Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji nadzoru konserwatorskiego dla inwestycji pod nazwą „Prace restauratorskie na sklepieniu kolebkowym nad nawą główną i chórem wraz z doposażeniem Centrum Koncertowo Wystawienniczego w Narolu”. Przedmiot zamówienia obejmuje: Sprawowanie nadzoru konserwatorskiego nad pracami konserwatorskimi i restauratorskimi - konserwacja zabytków ruchomych,
w szczególności:
1) Prac konserwatorskich dotyczących malowideł na sklepieniu kolebkowym nad nawą główną i chórem Cerkwii
w Narolu poprzez:
- wykonanie dokumentacji fotograficznej i badania laboratoryjne,
- prace i zabiegi konserwatorskie związane z demontażem malowidła ze sklepiania,
- prace i zabiegi konserwatorskie przy płatach malowidła,
- wymiana konstrukcji drewnianej sklepienia (krążyny),
- prace i zabiegi konserwatorskie związane z montażem malowidła na sklepieniu,
- wykonaniem dokumentacji powykonawczej,
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą ,,Prace restauratorskie na sklepieniu kolebkowym nad nawą główną i chórem wraz z doposażeniem Centrum Koncertowo Wystawienniczego w Narolu” realizowanego
w ramach: Działania 4.4 Kultura - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, na podstawie umowy zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r. Nr RPPK.04.04.00-18-0069/16-00.
Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
71.70.00.00-5 Usługi nadzoru i kontroli
92.52.20.00-6 Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego: Urząd Miasta i Gminy Narol, ul. Rynek 1, 37-610 Narol. W postępowaniu wezmą udział tylko te oferty, które wpłyną do Zamawiającego do dnia 30.01.2018 r. do godz. 13:00 na wskazany adres, jak wyżej. Decydujące znaczenie dla oceny zachowania powyższego terminu ma data i godzina wpływu oferty na adres wskazany, jak wyżej, a nie data jej wysłania przesyłką pocztową czy kurierską.
Otwarcie ofert nastąpi dnia 30 stycznia 2018 r. o godz. 13:30 w siedzibie zamawiającego.
Cena oferty musi zawierać ostateczną sumaryczną cenę obejmującą wszystkie koszty związane z realizacją danej części zamówienia niezbędne do jej wykonania z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków, w tym podatek VAT
w wysokości – dotyczy podmiotów będących płatnikiem podatku VAT.
1. Cena za całość przedmiotu zamówienia – 85%
Oferta z najniższą ceną otrzyma 85 punktów, oferty z kolejnymi cenami otrzymają liczbę punktów obliczoną wg poniższego wzoru:
cena oferty z najniższą ceną x 85
wartość punktowa oferty = ------------------------------------------------------
cena badanej oferty
Podstawą oceny w tym kryterium będzie cena brutto zadeklarowana w formularzu ofertowym.
2. Doświadczenie osoby przewidzianej do realizacji zamówienia – inspektora nadzoru konserwatorskiego – 15%
Ocenie podlegać będzie doświadczenie osoby przewidzianej do realizacji zamówienia – inspektora nadzoru konserwatorskiego, tj. liczba wykonanych przez wskazaną osobę usług polegających na wykonaniu, kierowaniu lub nadzorowaniu prac konserwatorskich w obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków:
Liczba wykonanych przez wskazaną osobę usług polegających na wykonaniu, kierowaniu lub nadzorowaniu prac konserwatorskich w obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków :
Ocena oferty w tym kryterium nastąpi na podstawie wypełnionego przez Wykonawcę wykazu usług stanowiącego załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w powyższych kryteriach.
Opis sposobu obliczania ceny oferty
1. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie równe iloczynowi zadeklarowanej w ofercie zryczałtowanej stawki.
2. Zadeklarowana w formularzu ofertowym cena ofertowa musi obejmować wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia w pełnym zakresie określonym w §1 ust. 4 wzoru umowy (załącznik nr 1 do zapytania ofertowego), w tym koszty udziału w rozliczeniu projektu oraz w kontroli na zakończenie realizacji projektu. Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia – zarówno wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia, jak również w nim nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia.
3. W przypadku skierowania do wykonywania zamówienia osób nie posługujących się biegle językiem polskim, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, w ramach wynagrodzenia określonego ust. 1, tłumacza przysięgłego z języka, którym dana osoba posługuje się biegle, na język polski. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnictwo tłumacza w każdej czynności, w której bierze udział osoba wymagająca jego powołania, w szczególności uczestnictwo w spotkaniach, w których niezbędna jest obecność tej osoby, jak również niezwłoczne, nie później niż w terminie 2 dni, dokonywanie przekładów wszelkich pism, wpisów, oświadczeń, notatek itp. sporządzanych przez tę osobę.
4. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w złotych polskich.
5. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.