Rodzaj zamówienia: 
Dostawy
Zamawiający: 
FITT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, ul. gen. Leopolda Okulickiego 18, 35­206 Rzeszów
Opis przedmiotu zamówienia: 

Przedmiotem zamówienia jest stworzenie systemu B2B, który pozwoli zoptymalizować gospodarkę magazynową producentów, głównie z branży lotniczej poprzez zintegrowanie ich narzędziowni z co najmniej jednym dostawcą narzędzi. System powstanie jako usługa (w modelu Platform-as-a-service) a za zarządzanie nim odpowiedzialny będzie zamawiający. Model biznesowy to prowizja za obsługę transakcji sprzedaży.

 

Na system B2B składają się poszczególne moduły, które podlegają wycenie:

 

  1. Zakup frameworka systemu
  2. Zaprojektowanie bazy danych
  3. Moduł kartoteki produktów
  4. Moduł automatycznego generowania zamówień
  5. Moduł automatycznego generowania faktur
  6. Moduł zarządzania szafami
  7. Moduł zarządzania użytkownikami
  8. Interfejs API do komunikacji z systemem szafy wydającej
  9. Interfejs komunikacyjny do wymiany danych z systemem ERP Partnera

 

Wszystkie moduły / zadania zostaną przekazane Zamawiającemu na zasadzie licencji (licencja niewyłączna) wieczystego użytkowania, bez przekazania praw autorskich do kodu źródłowego, z możliwością nanoszenia zmian w przyszłości (kod otwarty, możliwość upgrade’u), bez możliwości komercyjnej odsprzedaży, z nielimitowaną liczbą stanowisk zarówno po stronie Zamawiającego jak i Partnerów oraz nielimitowaną liczbą Partnerów. Licencja będzie przenoszona stopniowo, wraz z kolejnymi protokołami odbioru, na kolejne moduły / zadania systemu B2B.

 

Wykonawca (Oferent) wraz z zakończeniem prac, potwierdzonym końcowym protokołem odbioru, udzieli Zamawiającemu co najmniej 24-miesięcznej gwarancji na całość systemu B2B. Wymagany czas reakcji gwarancyjnej producenta oprogramowania wyniesie maksymalnie 4 godziny w dzień roboczy, w godzinach 8:00 do 16:00 a w pozostałych godzinach maksymalnie 4 godziny licząc od godziny 8:00 najbliższego dnia roboczego przypadającego po zgłoszeniu. Przez reakcję gwarancyjną rozumie się podjęcie działań zmierzających do niezwłocznego usunięcia usterek oraz naprawy systemu umożliwiających dalszą jego pracę.

 

System będzie działał następująco:

U klienta (producenta) zostanie zainstalowana szafa wydająco – zamawiająca, działająca na własnym oprogramowaniu.

Szafa wydająco – zamawiająca posiada unikalne, oznaczone adresem gniada (przegrody), które działają tak, że po otworzeniu i pobraniu narzędzia, oprogramowanie szafy rejestruje to we własnej bazie danych.

Szafa ta zostanie zintegrowana z systemem B2B. Integracja nastąpi poprzez API, które zostanie napisane w ramach projektu. Poniższy rysunek obrazuje działanie szafy wydająco – zamawiającej (z uwzględnieniem planowanej platformy B2B):

System zarządzania szafą nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia (zostanie on udostępniony wykonawcy na czas realizacji zamówienia). Działa on w oparciu o relacyjną bazę danych, zbudowaną w PostrgreSQL. Technologia interfejsu szafy (protokół SOAP) pozwala na połączenie systemu szafy z integracyjnymi szynami danych typu ESB.

