Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Bełska 22 38-700 Ustrzyki Dolne
Opis przedmiotu zamówienia: 

Załącznik nr 1 do WZUS

Opis przedmiotu zamówienia

 

NAZWA ZAMÓWIENIA:

 

Usługi społeczne w ramach projektu „Wsparcie rodzin z terenu powiatu bieszczadzkiego poprzez działalność placówki wsparcia dziennego o zasięgu ponadgminnym”.

 

  1. Uwagi ogólne:
  1. Pojęcie godzina dydaktyczna dla wszystkich zadań oznacza jednostkę czasu równą 45 minut.
  2. Wszystkie materiały, konspekty zajęć, miesięczne karty czasu specjalistów, listy poświadczające obecność i korzystanie z usług, dzienniki zajęć, pozostała dokumentacja rozliczeniowa każdego z zadań zostanie oznakowana przez Wykonawcę zgodnie z aktualnymi wytycznymi w zakresie informacji i promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego,
  3. W wypadku gdy na jakimkolwiek dokumencie wymagane jest poświadczenie osoby nieletniej za osobę tę poświadczenia dokonuje jedno z rodziców / opiekunów prawnych/.
  4. Jeśli w odniesieniu do któregokolwiek zadania nie podano okresu jego realizacji należy przyjąć, że zadanie to realizowane jest przez cały trwania umowy.
  1. Zadania wspólne dla wszystkich zadań
  1. Salę szkoleniową zapewnia Zamawiający.
  2. Wykonawca zapewnia obiad z napojem dla uczestników projektu  dla zadań realizowanych
    w wymiarze co najmniej 6 h dydaktycznych dziennie.
  3. Wykonawca zapewnia serwis kawowy dla uczestników projektu, dla zajęć trwających co najmniej 4 h dydaktyczne dziennie, oraz  napoje w nieograniczonej ilości;
  4. Wykonawca zapewnia trenerów z kompetencjami do prowadzenia zajęć właściwych dla danej tematyki zajęć, posiadających co najmniej 2-letnie doświadczenie w pracy na danym stanowisku.
  5. Rozliczenie świadczeń odbywać się będzie w systemie miesięcznym na podstawie miesięcznej faktury/rachunku za świadczenie usług wraz z kartami czasu pracy potwierdzającymi wykonanie usługi w danym miesiącu. Sposób i terminy dotyczące przekazania przez Wykonawcę dokumentacji zostaną szczegółowo określone w umowie.
  6. Zajęciami objęci są uczestnicy projektu (30 osób) tj. podopieczni Świetlicy Opiekuńczej „Pełna Chata” w wieku od 6 do 18 lat.
  7. Zajęcia realizowane będą w roku szkolnych w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. od. 12.00 do 18.00, w okresach wolnych od zajęć lekcyjnych od poniedziałku do piątku w godz. od. 10.00 do 16.00.
  8. Wykonawca zapewnia zróżnicowane materiały uzależnione od tematyki realizowanych zajęć.
  9. Wykonawca wystawia uczestnikom projektu odpowiednie zaświadczenia/certyfikaty o ukończeniu danej formy wsparcia zawierających informację o jego temacie oraz wymiarze godzin;
  10. Wykonawca przeprowadza ewaluację usługi zgodnie z wytycznymi wskazanymi przez Zamawiającego szczegółowo określonymi w umowie.
  11. Wykonawca oznakuje pomieszczenia, w których będą odbywały się zajęcia zgodnie z aktualnymi wytycznymi w zakresie informacji i promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego;
  12. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli realizacji zamówienia.
  13. Wykonawca zapewnia materiały dydaktyczne i materiały biurowe (co najmniej teczka /segregator szkoleniowy notatnik / papier do notowania / długopis).

