Rodzaj zamówienia: 
Roboty budowlane
Zamawiający: 
Wspólnota Mieszkaniowa Chorzelów 226 -228, Wspólnota Mieszkaniowa Chorzelów Chorzelów 226/339-331 Chorzelów
Opis przedmiotu zamówienia: 

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.:

„Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych Wspólnoty Mieszkaniowej w Chorzelowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 – oś priorytetowa III – Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zakres robót : Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych Wspólnoty Mieszkaniowej Chorzelów Budynki 226-228

Zakres robót termomodernizacyjnych obejmuje:
a) Docieplenie ścian podłużnych i szczytowych bloków oraz ścian kotłowni wraz z kolorystyką- styropianem samogasnącym EPS – 80-036 gr. 15 cm,
b/ montaż nowych parapetów okiennych systemowych z blachy powlekanej
c/ docieplenie stropodachu granulatem z wełny mineralnej o współczynniku λ=0,039 W/(m*K):
• Stropodach: gr. 20cm
d) Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz docieplenie ścian piwnic (pod
gruntem, nad gruntem) styrodurem XPS 300:
• Ściany piwnic: gr. 10cm
Zakres robót towarzyszących ( remontowych ) obejmuje:
• wykonanie nowych obróbek blacharskich
• wymiana kratek wentylacyjnych
• wykonanie nowego odboju
• remont schodów zewnętrznych i posadzek wiatrołapów (obłożenie gresem mrozoodpornym)
• wymiana drzwiczek skrzynek gazowych.
• montaż nowej instalacji odgromowej schowanej w warstwie projektowanego ocieplenia
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej i przedmiarach robót (Załącznik nr 9 do SIWZ). Przedmiary robót mają charakter pomocniczy i służą do zobrazowania skali robót budowlanych, mają one za zadanie pomóc wykonawcom w oszacowaniu kosztów zamówienia. 
Ogłoszenie, SIWZ wraz z załącznikami pod adresem: http://wmchorzelow.pl/dokumenty-termo/

Kod CPV: 
45000000-7
45453000-7
45432111-5
45131000-7
45421000-4
45442110-1
45261300-7
Warunki udziału w postępowaniu : 
  1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
  2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
  1. kompetencji  lub uprawnień  do  prowadzenia  określonej  działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Nie dotyczy.

  1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej

Nie dotyczy.

  1. zdolności technicznej lub zawodowej

3.1.) potencjał techniczny

 Nie dotyczy.

 3.2. ) potencjał zawodowy

  1. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
  1. osoba proponowana do pełnienia funkcji Kierownika Budowy:

wykonawca przedstawi osobę, która posiadać będzie uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju  z dnia 11 września 2014r.  w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 roku, poz. 1278 z późniejszymi zmianami).

b)   Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:

      wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,  a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz  z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których roboty te zostały wykonane z załączeniem dowodów określających, czy  te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy  roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego prawidłowo ukończone przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty - dwie roboty polegające na budowie, rozbudowie, przebudowie, remoncie lub modernizacji budynku mające w swoim zakresie docieplenie ścian budynków o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto każda.

Termin składania ofert: 
środa, Czerwiec 14, 2017 - 11:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Miejsce i termin składania ofert

1. Ofertę należy złożyć w Wspólnocie Mieszkaniowej Chorzelów  nr 226-228 Chorzelów 226/3 39-331 Chorzelów. Termin składania ofert upływa w dniu   14.06.2017r.  o godz. 11:00.

2. Ofertę należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie winno być oznaczone nazwą (firmą)
i adresem Wykonawcy, zaadresowane na adres: Wspólnota Mieszkaniowa Chorzelów  nr 226-228. Chorzelów 226/3 39-331 Chorzelów oraz opatrzone nazwą zamówienia:

  

„Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych Wspólnoty Mieszkaniowej w Chorzelowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  na lata 2014 – 2020 – oś priorytetowa III – Czysta energia, działanie 3.2  Modernizacja energetyczna budynków

 

Nie otwierać przed dniem 14.06.2017r. godz. 12:00

 

3. Oferta otrzymana przez zamawiającego po terminie składania ofert zostanie zwrócona Wykonawcy   

     niezwłocznie.

4. Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, że zamawiający otrzyma pisemne zawiadomienie o wprowadzeniu zmian przed terminem składania ofert. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone według takich samych zasad, jak składana oferta tj. w kopercie odpowiednio oznakowanej napisem „ZMIANA”. Koperty oznaczone „ZMIANA” zostaną otwarte przy otwieraniu oferty wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonywania zmian zostaną dołączone do oferty.

5. Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia, według tych samych zasad jak wprowadzenie zmian i poprawek z napisem na kopercie „WYCOFANIE”. Koperty oznakowane w ten sposób będą otwierane w pierwszej kolejności po potwierdzeniu poprawności postępowania wykonawcy oraz zgodności z danymi zamieszczonymi na kopercie wycofywanej oferty. Koperty z ofertami wycofanymi nie będą otwierane.

Miejsce i termin otwarcia ofert

1. Otwarcie ofert nastąpi 14.06.2017r. o godz. 12:00 w  Wspólnocie Mieszkaniowej Chorzelów  nr 226-228  Chorzelów 226/3 39-331 Chorzelów

2. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

3. Podczas otwarcia ofert zamawiający poda nazwy (firmy), adresy wykonawców, informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.

4. Otwarcie ofert jest jawne, wykonawcy mogą uczestniczyć w sesji otwarcia ofert.

5. Niezwłocznie po otwarciu ofert zamawiający zamieszcza na stronie internetowej informacje dotyczące:

1) kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;

2) firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie;

3) ceny,  terminu  wykonania  zamówienia,  okresu  gwarancji  i  warunków płatności zawartych w ofertach.

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

1.Przy ocenie ofert Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium:
1.1 kryterium cena wykonania zamówienia (brutto) – waga kryterium 80%
Ilość punktów, jaka zostanie przyznana ofercie w tym kryterium, będzie liczona wg wzoru:
cena oferty najniższej
C = ------------------------------- x 100x 80%
cena oferty badanej
1.2. kryterium długość okresu gwarancji i rękojmi – waga kryterium 20%
Warunki udzielenia gwarancji i rękojmi będą oceniane na podstawie niżej wymienionych kryteriów:
a) Okres gwarancji i rękojmi punktowany od 0 do 20 pkt. tj.:
— 3 lata - 0 pkt. (minimalny wymagany okres gwarancji i rękojmi)
— 4 lata – 10 pkt.
— 5 lat – 20 pkt.

2. Ocenie zostanie poddana cena oferty brutto za realizację przedmiotu zamówienia obliczona przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i podana w ofercie oraz długość okresu gwarancji i rękojmi 
3. Maksymalna liczba punktów w kryterium równa jest określonej wadze kryterium w %. Uzyskana liczba punktów w ramach kryterium zaokrąglona będzie do drugiego miejsca po przecinku. Przyznawanie ilości punktów poszczególnym ofertom odbywać się będzie wg następującej zasady: 
4. W zakresie kryterium ceny oferta może uzyskać 80 punktów, w zakresie kryterium długość okresu gwarancji i rękojmi oferta może uzyskać 20 punktów 
5. Oferta nie odrzucona zawierająca najniższą cenę uzyska maksymalną ilość punktów (80 pkt ). Pozostałe oferty zostaną porównane z ofertą zawierającą najniższą cenę i otrzymają odpowiednio mniejszą ilość punktów. 
6. Oferta nie odrzucona zawierająca najdłuższy okres gwarancji i rękojmi uzyska maksymalną ilość punktów (20 pkt)
7. Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która nie podlega odrzuceniu oraz uzyska największą liczbę punktów przyznanych w ramach kryteriów ustalonych w pkt 1.
8. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną , a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych.
9. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