 

Projekt polega na tym, aby każdą wewnętrzną bazę danych szafy udostępnić na zewnątrz w taki sposób, aby mogła być magazynem zewnętrznym dostawcy narzędzi. To umożliwi działanie szafy jako składu konsygnacyjnego, narzędzia w szafie pozostaną własnością dostawcy do momentu jego pobrania przez klienta (producent z branży przemysłowej). Osiągnięcie takiego efektu będzie możliwe dzięki budowie platformy B2B. Będzie ona się składała z frameworka działającego w oparciu o relacyjną bazę danych do którego zostaną dopisane odpowiednie moduły wykonalne dla poszczególnych funkcji systemu (takich jak kartoteka, zliczanie i automatyzacja zamówień i rozliczeń, zarządzanie użytkownikami). Ponadto powstaną dwa interfejsy – API do komunikacji z systemem ERP  dostawcy narzędzi oraz API do komunikacji z szafami. Przewiduje się, że dane z poszczególnym modułów będą wyświetlane użytkownikom (dostawcom narzędzi oraz Zamawiającemu) w formie interfejsu www, dostępnego po zalogowaniu, przez Internet.

 

System zostanie zainstalowany na serwerze. Parametry serwera:

Serwer bazodanowy:

  1. HDD - 2 TB
  2. Szybkość procesora - 2,60 GHz
  3. Liczba procesorów - 2 procesory
  4. Maksymalna dostępna liczba rdzeni procesora-          Quad
  5. Wewnętrzna pamięć podręczna - 8 MB (1 x 8 MB) pamięci podręcznej L3
  6. Gniazda pamięci - 8 gniazd DIMM (do 8 GB każde)
  7. Kontroler pamięci masowej - 512 MB
  8. Szafa RACK 19’’
  9. Zasilacz awaryjny serwera UPS RACK 3U 6000V/4200W
  10. Router RACK 19 RB450

Parametry techniczne łącza oraz zabezpieczenia serwera:

  1. Szybkość połączenia sieciowego, ilość adresów IP, lokalizacja serwerów, infrastruktura sieciowa: łącze internetowe ADSL o max. przepustowości 300MB/s. Maksymalne obciążenie na poziomie 10Mb/s, średnie 0,5 Mb/s, brak limitów przesyłania danych; stała 4 adresowa podsieć publicznych adresów IP, router i programowy firewall
  2. Rodzaje zabezpieczeń przed awarią: zasilacz awaryjny UPS
  3. Gwarancje producenta/dostawcy: Gwarancja producenta oprogramowania – planowany czas reakcji 4 godziny
  4. Techniki monitoringu i kontroli dostępu fizycznego do serwerów: dostęp fizyczny do serwerowni ograniczony do osób posiadających odpowiednie uprawnienia. Klucze wydawane tylko osobom z uprawnieniami
  5. Przewidywany sprzęt zapasowy: hosting na serwerach zewnętrznych, przewidywana konfiguracja -  2-rdzeniowy procesor 3,5 GHz; 2 GB RAM; 40 GB SSD; 2 TB transferu

 

W zakres zamówienia wchodzi dostawa oprogramowania - poszczególnych modułów systemu B2B:

 

Budowa frameworka

Dedykowany silnik systemu B2B będzie stanowił framework całego systemu. Ponieważ będzie miał zaimplementowaną architekturę w oparciu o model trójwarstwowy MVC (Model View Controler) umożliwi podłączanie poszczególnych modułów funkcjonalnych.

Framework ten będzie scalał wszystkie moduły systemu, zapewniał jego elastyczność i skalowalność co pozwoli na jego rozwój i utrzymanie wraz ze zmieniającymi się warunkami brzegowymi otoczenia (procesów biznesowych). Budowa frameworka rozpocznie się od szczegółowej analizy, w oparciu o którą powstanie projekt funkcjonalny w metodologii UML (Unified Modeling Language) w formie przypadków użycia systemu wraz z warunkami brzegowymi.

 

Zaprojektowanie bazy danych

Ponieważ wdrażany system będzie wymagał relacyjnej bazy danych w celu przechowywania informacji, kolejny etapem będzie zaprojektowanie struktury tabel, atrybutów, relacji oraz procedur składowanych bazy danych.

 

Budowa modułu kartoteki produktów

Będzie pełnił rolę magazynu zarządzającego składami konsygnacyjnymi w szafach.

 

Budowa modułu automatycznego generowania zamówień

Moduł pozwoli na automatyczne tworzenie zamówień, na podstawie stanów narzędzi znajdujących się w szafie. W sytuacji, gdy minimalna liczba jakiegoś produktu spadnie poniżej zadanego progu system będzie automatycznie tworzył zamówienia na brakującą ilość i poprzez interfejsy komunikacyjne przekazywał je do systemu ERP partnera.

