Przedmiot zamówienia obejmuje:
- opracowanie analizy sytuacyjno – technicznej dla 59 budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie miasta Rzeszowa, mającej na celu zweryfikowanie możliwości technicznego wykonania oraz efektywności późniejszego funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej dla każdego z tych budynków,
- opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dotyczącego wykonania indywidualnych instalacji fotowoltaicznych dla 59 budynków użyteczności publicznej, które będą zweryfikowane w ramach analizy sytuacyjno – technicznej określonej w pkt. a.
Analiza sytuacyjno – techniczna winna być zrealizowana ze szczególną starannością i rzetelnością na podstawie wizji lokalnej przeprowadzonej w każdym poszczególnym budynku oraz sporządzonej dokumentacji fotograficznej.
W ramach realizacji dokonywanej analizy, weryfikacji należy poddać w szczególności:
- stan techniczny konstrukcji i pokrycia dachu,
- stan techniczny wewnętrznej instalacji elektrycznej obiektów i ich ewentualną modernizację w uzasadnionych przypadkach,
- stan techniczny instalacji odgromowej,
- możliwość wykonania instalacji fotowoltaicznej na dachu, na elewacji lub w oknach
- możliwość posadowienia instalacji fotowoltaicznej na gruncie (z wykorzystaniem stosownej konstrukcji stojącej), w granicach działki, na której posadowiony jest budynek,
- analizę wykonania instalacji fotowoltaicznej na budynku wykorzystując najnowocześniejsze technologie ogniw fotowoltaicznych, ze szczególnym uwzględnieniem osiągania przez nią najbardziej efektywnych parametrów pracy,
- konieczność wyposażenia systemów fotowoltaicznych w urządzenie umożliwiające transmisje danych,
- występowanie czynników zewnętrznych mogących zakłócić eksploatację instalacji,
Program Funkcjonalno – Użytkowy winien zostać opracowany w oparciu o ustalenia wizji lokalnej przeprowadzonej w każdym budynku, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072, z późn. zm.), a także zgodnie z wytycznymi RPO WP 2014-2020, Oś priorytetowa III Czysta energia, działanie 3.1 Rozwój OZE.
W ramach opracowania PFU należy uwzględnić ponadto następujące zasady:
- treści zawarte w PFU muszą być poprawne, wyczerpujące i kompletne dla zaprojektowania oraz późniejszego wykonania instalacji fotowoltaicznej, a w szczególności zawierać elementy wymienione w załączniku nr 1 do projektu umowy,
- przyjęte w PFU parametry techniczne instalacji fotowoltaicznej dla każdego z budynków będą dostosowane do wymaganych szacunkowych mocy podanych w załączniku nr 2 do projektu umowy,
- podczas opracowania PFU należy na bieżąco uzgadniać z Zamawiającym rozwiązania dotyczące treści i zakresu opracowania, w tym technologie wykonania instalacji fotowoltaicznych,
- w treści opracowania należy wskazać szacunkowe koszty prac projektowych i szacowane koszty robót budowlanych określone w PFU, a także zawrzeć stosowane rysunki, zdjęcia i szkice.
Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej dwie usługi polegające na opracowaniu programu funkcjonalno – użytkowego dotyczącego wykonania robót budowlanych dla budynków użyteczności publicznej. Oferent zobowiązany jest dołączyć do oferty referencje w formie papierowej potwierdzone za zgodność, potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie. Niedołączenie wymaganych minimum dwóch referencji skutkować będzie odrzuceniem oferty.
Miejsce i termin składania ofert: do 14.11.2016 r. do godz. 15:00 w sekretariacie Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12, pokój nr 13
Kryteria oceny ofert w przedmiotowym postępowaniu:
- cena – 80%
- wiedza i doświadczenie – 20%
Kryterium oceny – cena – 80%:
W treści oferty, której wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zapytania Wykonawca poda cenę netto i brutto za realizację przedmiotu zamówienia. Cena brutto będzie stanowiła podstawę oceny oferty. Cena będzie wyrażona w złotych polskich (PLN), z dokładnością nie większą niż dwa miejsca po przecinku. Wykonawca uwzględni w cenie ofert wszelkie koszty niezbędne dla prawidłowego i pełnego wykonania zamówienia oraz wszelkie opłaty i podatki wynikające z obowiązujących przepisów.
Kryterium oceny – cena będzie obliczane wg wzoru:
C=(Cmin/Cof)x80
gdzie:
Cmin - jest najniższą ceną zaoferowaną w odpowiedzi na zapytanie ofertowe,
C of - jest ceną podaną przez danego Wykonawcę w ofercie
C – jest liczbą punktów uzyskanych w kryterium „cena”
Maksymalną liczbę punktów (80) w kryterium „cena” otrzyma oferta Wykonawcy, który zaproponuje najniższą cenę w odpowiedzi na zapytanie ofertowe.
Kryterium oceny – wiedza i doświadczenie – 20%:
Weryfikacja spełnienia warunku odbędzie się na podstawie dołączonego do oferty poprawnie wypełnionego formularza „wykaz usług”, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zapytania. Aby warunek został uznany za spełniony, Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej dwie usługi polegające na opracowaniu programu funkcjonalno – użytkowego dotyczącego wykonania robót budowlanych dla budynków użyteczności publicznej. Oferent zobowiązany jest dołączyć do oferty referencje w formie papierowej potwierdzone za zgodność, potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie. Niedołączenie wymaganych minimum dwóch referencji skutkować będzie odrzuceniem oferty.
Punktacja za wiedze i doświadczenie będzie przyznawana w sposób następujący:
- wykonanie dwóch usług – 0 punktów,
- wykonanie od trzech do czterech włącznie usług – 10 punktów,
- wykonanie pięciu lub więcej usług – 20 punktów.
Maksymalną liczbę punktów (20) w kryterium „wiedza i doświadczenie” otrzyma oferta Wykonawcy, który w odpowiedzi na zapytanie ofertowe wykaże wykonanie pięć lub więcej usług polegających na opracowaniu programu funkcjonalno – użytkowego dotyczącego wykonania robót budowlanych dla budynków użyteczności publicznej.
Wykazanie więcej niż pięciu wykonanych usług jest dopuszczalne, nie powoduje jednak uzyskania większej niż maksymalna liczby punktów.
Ocenę końcową będzie stanowić suma punktów uzyskanych przez ofertę Wykonawcy w obu ww. kryteriach, zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z największą liczbą punktów.
W przypadku, gdy dwie lub więcej najkorzystniejszych ofert uzyska taką samą liczbę punktów, wybrana zostanie oferta z niższą ceną.
W przypadku, gdy dwie lub więcej najkorzystniejszych ofert uzyska taką samą liczbę punktów zarówno w kryterium „cena” jak i „wiedza i doświadczenie”, Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji w zakresie oferowanej ceny z Oferentami.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.