Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu , 39-300 Mielecul. Żeromskiego 22
Opis przedmiotu zamówienia: 

1.Przedmiot zamówienia:

opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej na:

Przebudowę i rozbudowę pomieszczeń garażowych w celu utworzenia Centralnej pobieralni (Punkt pobrań Laboratorium Analitycznego i punkt pobrań Laboratorium Mikrobiologicznego)

w Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Mielcu, w oparciu o Program funkcjonalno- użytkowy dla zadania Opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy Szpitala Powiatowego w Mielcu (Załącznik nr 6)

CPV - 71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

CPV - 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

CPV - 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

2.Przedstawiona oferta winna odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszym zaproszeniu do składania ofert.

3.Dokumentacja winna uwzględniać wytyczne funkcjonalne oraz być zgodna z obowiązującymi przepisami, w szczególności z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2012 r. poz. 462 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1129), specyfikacje techniczne i przedmiary robót powinny zostać opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1129), kosztorysy powinny zostać opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r., nr 130, poz. 1389).

4.   W zakres zobowiązań Wykonawcy w ramach realizacji przedmiotu zamówienia wchodzi:

a) uzyskanie map do celów projektowych,

b) wykonanie inwentaryzacji obiektu i terenu, wykonanie wymaganych  ekspertyz technicznych budynku,

c) opracowanie projektów budowlanych stanowiących podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę,

d) uzyskanie pozwolenia na budowę

e) opracowanie projektów wykonawczych stanowiących podstawę do wykonania robót,

f) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,

g) opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,

h) pełnienie nadzoru autorskiego,

i) wykonanie wymaganych badań geotechnicznych.

5.    Zobowiązania Wykonawcy w zakresie dokumentacji projektowej:

Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskania w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów technicznych potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia i uzyskania pozwolenia na budowę. Przed złożeniem wniosku Wykonawcy o pozwolenie na budowę niezbędne będzie uzyskanie akceptacji od Zamawiającego rozwiązań projektowych zawartych w projekcie budowlanym.

Zamawiający wymaga również przedłożenia do akceptacji projektów wykonawczych i szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych przed ich skierowaniem do realizacji, w aspekcie ich zgodności z ustaleniami i z umową.

 

a)Dokumentacja projektowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami branżowymi winna być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz spełniać obowiązujące przepisy Prawa Budowlanego, przepisy techniczno - budowlane, przepisy powiązane i normy.

b)Projekty budowlane i wykonawcze mają być wykonane jako rozwinięcie załączonej koncepcji i winny obejmować opracowania branżowe w zakresie:

  • architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
  • przyłączy sanitarnych i elektrycznych,
  • instalacji gazów medycznych,
  • instalacji przywoławczych,
  • instalacji RTV,

c) Projekt budowlany winien być sporządzony w 5 egz. w formie papierowej - format projektu A-4 oprawiony w okładkę uniemożliwiającą dekompletację projektu oraz w formie elektronicznej (format PDF) na płycie CD.

d) Projekt wykonawczy winien sporządzony być w 5 egz. w formie papierowej - format projektu A-4 oraz w formie elektronicznej (format PDF) na płycie CD.

 

e) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz. w formie papierowej - format projektu A-4 oprawiony w okładkę uniemożliwiającą dekompletację projektu oraz na płycie CD.

 

f) Przedmiary robót i kosztorysy po 1 egz. w formie papierowej oraz na płycie CD.

6. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego zgodnie z art.20 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane.

7. Założenia do inwestycji:

Centralna pobieralnia:

Lokalizacja inwestycji:

Budynek segment „G” - parter, zlokalizowany między budynkami „C” i „J” od ul. Jagiellończyka. Obecnie znajduje się tam zespół pomieszczeń garażowych po pogotowiu ratunkowym.

Zabudowa kubaturowa:

Na działce znajduje się budynek „G”, parterowy, o prostej geometrycznej formie. Budynek z dachem płaskim przykryty papą. Pomieszczenia parteru zajmuje zespół pomieszczeń garażowych po pogotowiu ratunkowym oraz weranda do podjazdu karetek.

Istniejąca infrastruktura i uwarunkowania zewnętrzne:

Budynek znajduje się w strefie obsługi wodociągowej, ciepłowniczej, energetycznej oraz telekomunikacyjnej. Na dzień dzisiejszy istniejące sieci zapewniają zaopatrzenie w media. Do budynku doprowadzone przyłącza: c.o., ciepłej i zimnej wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektryczne.

Program funkcjonalny: zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym dla zadania Opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy Szpitala Powiatowego w Mielcu. Załącznik nr 6,

Funkcja istniejąca: 

W stanie istniejącym całość budynku jest użytkowana przez Pogotowie Ratunkowe.