 

  1. Usługi realizowane w ramach projektu:
    1. Wsparcie specjalistyczne
  1. Termin realizacji – okres trwania umowy
  2. Realizacja 900 godzin dydaktycznych zajęć w zakresie:
  • wsparcia psychologicznego – w wymiarze 365 h dla 26 UP,
  • zajęć z terapeutą zajęciowym– w wymiarze 132 h dla 21 UP,
  • wsparcia logopedycznego—w wymiarze 20 h dla 2 UP,
  • wsparcia pedagogicznego– w wymiarze 156 h dla 27 UP,
  • wsparcia socjoterapeutycznego—w wymiarze 202 h dla 29 UP,
  • doradztwa zawodowego-– wymiarze 15 h dla 3 UP,
  • wsparcia terapeuty uzależnień – w wymiarze  10 h dla 1  UP.
  1. Na podstawie miesięcznego zapotrzebowania wskazanego przez Zamawiającego przekazanego Wykonawcy do dnia 15 każdego miesiąca Wykonawca sporządzi i przekaże w terminie do 25 dnia kalendarzowego miesiąca poprzedzającego świadczenie usług szczegółowy harmonogram miesięczny realizacji usługi zawierający wykaz dat i godzin świadczenia usługi.
  2. W przypadku pierwszego miesiąca realizacji usługi o ile nie jest możliwe dotrzymanie terminów o których mowa w pkt. b. Zamawiający uzgodni z Wykonawcą liczbę godzin do wykonania w tym miesiącu.
    1. Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe
      1. Umiejętność uczenia się :
  1. Termin realizacji – 2018 r.
  2. Opracowanie programu kompetencji kluczowych i przekazanie praw do scenariusza zajęć zawierającego m.in. zajęcia rozwojowe w zakresie szybkiego czytania, szybkiego i efektywnego uczenia się i zapamiętywania.
  3. Realizacja programu w podziale na 3 grupy UP poprzez zajęcia 40 h w czterech blokach po 10 h dla każdej grupy w wymiarze 8 spotkań po 5 h
    1. Inicjatywność i przedsiębiorczość:
  1. Termin realizacji – 2018 r., 2019 r.
  2. Opracowanie programu kompetencji kluczowych i przekazanie praw do scenariusza zajęć zawierającego m.in. zajęcia z zarządzania swoim budżetem, praca metodą projektową, zespołową.
  3. Realizacja programu w podziale na 3 grupy UP poprzez zajęcia 80 h w czterech blokach po 10 h dla każdej grupy w wymiarze 16 spotkań po 5 h
  4. Po zakończeniu PKK realizacja własnych projektów edukacyjno-kulturalnych w 3 grupach 10 -osobowych poprzez realizację 1 projektu przez każdą z grup.
  • termin realizacji – 2020 r.
  • czas realizacji własnego projektu wraz z prezentacją wynosi 1 miesiąc,
  • nadzór mentora nad prawidłowym podziałem zadań, harmonogramem i budżetem, wsparcie merytoryczne w zakresie organizacji wydarzeń w wymiarze 20h dla jednej grupy,
  • mentor – osoba posiadająca min. 2-letnie doświadczenie w realizacji projektów edukacyjno-kulturalnych i/lub projektów popularnonaukowych, wykształcenie pedagogiczne lub 2-letnie doświadczenie w pracy z dzieckiem,
  • zapewnienie materiałów pomocniczych do prowadzenia zajęć np. materiały papiernicze, plastyczne, drobny sprzęt artystyczny, art. spożywcze.

 

 

 

