Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Podkarpacka Izba Gospodarcza, Krosnoul. Tysiąclecia 3, 38-400 Krosno
Opis przedmiotu zamówienia: 
  1. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie analizy zakresu koniecznych prac B+R, mających na celu stworzenie w pełni automatycznej Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów dostępnej dla przedsiębiorców on-line. W szczególności wykonawca w ramach zamówienia powinien:

  1. opracować analizę pełnego zakresu prac B+R,
  2. zastosować adekwatne do charakteru badania i założonego celu metody badawcze,

W ramach tego zadania zostanie opracowana analiza zakresu koniecznych prac B+R, mających na celu stworzenie w pełni automatycznej Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów dostępnej dla przedsiębiorców on-line. Zamawiający opracował  koncepcję funkcjonowania systemu informatycznego dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej, który byłby wirtualną książką przychodów i rozchodów, dostępną dla każdego zainteresowanego przedsiębiorcy. W szczególności platforma będzie wykorzystywać w pełni automatyczny system dokonujący księgowań w czasie rzeczywistym, dzięki któremu przedsiębiorca bezpośrednio po wprowadzeniu do systemu danych kosztowych uzyska niespotykane na rynku i w pełni innowacyjne funkcjonalności – system bowiem automatycznie zaprezentuje aktualny w oparciu o wprowadzone dane wynik finansowy i konieczny do zapłacenia podatek. Zamawiający opracował już pełen model funkcjonalny tego systemu, jednakże problemem pozostaje ominięcie konieczności wprowadzania danych dotyczących faktur i innych dokumentów kosztowych, wpisywanie ich bowiem ręcznie jest czasochłonne, związane z dużym ryzykiem błędu.

Zamawiający opracował koncepcję funkcjonowania systemu informatycznego dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej, który byłby wirtualną książką przychodów i rozchodów, dostępną dla każdego zainteresowanego przedsiębiorcy. Nie chodzi tutaj o ofertę fakturowania on-line, która jest już dość popularna na rynku i będzie zresztą częścią całego systemu, ale o w pełni automatyczny system dokonujący księgowań w czasie rzeczywistym, dzięki któremu przedsiębiorca bezpośrednio po wprowadzeniu do systemu danych kosztowych uzyska niespotykane na rynku i w pełni innowacyjne funkcjonalności – system bowiem automatycznie zaprezentuje aktualny w oparciu o wprowadzone dane wynik finansowy i konieczny do zapłacenia podatek. Zamawiający opracował już pełen model funkcjonalny tego systemu, jednakże problemem pozostaje ominięcie konieczności wprowadzania danych dotyczących faktur i innych dokumentów kosztowych, wpisywanie ich bowiem ręcznie jest czasochłonne, związane z dużym ryzykiem błędu i – co tu dużo mówić – zupełnie nieinnowacyjne. Dlatego Zamawiający zdecydował się na podjęcie kroków zmierzających do poszukania rozwiązania pozwalającego na automatyczne wprowadzenie danych do systemu na polu najnowszych zdobyczy technologicznych, takich jak transkrypcja mowy na tekst, inteligentne systemy OCR zamieniające obraz bitowy na treść cyfrową czy zaprogramowane wcześniej kody (typu kreskowego czy QR), możliwe jednak tylko u tych kontrahentów, którzy sami z systemu będą korzystali. Poszukiwania powinny zatem pójść w kierunku rozwiązań wymienionych jako pierwsze lub innych alternatyw, co pokaże przedmiotowa analiza. Realizacja postawionych celów tj. uzyskania pełnej i pozbawionej ryzyka błędu transkrypcji wystawionej faktury na treść cyfrową dostępną jako rekordy bazy danych do analizy systemu księgowego wymaga zatem przeprowadzenia szeregu analiz badań z obszaru najnowocześniejszych i najnowszych zdobyczy technologii komunikacji między człowiekiem a komputerem i przeprowadzenia prac wdrożeniowych dających wiedzę o skuteczności przyjętej metodologii. Można tu założyć z dużą dozą pewności, że odpowiedni zakres prac B+R w zidentyfikowanym tu obszarze przyniesie zakładane rezultaty, ale na obecnym etapie nie można samodzielnie sformułować tego zakresu. Dlatego też Zamawiający zdecydował się na przeprowadzenie niezbędnej analizy dotyczącej zakresu prac, katalogu niezbędnych badań, ich kosztów oraz wykonalności z punktu widzenia oczekiwanych efektów. Przedmiotowe analizy winny zatem mieć charakter raportu o dostępnych możliwościach technicznych i perspektywach ich wykorzystania dla osiągnięcia zakreślonego wyżej celu. Równocześnie niezbędne będzie określenie zakresu badań związanych ze spełnianiem przez system wszystkich wymogów stawianych systemom księgowym przez ustawodawstwo i przepisy wykonawcze, żaden bowiem dostępny na rynku system księgowy nie jest zautomatyzowany do tego stopnia – tj. łącznie z poziomem automatycznego wprowadzania informacji do bazy danych.