Funkcja usług medycznych:

zgodnie z Programem funkcjonalno- użytkowym dla zadania Opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy Szpitala Powiatowego w Mielcu. Załącznik nr 6,

Funkcja socjalna:

zgodnie z Programem funkcjonalno- użytkowym dla zadania Opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy Szpitala Powiatowego w Mielcu. Załącznik nr 6,

Funkcja komunikacyjna:

Obiekt bez barier komunikacyjnych – wejście do obiektu schodami lub pochylnią poprzez wejście  na parter do segmentu „G” od ul. Jagiellończyka. Toaleta przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne, szerokość drzwi dostosowana do wózków inwalidzkich.

8. Wykonawca jest zobowiązany do :

a) przedłożenia  kompletnej dokumentacji z punktu widzenia celu, któremu ma służyć wraz z wykazem dokumentacji,

b) sporządzenia projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami,

c) zweryfikowania i  dokonania uzgodnień międzybranżowych projektu,

d) przeniesienia na Zamawiającego, bez dodatkowego wynagrodzenia, praw autorskich do przedmiotu zamówienia.

9.  Obiekt należy zaprojektować przy zastosowaniu materiałów i technologii opisanych parametrami technicznymi w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji, ponieważ projekt służyć będzie jako opis przedmiotu zamówienia w przetargu na realizację inwestycji, przeprowadzonym zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

10. Zamawiający dysponuje Programem funkcjonalno-użytkowym wraz z koncepcją przebudowy i rozbudowy Szpitala Powiatowego w Mielcu, na którym należy bazować przy opracowywaniu projektu ( Załącznik nr 6).

11.  Zamawiający dopuszcza odstępstwa od koncepcji po wcześniejszym skonsultowaniu się z      Zamawiającym i uzyskaniu zgody Zamawiającego.

12.  Zobowiązuje się Wykonawcę do pełnienia nadzoru autorskiego zgodnie z art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. 2016 poz. 290). Wykonawca w ramach przedmiotowego zamówienia zobowiązany będzie pełnić nadzór autorski nad opracowaniem rozwiązań zamiennych i uzupełniających projektów podstawowych, wynikających z błędów, pomyłek lub braków dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonanej na podstawie niniejszego zamówienia (koszty nadzoru autorskiego należy wkalkulować w wartość netto za wykonanie usługi będącej przedmiotem niniejszego przetargu). Z chwilą przekazania przez Wykonawcę do odbioru wykonanej dokumentacji, na Zamawiającego przechodzą prawa autorskie i prawa zależne.

13.  Zamawiający dopuszcza  przeprowadzenie wizji lokalnej pomieszczeń, których dotyczy  przedmiotowe postępowanie, w celu zapoznania się ze stanem faktycznym.

14.  Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 15.09.2016r. po wcześniejszym uzgodnieniu z Kierownikiem Sekcji Technicznej – Adamem Golbą - tel. 17 7800185.

Termin składania ofert: 
środa, Wrzesień 21, 2016 - 09:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Złożone oferty zostaną otwarte publicznie (część jawna) w dniu 21.09.2016r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego: Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego, ul. Żeromskiego 22, 39-300  Mielec

Termin wykonania zamówienia został podany orientacyjnie z uwagi na wymóg formularza. W Zaproszeniu do złożenia oferty cenowej Zamawiający wskzała termin realizacji zamówienia:

" Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia:

- projekt budowlany ze wszystkimi uzgodnieniami i opiniami koniecznymi do uzyskania decyzji - pozwolenia na budowę – 2 miesiące od daty zawarcia umowy

- projekt wykonawczy oraz pozostałe elementy przedmiotu zamówienia – 3 miesiące od daty zawarcia umowy."

Termin wykonania zamówienia: 
piątek, Grudzień 30, 2016
Powiat: 
mielecki
Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

 

1. W trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:

  • najniższa cena - 98 %
  • doświadczenie – 2 %

2. Sposób oceny ofert:

-najniższa cena jako kryterium wymierne obliczane zostanie wg wzoru:

Wp = Cn/Cof x R

 

gdzie:

 

Wp – Wartość punktowa

 

Cn - najniższa proponowana cena brutto

Cof - cena brutto oferty badanej

R – ranga (98)

 

-doświadczenie - Wd

Za każdą należycie wykonaną w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 opracowanie projektowe budynku użyteczności publicznej o powierzchni zabudowy min. 600m2 każda w ramach odrębnych umów, usługa potwierdzona dokumentem należytego wykonania usługi, Zamawiający przyzna punkty za:

5 usług i więcej – 5 pkt.

4 usługi – 4 pkt.

3 usługi – 3 pkt.

2 usługi – 2 pkt.

1 usługa -1 pkt.

Wd = Dof/Dn x R

Wd – wartość punktowa w kryterium doświadczenie

 Dn- wartość najwyższa spośród złożonych ofert

 

Dof – wartość oferty badanej

 R- ranga (2)

 

Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska w sumie najwyższą liczbę punktów zgodnie z poniższym wzorem:

L = Wp+ Wd

gdzie:

L – łączna liczba punktów oferty badanej

Wp – wartość punktowa badanej oferty w kryterium cena

Wd – wartość punktowa badanej oferty w kryterium doświadczenie.

 

Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.