  1. Świadomość i ekspresja kulturalna:
  1. Termin realizacji – 2018 r.
  2. Opracowanie programu kompetencji kluczowych i przekazanie praw do scenariusza zajęć zawierającego m.in. rozwój sztuki w kontekście postępu technicznego, społecznego, rozwoju technologii, zmian w skali światowej, sztuka codzienna, kultura w skali mikro.
  1. Realizacja programu w podziale na 3 grupy UP poprzez zajęcia 40 h w czterech blokach po 10 h dla każdej grupy w wymiarze 8 spotkań po 5 h
    1. Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne:
  1. Termin realizacji – 2018 r., 2019 r.
  2. Opracowanie programu kompetencji kluczowych i przekazanie praw do scenariusza zajęć zawierającego m.in. praca w formule projektu badawczego, wykorzystanie eksperymentu, narzędzia poznawania świata, inicjatywność.
  3. Realizacja programu w podziale na 3 grupy UP poprzez zajęcia 80 h w czterech blokach po 10 h dla każdej grupy w wymiarze 16 spotkań po 5 h
  4. Po zakończeniu PKK realizacja własnych projektów badawczych w 3 grupach 10 -osobowych poprzez realizację 1 projektu przez każdą z grup.
  • termin realizacji – 2020 r.
  • czas realizacji własnego projektu wraz z prezentacją wynosi 1 miesiąc,
  • nadzór mentora nad prawidłowym podziałem zadań, harmonogramem i budżetem, wsparcie merytoryczne w zakresie organizacji wydarzeń w wymiarze 20h dla jednej grupy,
  • mentor – osoba posiadająca min. 2-letnie doświadczenie w realizacji projektów edukacyjno-kulturalnych i/lub projektów popularnonaukowych, wykształcenie pedagogiczne lub 2-letnie doświadczenie w pracy z dzieckiem,
  • zapewnienie materiałów pomocniczych do prowadzenia zajęć np. materiały papiernicze, plastyczne, drobny sprzęt artystyczny, art.. spożywcze.
    1. Udział w zewnętrznych wydarzeniach edukacyjno-kulturalnych:
      1. Uwagi ogólne:
  1. Wykonawca przygotuje i zorganizuje dla 30 uczestników projektu i 3 wychowawców udział w zewnętrznych wydarzeniach edukacyjno-kulturalnych.
  2. Wykonawca przygotuje szczegółowy program realizacji każdego z wydarzeń i przekaże Zamawiającemu na co najmniej 7 dni przed planowanym udziałem. Wykonawca zapewni oraz poniesie wszelkie koszty związane z organizacją i realizacją usługi, w tym transport, wszelkie opłaty parkingowe, ubezpieczenie od NNW, wyżywienie itp. Po zakończeniu usługi Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację wykonania każdego  z zadań  obejmującą listy obecności i kopię polisy NNW.
    1. Realizacja usługi w 2018 r.
  1. Wycieczki jednodniowe wyjazdowe
  • Rzeszów (pokazy chemiczne oraz z zakresu fizyki doświadczalnej uczelnia w Rzeszowie, park trampolin)
  • Sanok (kino)
  1. Wyjścia – teren i okolice Ustrzyk Dolnych
  • Ustrzyki Dolne - Muzeum Młynarstwa i Wsi
  • Uherce Mineralne – Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
  • Solina (Zwiedzanie Zapory)

 

 

  1. Realizacja usługi w 2019 r.
  1. Wycieczki jednodniowe wyjazdowe
  • Rzeszów (przedstawienie teatralne)
  • Sanok (Skansen)
  1. Wyjścia – teren i okolice Ustrzyk Dolnych
  • Jankowce - Warsztaty Garncarskie,
  • Ustrzyki Dolne – (kino),
  • Pszczeliny- Fundacja Hucuły Dzieciom
    1. Realizacja usługi w 2020 r.
  1. Wycieczki jednodniowe wyjazdowe

Sanok (Muzeum Beksińskiego, sala zabaw)

  1. Wyjścia – teren i okolice Ustrzyk Dolnych
  • Myczkowce (Park Miniatur, Mini Zoo)

 

 

 

Kod CPV: 
85320000-8
80570000-0
80500000-9
80510000-2
85000000-9
85310000-5
85323000-9
85312400-3
85312000-9
Warunki udziału w postępowaniu : 
  1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
  1. nie podlegają wykluczeniu, na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 oraz art. 24 ust. 5 pkt 1, 2, 4 i 8 ustawy Pzp – brak podstaw do wykluczenia zostanie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą oświadczenia – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do WZUS;
  2. spełniają warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1b ustawy Pzp dotyczące:
  1. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.

