Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Numer projektu: 
-
Zamawiający: 
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, Plac Ofiar Getta 635-002 Rzeszów
Opis przedmiotu zamówienia: 

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu projektu Planu Ochrony rezerwatu przyrody Lisia Góra w Rzeszowie, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa bioróżnorodności flory na terenie i w otoczeniu rezerwatu Lisia Góra”. Realizacja zadania planowana jest do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

1. Zakres zamówienia obejmuje:

a) wykonanie prac niezbędnych do sporządzenia projektu Planu Ochrony dla rezerwatu przyrody Lisia Góra,

b) opracowanie wyników ww. prac w formie dokumentacji oraz bazy danych przestrzennych.

2. Przedmiot zamówienia należy realizować z uwzględnieniem:

a) dokumentacji zgromadzonej przez Zamawiającego, tj. obowiązujących w stosunku do tego obszaru aktów prawnych, informacji przyrodniczych dotyczących ww. rezerwatu, dokumentacji przyrodniczej wykonanej na potrzeby Planu Ochrony dla rezerwatu przyrody Lisia Góra wykonanego wg stanu na 2002r., operatu pomiarowego

b) wyników prac terenowych i materiałów zgromadzonych przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia, w tym:

- wyników inwentaryzacji zasobów, tworów i składników przyrody rezerwatu,

- ekspertyz (jeżeli ich wykonanie okaże się niezbędne do zaplanowania ochrony rezerwatu).

3. Na etapie realizacji projektu Planu Ochrony należy uwzględnić zakres prac na potrzeby sporządzenia projektu Planu Ochrony określony w § 8 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzenia projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. Nr 94, poz. 794).

4. Przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia należy kierować się m.in. zapisami:

  • Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzenia projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. Nr 94, poz. 794);
  • Ustawy o ochronie przyrody, art. 20 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz. U. z 2016 r., poz. 2134 z poźn. zm.);
  • innymi, aktualnymi na dzień odbioru zamówienia, aktami prawnymi dotyczącymi przedmiotu zamówienia.

W przypadku wystąpienia zmian w przepisach prawa, w zakresie wykonania przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania prowadzonych prac do zmian które nastąpiły, tak aby przedmiot umowy na dzień odbioru nadawał się do wykorzystania zgodnie z jego przeznaczeniem.

5. Projekt planu ochrony ma zawierać zakres inwentaryzacji zasobów, tworów i składników przyrody, walorów krajobrazowych oraz wartości kulturowych w rezerwacie przyrody określony w § 10 ww. rozporządzenia. Inwentaryzacja, flory ma być opracowana w formie zdjęć fitosocjologicznych, wykazu i opisu zbiorowisk roślinnych oraz gatunków rzadko występujących, zagrożonych i chronionych, wraz z oceną ich stanu populacji i identyfikacją zagrożeń. Wyniki tej inwentaryzacji należy przedstawić również graficznie w postaci mapy aktualnych zbiorowisk roślinnych. Inwentaryzacja zoologiczna ma obejmować wykaz gatunków (kręgowców i bezkręgowców), w tym rzadko występujących, zagrożonych i chronionych, wraz z oceną ich stanu populacji i identyfikacją zagrożeń. Inwentaryzacja lichenologiczna i mikologiczna ma zawierać wykaz gatunków grzybów i porostów stwierdzonych na terenie rezerwatu zdiagnozowanych na podstawie cech makroskopowych, w tym rzadko występujących, zagrożonych i chronionych, wraz z oceną ich stanu populacji i identyfikacją zagrożeń. Zinwentaryzowane poszczególne zasoby, twory i składniki przyrody należy przedstawić również w postaci danych przestrzennych zgodnie z wymogami technicznymi wskazanymi w zapytaniu ofertowym. Wnoszone dane winny odzwierciedlać dokładną lokalizację stanowisk/siedlisk gatunków oraz rzeczywisty układ i powierzchnię siedlisk przyrodniczych.

6. W projekcie planu ochrony powinno się znaleźć co najmniej 11 zdjęć fitocenotycznych. Każde zdjęcie fitocenotyczne powinno zostać udokumentowane zdjęciami fotograficznymi, które mają wskazywać ogólny wygląd wydzielonego płatu i skład gatunkowy runa. Zdjęcia fitocenotyczne powinny być przywiązane do warstwy punktowej wskazującej dokładne miejsce ich wykonania. Zdjęcia powinny być wykonane w miejscach objętych obserwacją w archiwalnych opracowaniach, przekazanych Wykonawcy przez Zamawiającego. Zdjęcia należy wykonać okresie wiosennym (kwiecień/maj) i letnim (czerwiec/lipiec) aby zilustrować aktualny stan rezerwatu oraz w taki sposób, aby można wykazać zachodzące zmiany. Zdjęcia należy dostarczyć w postaci pliku jpg.

7. Zakres ustaleń niezbędnych do identyfikacji i oceny istniejących i potencjalnych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, ma obejmować w szczególności aspekty, o których mowa
w § 11 ww. rozporządzenia. Na podstawie stwierdzonych zagrożeń, w projekcie Planu Ochrony mają być sformułowane wytyczne, umożliwiające zachowanie celu ochrony. Dane te mają być zebrane w formie tabelarycznej, z podaniem zagrożeń, sposobów eliminacji tych zagrożeń oraz powierzchni objętych danymi zabiegami.