 

Budowa modułu automatycznego generowania faktur

Zamawiający będzie zarabiał na prowizji handlowej od sprzedanych przy pomocy systemu produktów, dlatego system B2B musi na bieżąco monitorować wartość produktów sprzedanych odbiorcom i na tej podstawie wystawiać faktury dostawcy narzędzi.

 

Budowa modułu zarządzania szafami

Moduł umożliwi definiowanie indywidualnych parametrów dla każdej szafy takich jak: wybór dostępnych produktów, ich indeksy, ilości minimalne oraz częstotliwości automatycznego składania zamówień.

 

Budowa modułu zarządzania użytkownikami

Moduł pozwoli na zarządzanie kontami użytkowników poprzez definiowanie i przydzielanie odpowiednich uprawnień. Moduł implementuje także mechanizmy bezpieczeństwa uniemożliwiające nieautoryzowany dostęp. W połączeniu z dedykowanym silnikiem systemu moduł ten będzie stanowił o bezpieczeństwie systemu.

 

Budowa interfejsu API do komunikacji z systemem szafy wydającej

Interfejs ten pozwoli na odbieranie sygnałów z szaf wydających o ilości pobranych narzędzi i materiałów. Informacje te będą przekazywane do systemu B2B.

 

Budowa interfejsu komunikacyjnego do wymiany danych z systemem ERP Partnera

Moduł komunikacyjny, który pozwoli na zintegrowanie systemu B2B z zewnętrznymi systemem ERP Partnera. Interfejs API będzie obejmował następujące obszary funkcjonalne: zarządzanie użytkownikami, narzędziami, materiałami i półproduktami oraz zadaniami i czynnościami wynikającymi z procesów produkcyjnych. Informacje te mogą być definiowane w systemie ERP partnera i zintegrowane z systemem B2B poprzez interfejs API. Technologia interfejsu (protokół SOAP) pozwoli także na połączenie systemu B2B integracyjnymi szynami danych typu ESB.

Dodatkowe, specyficzne cechy systemu B2B:

  1. Przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej:

Dane pochodzące ze wszystkich szaf wydająco – zamawiających będą zbierane do systemu B2B przez API komunikujące się z szafami a następnie będą przetwarzane na zewnętrznym serwerze Zamawiającego. Tak przetworzone dane będą udostępniane sprzedawcy (dostawcy narzędzi) w postaci usługi internetowej. Tak więc projekt spełnia warunek jakościowy przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej.

  1. Platforma jako usługa (PaaS):

Powstanie platforma business-to-business, dzięki której Zamawiający będzie świadczył usługę sprzedażową dla podmiotów zewnętrznych. Platforma będzie umożliwiała niezależne zarządzanie stanami składów konsygnacyjnych narzędzi zlokalizowanych w firmach produkcyjnych. Sprzedawcy narzędzi otrzymają narzędzie, które umożliwi im realizowanie własnych procesów sprzedażowych w odrębnym kanale dystrybucji. Platforma do sprzedaży będzie zlokalizowana na serwerach Zamawiającego i udostępniana przez Internet. Nie będzie wymagana instalacja po stronie użytkowników. Model PaaS potwierdza również metoda rozliczeń – zamawiający będzie pobierał prowizję od sprzedawcy.

  1. Automatyzacja procesów biznesowych:

Zautomatyzowane zostaną następujące procesy biznesowe:

Proces rozliczeń i fakturacji.

Proces ten będzie realizowany w drodze elektronicznej, system B2B będzie pobierał dane o sprzedaży ze składów konsygnacyjnych sprzedawcy, następnie będzie naliczał prowizję 10% i automatycznie wystawiał fakturę, która będzie wysyłana do sprzedawcy. Jest to nowy proces, który zacznie zachodzić w momencie uruchomienia platformy B2B. Podczas jego realizacji nastąpi pełna automatyzacja. Dodatkowo wyeliminowany zostanie papierowy obieg dokumentów pomiędzy partnerami (pomiędzy Zamawiającym a dostawcą narzędzi).

