co najmniej 1 projektu systemu fotowoltaicznego o mocy nie mniejszej niż 150 kW z konstrukcjami naziemnymi – na podstawie którego, instalacja została wykonana i odebrana;
- dysponować co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjnej i minimum wykonanie co najmniej 1 projektu systemu fotowoltaicznego o mocy nie mniejszej niż 150 kW z konstrukcjami naziemnymi – na podstawie którego, instalacja została wykonana i odebrana;
- dysponować co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej i minimum wykonanie co najmniej 1 projektu systemu fotowoltaicznego o mocy nie mniejszej niż 150 kW z konstrukcjami naziemnymi – na podstawie którego, instalacja została wykonana i odebrana.
W celu potwierdzenia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację o doświadczeniu zawodowym projektanta, kopie jego uprawnień budowlanych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2013 r., Poz. 1409 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394 ze zm.), (wg załącznika nr 4),
4. Znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć opłaconą polisę od odpowiedzialności cywilnej (w ramach prowadzonej działalności), której wartość opiewa na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł.
5. W przypadku podwykonawstwa wykaz usług, których wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom (wg załącznika nr 1).
Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą "spełnia – nie spełnia", w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w punkcie IV SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż w/w warunki Wykonawca spełnił. Niespełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
Miejsce składania ofert: MPWiK Sp. z o.o., ul. Naruszewicza 18 (Sekretariat Ip., pok. nr 104)
Miejsce otwarcia ofert: MPWiK Sp. z o.o., ul. Naruszewicza 18 (Świetlica Ip.)
Termin otwarcia ofert: 07-01-2016r., godz.: 12:15
Kryterium oceny ofert – cena 100%
I. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
- wykonawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania wyrządzili szkodę nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia postępowania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności;
- wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli poprzez likwidację majątku upadłego;
- wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
- w przypadku prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe łub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego: a) osoby fizyczne będące wykonawcą, b) wspólnika, jeżeli wykonawcą jest spółka jawna, c) partnera lub członka zarządu, jeśli wykonawcą jest spółka partnerska, d) komplementariusza, jeśli wykonawcą jest spółka komandytowa lub spółka komandytowo-akcyjna, e) urzędującego członka organu zarządzającego, jeśli wykonawcą jest osoba prawna;
- podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
- wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. IV ppkt. 1- 4 SIWZ.
II. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawców, którzy:
- wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji; Przepisu nie stosuje się do wykonawców, którym udziela się zamówienia na podstawie § 44 (przeprowadzono konkurs, w którym nagrodą było zaproszenie do udziału w postępowaniu) lub dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być udzielone tylko przez jednego wykonawcę;
- złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
- nie złożyli oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub wymaganych dokumentów lub złożone dokumenty zawierają błędy albo w wyznaczonym terminie nie złożyli, nie uzupełnili lub nie wyjaśnili tych dokumentów bądź nie odpowiedzieli na wezwanie zamawiającego do uzupełnienia oferty w inny sposób;
- nie wnieśli wadium, w tym również na przedłużony okres związania ofertą, lub nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą.
- są powiązani osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na: a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
III. Wszystkim wykluczonym wykonawcom przekazuje się równocześnie z wynikami postępowania informacje o ich wykluczeniu faksem lub pocztą elektroniczną, a następnie listem.
IV. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
- Strony postanawiają, iż nie będą zmieniały istotnych postanowień umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy chyba, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego. W szczególności Zamawiający dopuszcza możliwość zmian umowy: a) spowodowanych zmianą nazwy firmy stron umowy, b) spowodowanych poprawieniem oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych, c) zmianę terminów, gdy wystąpiły okoliczności (niezależne od Wykonawcy) uniemożliwiające wykonanie czynności określonych w umowie, d) korzystnych dla zamawiającego, w szczególności obniżających wynagrodzenie wykonawcy bez zmiany przedmiotu zamówienia, e) w wyniku zmian regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie podpisania umowy, wywołujących potrzebę zmiany umowy, wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany;
- Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
- Wszelkie zmiany umowy muszą być dokonywane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez Wykonawcę i Zamawiającego, pod rygorem nieważności takiej zmiany.