Termin wykonania zamówienia: 
piątek, Sierpień 31, 2018
Powiat: 
mielecki
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu                          z postępowania. Z postępowania wyklucza się wykonawców:

- którzy w ciągu ostatnich pięciu lat wyrządzili szkodę Zamawiającemu, nie wykonując zamówienia lub wykonując je wadliwie,

- w stosunku do których wszczęto postępowanie likwidacyjne lub upadłościowe,

- którzy złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik przetargu,

- którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt. V

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

Istotne postanowienia umowy:

 

1. Zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

2. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie
    której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że konieczność takich zmian wynika
    z wystąpienia następujących okoliczności:

  1.  zmiana terminu wykonania umowy  - w przypadku :
  • wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót lub dokonywanie odbiorów,
  • braku środków finansowych na realizację inwestycji, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
  • opóźnienia w przekazaniu placu budowy (odnotowane w dzienniku budowy( jeśli dotyczy) oraz udokumentowane stosownymi protokołami podpisanymi przez Kierownika Budowy i Inspektora nadzoru i zaakceptowane przez Zamawiającego) lub wstrzymania realizacji robót przez Zamawiającego,
  • konieczność dokonania zmian lub konsekwencje błędów w dokumentacji projektowej,
  • wystąpienia zjawisk związanych z działaniem siły wyższej (klęska żywiołowa, niepokoje społeczne, działania militarne itp.),
  • opóźnienia w wyniku decyzji administracyjnych (decyzja władz publicznych, zmiana obowiązującego prawa, oczekiwanie na nieprzewidziane wcześniej konieczne wyniki ekspertyz, wyrok sądu itp.).
  • zmiany podyktowanej zmianą przepisów prawa
  • gdy zaszła konieczność uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów, zmiana terminu realizacji o niezbędny  czas ich uzyskania,
  • gdy prace objęte umową zostały wstrzymane przez właściwe organy, co uniemożliwi terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy
  • w przypadku wykonywania innych wcześniej nieprzewidzianych robót, w strefie przekazanego placu budowy, Wykonawca jest upoważniony do wystąpienia
    o wydłużenie okresu na realizację zadania o okres wprowadzonych zakłóceń wraz ze skutkami z tego wynikłymi. Zapis ten dotyczy również wypadków drogowych powstałych w strefie robót;
  • w przypadku wystąpienia robót dodatkowych, niewyszczególnionych w przedmiarach robót, jak również wykonywania koniecznych rozwiązań zamiennych w stosunku do projektowanych, jeżeli będzie potrzebny dodatkowy czas na ich wykonanie lub zmianę wynagrodzenia na warunkach określonych w Umowie (jeśli dotyczy);

 

      W przypadku wystąpienia którejkolwiek z wymienionych wyżej okoliczności w zakresie
      mającym wpływ na przebieg realizacji zamówienia, termin wykonania umowy może ulec
      odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonania jej przedmiotu
      w sposób należyty jednak nie dłużej niż  o czas  równy okresowi przerwy, postoju lub
      opóźnienia.

  1. Zmiana umówionego zakresu robót - w przypadku:
  • ograniczenia finansowego po stronie zamawiającego z przyczyn od niego niezależnych.
  • jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą, czego strony nie przewidywały przy zawarciu umowy
    1. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia. Zmiany technologiczne spowodowane w szczególności następującymi okolicznościami:
  1. niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
  2. pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót.
  3. pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
  4. konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
  5. odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót warunki geologiczne skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych;
  6. odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót warunki terenowe, w szczególności istnienie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych;
  7. konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
  8. konieczność usunięcia sprzeczności w dokumentacji w przypadku niemożności usunięcia sprzeczności przy pomocy wykładni, w szczególności gdy sprzeczne zapisy mają równy stopień pierwszeństwa.