Zamawiający nie ustanawia szczególnych wymagań w odniesieniu do tego warunku.

 

  1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej.

Zamawiający nie ustanawia szczególnych wymagań w odniesieniu do tego warunku.

 

  1. zdolności technicznej lub zawodowej.

Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych - również wykonuje) usługi polegające na przeprowadzeniu co najmniej 6 usług szkoleniowych lub doradczych w wymiarze:

  1. usługa szkoleniowa - co najmniej 2 dni szkoleniowe każda (gdzie dzień szkoleniowy wynosił co najmniej 5 godzin dydaktycznych) dla co najmniej 10 osób każda,

b) usługa doradcza w wymiarze co najmniej 20 godzin dla co najmniej 10 osób każda

- w przypadku opisanym w a) i b) - skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, z rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w rozumieniu art. 7 ustawy o pomocy społecznej, i/lub rodzin wieloproblemowych i/lub rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym i każda usługa szkoleniowa lub doradcza powinna odpowiadać swoją tematyką przynajmniej 1-ej z wskazanych form wsparcia, tj. zrealizował co najmniej po 1 usłudze szkoleniowej lub doradczej w każdym z poniżej wskazanych zakresów :

  1. realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji psychologicznych,,
  2. realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji socjoterapeutycznych,
  3. realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji pedagogicznych,
  4. realizacji zajęć w zakresie wsparcia terapeuty zajęciowego lub terapii sensorycznej lub taktylnej,
  5. realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji logopedycznych,
  6. realizacji zajęć wspierających umiejętność uczenia się lub inicjatywność i przedsiębiorczość lub świadomość i ekspresję kulturalną, lub kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne.

Wykonawca musi potwierdzić ich należyte wykonanie, poprzez przedstawienie odpowiednich dokumentów wystawionych przez Zamawiającego lub odbiorcę usługi. W przypadku usług nadal wykonywanych faktycznie zrealizowany zakres zamówienia na dzień składania ofert musi spełniać warunki określone powyżej.

 

  1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia:
  1. warunki określone w Rozdz. VII ust. 1 pkt3) spełni co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie lub spełnią go łącznie.
  2. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie zobowiązany jest wykazać, że nie zachodzą wobec niego podstawy do wykluczenia, o których mowa w Rozdz. VII. ust. 1lit. a. niniejszej WZUS.
  3. Wykonawcy ci ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia.
  4. W związku z faktem, iż wszelka korespondencja związana z postępowaniem będzie kierowana do ustanowionego przez Wykonawców pełnomocnika należy podać adres pełnomocnika, na jaki ma być wysyłana korespondencja.
  5. Pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi, precyzować zakres umocowania i wskazywać pełnomocnika. Musi też wyliczać wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie i być podpisane przez każdego z nich.
  6. Pełnomocnictwo musi być dołączone do oferty (oryginał w formie pisemnej lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem notarialnie) i będzie tożsame z pełnomocnictwem do podpisywania oferty.
Termin składania ofert: 
poniedziałek, Sierpień 13, 2018 - 14:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 
  1. Oferty można składać w następującym miejscu:

nazwa instytucji: Powiat Bieszczadzki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

miejscowość: 38-700  Ustrzyki Dolne

ulica: Bełska 22

w terminie do dnia 13.08.2018 r. do godziny 14.00

  1. Oferty zostaną otwarte w następującym miejscu:

nazwa instytucji: Powiat Bieszczadzki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  

miejscowość: 38-700  Ustrzyki Dolne 

ulica: Bełska 22        

w dniu 13.08.2018 r. o godz. 14.15

  1. Za moment złożenia oferty uznaje się czas jej zarejestrowania przez Zamawiającego (pokój nr 1).

Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona bez otwierania (art. 84 ust. 2 ustawy Pzp).

