Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie w formie studium wykonalności analizy zakresu prac B+R i wdrożenia produkcji zasuw, nawiertek i zwrotnych zaworów kulowych z tworzywa sztucznego służących do przyłączy domowych w instalacjach wodociągowych wody pitnej. W szczególności wykonawca w ramach zamówienia powinien:
- opracować analizę pełnego zakresu prac B+R,
- zastosować adekwatne do charakteru badania i założonego celu metody badawcze,
- opracować harmonogram i kosztorys prac badawczo rozwojowych
Przedmiotem analizy będzie opracowanie koncepcji prac badawczo rozwojowych unikalnych na krajowym rynku zasuw z miękkim uszczelnieniem klina, nawiertek i zwrotnych zaworów kulowych o ciśnieniu PN16 w zakresie średnic DN 25; DN 32; DN 40; DN 50, wykonanych z tworzywa sztucznego służących do przyłączy domowych w instalacjach wodociągowych wody pitnej do bezpośredniej zabudowy w ziemi lub studzienkach. Przeznaczone mają być do pracy mają w pozycji otwartej lub zamkniętej. Należą one do grupy zaporowej pełno przelotowej. Przewidywana obsługa zasuw za pomocą pokręteł lub obudów sztywnych lub teleskopowych w zależności od zabudowy. Zakładamy, że konstrukcja korpusu i pokrywy wykonana będzie z tworzywa sztucznego. Klin z tworzywa sztucznego lub mosiężny Ms58 powleczony gumą (wulkanizacja). Wrzeciono ze stali nierdzewnej z gwintem trapezowym, uszczelnienie wrzeciona za pomocą ringów. Zasuwy wykonywane by były z godnie z normą PN- EN 1074-2; 2002 - Armatura wodociągowa. Wymagania użytkowe i badania sprawdzające oraz normą PN-EN 12266-1; 2007 – Armatura przemysłowa. Badania armatury. W/w zasuwy, nawiertki i zawory kulowe miały by również zastosowanie do innych mediów w zależności od zastosowanego tworzywa i gumy.
Usługa powinna polegać między innymi na:
- Analizie rynku docelowego.
- Analizie problemu technologicznego w kontekście potrzeb gospodarczych.
- Wytypowaniu potencjalnych odbiorców gotowego produktu.
- Określeniu zasobów technologicznych niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia.
- Określeniu prac badawczo-rozwojowych (B+R) koniecznych do realizacji inwestycji.
- Oszacowaniu harmonogramu i kosztorysu prac B+R niezbędnych do przygotowania wersji próbnej zasuw z miękkim uszczelnieniem klina, nawiertek i zwrotnych zaworów kulowych
Zgodnie z pkt 3 „Regulaminu konkursu o dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w ramach osi priorytetowej I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.2 Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia, Typ projektu: Bony na innowacje” zamówienie może być udzielone jednostce naukowej w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. z 2014 r., poz. 1620 z późn. zm.), tj. prowadzącej w sposób ciągły badania naukowe lub prace rozwojowe. Jednostkę naukową w myśl przywołanych powyżej przepisów stanowią:
1) podstawowe jednostki organizacyjne uczelni w rozumieniu statutów tych uczelni;
2) jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. z 2015 r., poz. 1082);
3) instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r.
o instytutach badawczych (Dz. U. z 2010 r., Nr 96, poz. 618 z późn. zm.);
4) międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych przepisów, działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
5) Polska Akademia Umiejętności;
6) inne jednostki organizacyjne niewymienione w pkt a-e, posiadające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będące organizacjami prowadzącymi badania i upowszechniającymi wiedzę w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L z 2014 r., nr 187, s.1).
Dodatkowo, od wykonawców spełniających powyższe kryterium wymaga się, by były to jednostki, które:
- posiadają nadaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ocenę parametryczną wydziału, na którym prowadzony jest w/w kierunek przynajmniej na poziomie oceny B,
Wykonawca zobowiązany jest w trakcie realizacji zamówienia do odbycia z Zamawiającym co najmniej 3 spotkań w siedzibie Zamawiającego dotyczących szczegółów wykonania analizy.