 

  1. organizacyjnej polegającej na: zmianie osób, podwykonawców, grup wykonawców i innych podmiotów współpracujących przy realizacji zamówienia pod warunkiem, że ich uprawnienia, potencjał ekonomiczny, wykonawczy i doświadczenie nie są gorsze od tych, jakie posiadają podmioty zamieniane. Zmiany te mogą nastąpić z przyczyn organizacyjnych pod warunkiem, że osoby podwykonawcy, grupy wykonawców
    i innych podmiotów spełniają wszystkie wymogi wynikające z SIWZ i złożonej oferty.
  2. wynagrodzenia:
  • gdy zmianie ulegnie urzędowa stawka podatku VAT.
  • ze względów ekonomicznych lub technicznych dopuszcza się ograniczenie zakresu robót wraz ze zmniejszeniem wynagrodzenia do 20%.
  • w przypadkach określonych w pkt.2.3  niniejszego §.
  • w przypadkach określonych w § 22 ust.1 lit.a
  • Obniżenie wynagrodzenia w odpowiednim stosunku w przypadku istnienia usterki lub wady mającej charakter istotny i nieusuwalny (nie tylko takich uniemożliwiających  użytkowanie) ,  oraz takiej, która odbiera cechy właściwe danemu obiektowi (zarówno funkcjonalne jak i estetyczne)
  • w przypadku ustawowej zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3 – 5 Ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszt wykonywania zamówienia przez Wykonawcę – o wartość wynikającą z tych zmian
  • w przypadku ustawowej zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszy wykonywania zamówienia przez Wykonawcę – o wartość wynikającą z tych zmian.
    1. Zmiana wynagrodzenia z powodu przyczyn wskazanych  w pkt.2.3 niniejszego § oraz § 22 ust.1 lit.a nastąpi na podstawie opracowanych kosztorysów.
  1. jeżeli roboty wynikające z wprowadzonych postanowieniami zmian, odpowiadają opisowi pozycji w kosztorysie ofertowym, cena jednostkowa określona
    w kosztorysie ofertowym, używana jest do wyliczenia wysokości wynagrodzenia,
     o którym mowa w § 4.
  2. jeżeli roboty wynikające z wprowadzonych postanowieniami zmian nie odpowiadają opisowi pozycji w Kosztorysie ofertowym, Wykonawca powinien przedłożyć do akceptacji Zamawiającego kalkulację ceny jednostkowej tych robót z uwzględnieniem cen czynników produkcji nie wyższych od średnich cen publikowanych w wydawnictwie "Sekocenbud" w miesiącu, w którym kalkulacja jest sporządzana oraz nakładów rzeczowych określonych w Katalogach Nakładów Rzeczowych (KNR), a w przypadku robót, dla których nie określono nakładów rzeczowych w KNR, wg innych ogólnie stosowanych katalogów lub nakładów własnych zaakceptowanych przez Zamawiającego.
  3. jeżeli cena jednostkowa przedłożona przez Wykonawcę do akceptacji Zamawiającemu będzie skalkulowana niezgodnie z postanowieniami w pkt b) Zamawiający wprowadzi korektę ceny opartą na własnych wyliczeniach.
  4. wykonawca powinien dokonać wyliczeń cen, o których mowa w pkt b) oraz przedstawić Zamawiającemu do akceptacji wysokość wynagrodzenia wynikającą ze zmian przed rozpoczęciem robót wynikających z tych zmian.

3. Wystąpienie którejkolwiek z wymienionych w ust.2. pkt. 2.1; 2.2; 2.3; 2.4: 2.5,
     okoliczności nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania
     takich zmian, ani nie może stanowić podstawy roszczeń Wykonawcy do ich dokonania.

4. Zamawiający dopuszcza możliwość niezrealizowania pełnego zakresu robót w sytuacji
    w której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a nie powstałych z winy
    Zamawiającego ani Wykonawcy.

Numer projektu: 
RPPK.03.02.00-18-0121/16-00