  1. Wykonawcy mogą, uczestniczyć w publicznej sesji otwarcia ofert.
  2. W trakcie jawnej sesji otwarcia ofert, Zamawiający poda do wiadomości zebranym Wykonawcom lub upoważnionym przedstawicielom:
  1. kwotę, jaką przeznaczył na sfinansowanie zamówienia;
  2. firmy oraz  adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie;
  3. ceny, termin wykonania zamówienia, warunki płatności zawarte w ofertach.
  1. Informacje ogłoszone w trakcie publicznego otwarcia ofert zostaną udostępnione na stronie internetowej Zamawiającego zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy Pzp.
Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 
  1. Kryteria oceny ofert i ich znaczenie (w %):

Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymogom określonym w niniejszej WZUS i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, w oparciu o podane kryteria wyboru, wyliczone wg wzoru:

Lp.

Opis kryteriów oceny

Znaczenie

1.

Cena brutto

50 %

2.

Doświadczenie Wykonawcy w przeprowadzaniu szkoleń /kursów/usług doradczych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

50 %

 

 

  1. Cena brutto– 50%  (kryterium 1).

Ilość punktów uzyskanych w kryterium ,,cena brutto” będzie wyliczona wg następującego wzoru:

 

najniższa oferowana wartość brutto

spośród zakwalifikowanych ofert

C  =                                                                                   x 50

wartość badanej oferty brutto

 

 

 

C – wskaźnik kryterium cena brutto – Wykonawca w powyższym kryterium otrzyma maksymalnie 50 pkt.

 

  1. Doświadczenie Wykonawcy w przeprowadzaniu szkoleń /kursów / usług doradczych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym– 50%  (kryterium 2).

DW - wskaźnik kryterium doświadczenie Wykonawcy

Wykonawca w kryterium 2 otrzyma maksymalnie 50 pkt

W kryterium 2 „Doświadczenie Wykonawcy” oferta zostanie oceniona w skali punktowej do 50 pkt na podstawie informacji podanych przez Wykonawcę w wykazie sporządzonym według wzoru będącego Załącznikiem Nr 9 do WZUS wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie usług (do powyższego wykazu należy załączyć dokumenty, że wskazane w nim zamówienia zostały wykonane należycie, w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę).

 

Najwyższą liczbę punktów (50) otrzyma oferta Wykonawcy, który wykaże, że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych - również wykonuje) największą liczbę godzin świadczenia usług szkoleniowych i doradczych o tematyce odpowiadającej przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj:

 

1)    realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji psychologicznych,,

2)    realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji socjoterapeutycznych,

3)    realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji pedagogicznych,

4)    realizacji zajęć w zakresie wsparcia terapeuty zajęciowego lub terapii sensorycznej lub taktylnej,

5)    realizacji zajęć w zakresie wsparcia lub terapii lub konsultacji logopedycznych,

6)    realizacji zajęć wspierających umiejętność uczenia się lub Inicjatywność i przedsiębiorczość lub świadomość i ekspresje kulturalną, lub kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne.

 

Każda następna oferta uzyska odpowiednio mniej punktów, zgodnie z wzorem:

 

                                                               Liczba godzin usług z oferty ocenianej

Liczba punktów oferty (DW) =      -------------------------------------------------------------------------- x 50

                                               Największa liczba godzin usług z spośród zakwalifikowanych ofert

 

Pod pojęciem usługi Zamawiający rozumie usługę szkoleniową lub doradczą w wymiarze:

  1. usługa szkoleniowa - co najmniej 2 dni szkoleniowe każda (gdzie dzień szkoleniowy wynosił co najmniej 5 godzin dydaktycznych) dla co najmniej 10 osób każda,
  2. usługa doradcza w wymiarze co najmniej 10 godzin dla co najmniej 10 osób każda

- w przypadku opisanym w a) i b) - skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, z rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w rozumieniu art. 7 ustawy o pomocy społecznej, i/lub rodzin wieloproblemowych i/lub rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym  zrealizowaną na rzecz zewnętrznego w stosunku do Wykonawcy podmiotu (co oznacza, że Zamawiający nie bierze pod uwagę usług zrealizowanych w ramach projektów własnych Wykonawcy).Każda usługa szkoleniowa i doradcza wykazywana przez Wykonawcę musi mieścić się w zakresach tematycznych opisanych we wskazanym powyżej punkcie pkt. 1.