  1. Opublikowane API:

W ramach projektu powstaną dwa rodzaje API. Pierwsze to API do komunikacji z szafą wydająco – zamawiającą. Tego API zamawiający nie zamierza publikować. Drugie API to API do wymiany z zewnętrznymi systemami ERP dostawców. Zostanie ono opublikowane i w sytuacji, gdy rozwiązanie oraz proponowany model biznesowy będzie odpowiadał wymaganiom innych dostawców narzędzi (lub podzespołów, normalii), będą oni mogli korzystać z platformy B2B na takich samych zasadach jak firma MAM.

Informacja nt. bezpieczeństwa przetwarzania danych w zamawianym systemie B2B:

 

  1. Organizacja systemu zapewnienia bezpieczeństwa informacji: Systemem będzie administrowała osoba posiadająca doświadczenie zawodowe w administracji systemami informatycznymi, sprawujący nadzór nad zabezpieczeniami platformy w środowisku serwerowym. Użytkownicy będą otrzymywali dostęp do systemu po przejściu szkolenia z zakresy bezpieczeństwa systemu oraz jego użytkowania.
  2. Zastosowane narzędzia kontroli dostępu: fizyczna kontrola dostępu poprzez dostęp do pomieszczeń (klucze) tylko dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia
  3. Zastosowane techniki kryptograficzne: zastosowane algorytmy kryptograficzne MD5 oraz certyfikaty dla połączeń SSL
  4. Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem: na serwerze oraz stacjach roboczych zainstalowane oprogramowanie antywirusowe chroniące przed złośliwym oprogramowaniem
  5. Zabezpieczenie fizyczne i środowiskowe: Pomieszczenie w którym znajdują się serwery są odpowiednio zabezpieczone, wyposażone w gaśnice, nie znajduje się w nim instalacja wodna; pomieszczenie nie jest ogólnodostępne – dostęp tylko dla osób posiadających klucz do zamka
  6. Szkolenia personelu i osób korzystających z systemu: cykliczne kwartalne szkolenia personelu administratorów oraz użytkowników z zakresu nowych wersji systemu oraz zapewnienia bezpieczeństwa systemu
  7. Zabezpieczenia nośników danych, kopie bezpieczeństwa: nośniki danych zabezpieczone przez mirroring danych na dyskach oraz regularne (codzienne, przyrostowe), kopie bezpieczeństwa zlokalizowane w zewnętrznej specjalistycznej firmie hostingowej
  8. Metody uwierzytelniania i nadawania praw dostępu: prawa dostępu nadawane przez administratora systemu po przeszkoleniu z zakresu użytkowania i bezpieczeństwa systemu
  9. Testowanie bezpieczeństwa oprogramowania: wymagane przeprowadzenie na systemie testów: bezpieczeństwa, akceptacyjnych, funkcjonalnych, wydajnościowych, integracyjnych oraz testów spójności - będzie to należeć do zakresu obowiązków dostawcy oprogramowania, co będą potwierdzały zapisy umowy.
  10. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo: za bezpieczeństwo systemu odpowiedzialny będzie administrator systemu posiadający doświadczenie zawodowe w administracji systemami informatycznymi, sprawujący nadzór nad zabezpieczeniami platformy w środowisku serwerowym

 

Oferty nie spełniające powyższych parametrów nie będą brane pod uwagę.

Kod CPV: 
48000000-8
Warunki udziału w postępowaniu : 

O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

  1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

Za spełnienie powyższego warunku Zamawiający uzna podpisane oświadczenie Oferenta na formularzu według udostępnionego wzoru.

  1. Posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia.

Wykonawca aby spełnić warunek musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych i ciągłych również wykonuje, co najmniej jedno zamówienie, którego przedmiotem były usługi dostawy i wdrożenia oprogramowania z interfejsami do komputera przemysłowego oraz mikrokontrolerów automatu przemysłowego (robota, automatu vendingowego, opłatomatu, szafy wydającej itp.) a także obejmowało co najmniej instalację, parametryzację i konfigurację systemu oraz integrację z zewnętrznym systemem autonomicznym. Wskazane przez oferenta, wykonane zamówienie opiewało na łączną kwotę co najmniej 200.000,00 zł brutto.