Spełnienie każdego z powyższych kryteriów powinno być przez wykonawcę potwierdzone kopią stosownych dokumentów, referencji.
- Ofertę należy sporządzić w języku polskim i składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.10.2016 do godz. 12:00 w zaklejonej kopercie.
- Oferta w wersji papierowej powinna być przesłana za pośrednictwem poczty, kuriera lub dostarczona osobiście na adres:
PPH Utex Stanisław Gałuszka,
Skołyszyn 477,
38-242 Skołyszyn.
- Oferta w formie elektronicznej (scan) na adres
e-mail: s.galuszka@utex.biz.pl
Złożona oferta w formie elektronicznej powinna być opieczętowana i podpisana przez oferenta.
- Termin otwarcia ofert: 17.10.2016 o godzinie 14.00 w siedzibie PPH Utex Stanisław Gałuszka, Skołyszyn 477, 38-242 Skołyszyn.
- Oferty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
- Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
- Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
Informacje dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty
- O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi telefonicznie/e-mailowo Wykonawcę, którego oferta została wybrana.
- Oferta niespełniająca wymogów formalnych określonych niniejszym zapytaniem podlega odrzuceniu.
- Powodem do odrzucenia oferty będzie także podanie ceny przewyższającej zaplanowany budżet, w takim wypadku zostanie wybrana następna oferta o najwyższej wartości punktowej, jeżeli cena zawarta w tej ofercie nie będzie przekraczać kwoty zaplanowanej
w budżecie.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyn.
- Zawarcie umowy z wybranym Wykonawcą nastąpi bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 4 tygodni od dnia wyboru najkorzystniejszej oferty.
Kryteria oceny i ich znaczenie (waga)
Cena – 50% - 50 pkt.
Termin realizacji zamówienia – 20% - 20 pkt.
Adekwatność zaproponowanych działań do oferty Zamawiającego 30% - 30 pkt.
Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty
Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryterium:
Cena netto 50% - 50 pkt
Termin realizacji zamówienia 20% - 20 pkt
Doświadczenie w realizacji prac B+R 30% - 30 pkt
Łączna maksymalna liczba punków z kryterium cena, termin realizacji zamówienia i adekwatność wynosi 100. Zamawiający obliczy wartość punktową danej oferty dodając do siebie punkty uzyskane w poszczególnych kryteriach:
C + T + D = wartość punktowa danej oferty
Punkty za kryterium CENA NETTO (C) zostaną obliczone według następującego wzoru:
C = (Cena oferty najtańszej)/(Cena oferty badanej) × 60 = liczba punktów
Punkty za kryterium TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA (T) zostaną obliczone według następującego wzoru:
T= (x max - x obliczana/x max - x min) x 20 = liczba punktów
X min – najniższa wartość w danym kryterium spośród złożonych ofert
X max – najwyższa wartość w danym kryterium spośród złożonych ofert
X obliczana – wartość obliczanej oferty w danym kryterium
Maksymalna ilość punktów za TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA: 20.
Waga tego kryterium: 20. Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie szczegółowych informacji zawartych ofercie. Maksymalny okres realizacji zamówienia nie może przekroczyć 16.12.2016 roku. Jednakże należy również uwzględnić terminy pojawiające się w dokumentacji konkursowej. Termin nie może być dłuższy niż wymogi dokumentacji przedmiotowego konkursu.
Punkty za kryterium DOŚWIADCZENIE W REALIZACJI PRAC B+R związanych z instalacjami wodociągowymi (D) zostaną obliczone według następującego wzoru:
Podmiot posiada doświadczenie w pracach badawczo rozwojowych związanych z instalacjami wodociągowymi
Pd=min(Pmax_d x Lp/30)
gdzie:
Pd – liczba punktów, jakie otrzyma badana oferta za kryterium doświadczenie
Lp – liczba wykonanych samodzielnie prac badawczo-rozwojowych z zakresu instalacji wodociągowych
Pmax_d – maksymalna liczba punktów, jakie można otrzymać za kryterium doświadczenie
Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie szczegółowych informacji zawartych ofercie oraz załączniku.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.