8. Zakres ustaleń do studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, planu zagospodarowania przestrzennego województwa, powinien uwzględniać wytyczne zawarte w § 12 ww. rozporządzenia. Ponadto w dokumentacji projektu Planu Ochrony należy wyszczególnić obowiązujące w/w studia i plany obejmujące teren rezerwatu przyrody, a także mające wpływ na zachowanie wartości przyrodniczych rezerwatu.

9. W przypadku, kiedy metodyka badań wiązać się będzie z naruszaniem zakazów w stosunku do chronionych gatunków zwierząt, roślin i grzybów, Wykonawca zobowiązany jest uzyskać zezwolenie, o którym mowa w art. 56 ust. 1 i 2 Ustawy o ochronie przyrody.

10. Część rezerwatu przyrody Lisia Góra jest udostępniona w formie ścieżki dydaktycznej.  W dokumentacji do projektu planu ochrony należy rozpatrzyć możliwość utrzymania istniejącego przebiegu ścieżki dydaktycznej lub zmianę istniejącego przebiegu i udostępnienie rezerwatu w innym zakresie. W przypadku takich możliwości należy określić propozycje: szlaków turystycznych, ścieżek dydaktycznych oraz miejsc udostępnionych w celach edukacyjnych i rekreacyjnych z uwzględnieniem potrzeb ochrony przyrody. Propozycje należy przedstawić w postaci danych przestrzennych zgodnie z wymogami technicznymi wskazanymi zapytaniu ofertowym.

11. Podział powierzchniowy i granice rezerwatu według obowiązującego aktu prawnego ustanawiającego ten rezerwat, należy zweryfikować o aktualny podział ewidencyjny.

12. Określenie miejsc i zasad stosowania poszczególnych sposobów ochrony oraz szczegółowych sposobów wykonywania zabiegów ochronnych na etapie opracowania projektu Planu Ochrony ma być konsultowane z Zamawiającym oraz organami wskazanymi przez Zamawiającego. Po stwierdzeniu w wyniku przeprowadzonych konsultacji potrzeby przeprowadzenia wizji terenowej, Zamawiający wspólnie z Wykonawcą, przy udziale RDOŚ dokona oględzin na terenie rezerwatu przyrody, w celu ustalenia wspólnego stanowiska, co do planowanych zabiegów ochronnych. Planowane zabiegi należy przedstawić w postaci danych przestrzennych zgodnie z wymogami technicznymi wskazanymi w zapytaniu ofertowym. Wnoszone dane winny odzwierciedlać dokładną lokalizację stanowisk/siedlisk gatunków oraz rzeczywisty układ i powierzchnię siedlisk przyrodniczych.

13. Dokumentacja, która powstanie w wyniku realizacji zamówienia, ma się składać z:

  1. projektu Planu Ochrony rezerwatu przyrody Lisia Góra opracowanego zgodnie z zakresem przedstawionym w zapytaniu ofertowym wraz z załącznikami (3 egz. w wersji papierowej oraz 3 egz. zapisane na nośniku cyfrowym – płycie CD lub DVD z zastrzeżeniem, że dokumenty tekstowe i tabele należy zapisać w formacie „pdf”)
  2. bazy danych przestrzennych (3 egz.).

14. Minimalne wymagania techniczne przekazywanych materiałów kartograficznych:

  1. mapy należy sporządzić w układzie współrzędnych PL-1992 (EPSG: 2180)
  • w formie analogowej w postaci wydruków w formacie A2,
  • w formie cyfrowej jako zbiory utworzone w formacie jpg o rozdzielczości co najmniej 300 dpi.
  1. wymagany podkład rastrowy to ortofotomapa.

15. Minimalne wymagania techniczne przekazywanych danych przestrzennych:

a) dane zostaną sporządzone zgodnie ze „Standardem Danych GIS w ochronie przyrody wersja 3.03.01”, z uwzględnieniem podręcznika użytkownika PIK „Platforma Informacyjno – Komunikacyjna jako narzędzie wspomagające tworzenie planów zadań ochronnych dla obszarów NATURA 2000 wersja 2013.2.” w zakresie danych przestrzennych, a także opracowania pn. „Dane przestrzenne dla potrzeb zarządzania obszarami chronionymi”;

b) wymagany układ współrzędnych to PL–1992  (EPSG: 2180);

c) dane zostaną przekazane Zamawiającemu w formacie .shp oraz .mdb lub .gdb.

Termin składania ofert: 
środa, Marzec 8, 2017 - 14:45
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Ofertę należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, Plac Ofiar Getta 6, 35-002 Rzeszów

Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 8 marca 2017r. o godz. 15.00 w siedzibie Zamawiającego.

Termin wykonania zamówienia: 
środa, Listopad 15, 2017
Powiat: 
M. Rzeszów
Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Cena netto - 100%

Wybrany zostanie Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą (najniższą) ofertę cenową w stosunku do pozostałych złożonych ofert, zgodnie z kryterium: cena netto - 100% oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.