W celu potwierdzenia warunku Wykonawca składa wykaz wykonanych usług,  a  w przypadku  świadczeń  okresowych  lub  ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (np. protokoły odbioru, referencje) z których w sposób jednoznaczny i nie budzący zastrzeżeń będzie wynikało, że zakres dostawy/usługi jest zgodny z treścią warunku.

  1. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej realizację zamówienia.

Wykonawca aby spełnić warunek musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową o wartości nie mniejszej niż 200 000 PLN.

W celu wykazania spełnienia warunku Wykonawca przedstawi zaświadczenie z banku wskazujące na posiadanie środków finansowych bądź zdolności kredytowej na kwotę min. 200 000 zł wydanego nie wcześniej niż 1 miesiąc przed terminem składania ofert.

 

  1. WZÓR OFERTY:

 

Złożona oferta powinna zawierać co najmniej:

- nazwę i adres Oferenta,

- termin wykonania zamówienia,

- wartość przedmiotu zamówienia (netto oraz brutto w PLN) łącznie oraz wycenę poszczególnych modułów / zadań

- informacja na temat okresu gwarancji,

- podpisane oświadczenie Oferenta na formularzu według udostępnionego wzoru,

- wykaz zrealizowanych dostaw/usług wraz z potwierdzeniem ich realizacji (zgodnie z zapisami pkt. IV.b)

- zaświadczenie z banku wskazujące na posiadanie środków finansowych bądź zdolności kredytowej na kwotę min. 200 000 zł wydanego nie wcześniej niż 1 miesiąc przed terminem składania ofert,

- termin ważności oferty minimum 60 dni, podpis i pieczęć oferenta.

Termin składania ofert: 
wtorek, Styczeń 2, 2018 - 09:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Oferty mogą być składane osobiście lub poprzez wysyłkę na adres siedziby firmy:

ul. gen. Leopolda Okulickiego 18, 35­-206 Rzeszów

 

O terminie złożenie oferty decyduje data dostarczenia jej na wskazany adres.

 

Miejsce otwarcia ofert:

ul. gen. Leopolda Okulickiego 18, 35­-206 Rzeszów

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający kierować się będzie następującymi kryteriami:

Kryerium Ceny:

waga kryterium: 60%

maksymalna liczba punktów do uzyskania: 60 pkt

Kryterium Okres gwarancji:

waga kryterium: 40%

maksymalna liczba punktów do uzyskania: 40 pkt

Ocena ofert zostanie przeprowadzona wyłącznie w oparciu o w/w kryteria wg. niżej wymienionych zasad:

Kryterium nr 1 Cena – C:

Cena ( C ) obliczenie liczby punktów przyznanych każdej ofercie, w niniejszym kryterium zostanie dokonane na podstawie poniższego wzoru:

C = (cena najniższa / cena badana) x 60 pkt

Przez cenę rozumiana jest łączna wartość netto za wykonanie przedmiotu zamówienia, wskazaną w formularzu ofertowym.

 

W kryterium nr 2 Okres gwarancji - G

Okres gwarancji ( G ), rozumiany jako okres czasu po końcowym odbierze oprogramowania, w którym Wykonawca (Oferent) zapewnia usuwanie usterek oraz naprawy systemu umożliwiające dalszą pracę - obliczenie liczby punktów przyznanych każdej ofercie, w niniejszym kryterium zostanie dokonane na podstawie poniższego wzoru:

- okres gwarancji: co najmniej 24 miesiące – 0 pkt.

- okres gwarancji: co najmniej 36 miesięcy – 20 pkt.

- okres gwarancji: co najmniej 48 miesięcy – 40 pkt.

Liczba punktów za poszczególne kryteria zostanie zsumowana i będzie stanowić końcową ocenę oferty.

Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej tj. takiej, która uzyska największą ilość punktów.

Termin wykonania zamówienia: 
niedziela, Wrzesień 30, 2018
Powiat: 
M. Rzeszów
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

Zamawiający dopuszcza zmiany w umowie zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania po obustronnych konsultacjach i wyrażonej przez niego zgodzie w formie aneksu do umowy.

Numer projektu: 
RPPK.01.04.01-18-0590/17