 

W przypadku zadeklarowania kryterium 2, Wykonawca wpisuje usługi do Załącznika nr 9 do WZUS oraz załącza dowody określające czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów składa swoje oświadczenie. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Przy obliczaniu punktacji wykonawcy w ramach kryterium 2 Zamawiający weźmie pod uwagę tylko i wyłącznie usługi, co do których wykonawca podał informacje zgodnie z treścią wykazu, stanowiącego załącznik nr 9 do WZUS oraz co do których wykonawca złożył ww. dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie lub wykonywanie. W przypadku braku załączenia wykazu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do WZUS lub dokumentów potwierdzających należyte wykonanie poszczególnych usług wskazanych w wykazie zawartym w Załączniku nr 10 do WZUS na potrzeby oceny w ramach kryterium 2 oceny ofert, Zamawiający nie będzie wzywał do uzupełnienia wykazu, ani referencji lub innych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie lub wykonywanie usług. UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza możliwości powoływania się przez Wykonawcę na zasoby podmiotów trzecich, w celu uzyskania punktów w kryterium nr 2.

 

Maksymalna ilość punktów (Z), jaką może uzyskać Wykonawca wynosi 100 pkt.

Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższe liczby punktów obliczone wg przedstawionych wyżej wzorów. Zamawiający zastosuje zaokrąglenie wyników do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z ordynacją podatkową.

Oferty będą oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie wskazanych powyżej kryteriów.

Po zsumowaniu ilości punktów według określonych wyżej wzorów dla poszczególnych kryteriów oceny w celu wyłonienia oferty najkorzystniejszej Zamawiający zastosuje następujący wzór:

Z= C+ DW

gdzie:

Z - łączna ilość uzyskanych punktów;

C - ilość punktów uzyskanych w kryterium „cena brutto oferty”;

DW - ilość punktów uzyskanych w kryterium doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń /kursów / usług doradczych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

  1. Jeżeli wybór oferty najkorzystniejszej będzie niemożliwy z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert uzyska taką samą liczbę punktów (przedstawią taki sam bilans ceny i innych kryteriów), Zamawiający wybierze ofertę z niższą ceną.
  2. Jeżeli w niniejszym postępowaniu nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie i kryteriach, Zamawiający wezwie Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych o których mowa w art. 91 ust. 4 Pzp.
  3. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zamieszcza informacje, o których mowa w art. 92 ust. 1 pkt. 1 na stronie BIP oraz powiadomi wszystkich Wykonawców.
Termin wykonania zamówienia: 
piątek, Maj 15, 2020
Powiat: 
bieszczadzki
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 
  1. Umowa może być zmieniona w okolicznościach określonych w art. 144 ust. 1 -1b, 1d i 1e ustawy Prawo zamówień publicznych.
  2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy z uwzględnieniem art. 144 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku, gdy:
  1. nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, przy czym zmiana będzie polegać na dostosowaniu (w niezbędnym zakresie) treści umowy do zmienionych przepisów prawa,
  2. zaistnieją nowe, szczególne okoliczności, niezależne od Zamawiającego i Wykonawcy, uzasadniające zmiany terminów realizacji zadań, przy czym zmiany terminów mogą być dokonane tylko w zakresie wynikającym z tych okoliczności i nie może to prowadzić do przesunięcia końcowego terminu realizacji Umowy,
  3. zaistnieje siła wyższa mająca wpływ na realizację umowy, przy czym za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia.
  1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności dokonanej w postaci aneksu podpisanego przez obie strony Umowy.
Numer projektu: 
RPPK.08.04.00-18-0011/17-00