Usługa powinna polegać między innymi na:

  • Analizie problemu oparcia programu księgowego o system OCR.
  • Analizie problemu technologicznego w kontekście potrzeb gospodarczych.
  • Wytypowaniu potencjalnych dostawców rozwiązania technologicznego.
  • Określeniu zasobów technologicznych niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia.
  • Określeniu prac badawczo-rozwojowych (B+R) koniecznych do realizacji inwestycji.
  • Oszacowaniu harmonogramu i kosztorysu prac B+R niezbędnych do przygotowania wersji testowej aplikacji.

 

Zakres analizy może zostać rozszerzony po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z wykonawcą.

Kod CPV: 
71241000-9
Warunki udziału w postępowaniu : 

Zgodnie z pkt 3 „Regulaminu konkursu o dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w ramach osi priorytetowej I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.2 Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia, Typ projektu: Bony na innowacje” zamówienie może być udzielone jednostce naukowej w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U.  z 2014 r., poz. 1620 z późn. zm.), tj. prowadzącej w sposób ciągły badania naukowe lub prace rozwojowe. Jednostkę naukową w myśl przywołanych powyżej przepisów stanowią:

1)         podstawowe jednostki organizacyjne uczelni w rozumieniu statutów tych uczelni;

2)         jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. z 2015 r., poz. 1082);

3)         instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r.
o instytutach badawczych (Dz. U. z 2010 r., Nr 96, poz. 618 z późn. zm.);

4)         międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych przepisów, działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

5)         Polska Akademia Umiejętności;

6)         inne jednostki organizacyjne niewymienione w pkt a-e, posiadające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będące organizacjami prowadzącymi badania i upowszechniającymi wiedzę w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym 
w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L z 2014 r., nr 187, s.1).

Dodatkowo, od wykonawców spełniających powyższe kryterium wymaga się, by były to jednostki, które:

- posiadają nadaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ocenę parametryczną wydziału, na którym prowadzony jest w/w kierunek przynajmniej na poziomie oceny B,

- posiadają udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej 3 usług z zakresu przeprowadzania analiz dotyczących ekonomii lub finansów (lista referencji).

 

Wykonawca zobowiązany jest w trakcie realizacji zamówienia do odbycia z Zamawiającym co najmniej 3 spotkań w siedzibie Zamawiającego dotyczących szczegółów wykonania analizy.

 

Spełnienie każdego z powyższych kryteriów powinno być przez wykonawcę potwierdzone kopią stosownych dokumentów, referencji.

Termin składania ofert: 
wtorek, Sierpień 9, 2016 - 23:45
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Oferty powinny być składane w formie pisemnej lub e-mailem na adres: ul. Tysiąclecia 3, 38-400 Krosno, adres skrzynki pocztowej: b.chowaniec@pigkrosno.pl, do 9 sierpnia 2016 r. wraz z załącznikami (kopiami oświadczeń, referencji, etc.) do godziny 23:59.

Termin i miejsce otwarcia ofert: 10 sierpnia 2016 godz. 10:30, Krosno, ul. Tysiąclecia 3.

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty

 

 

 

Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryterium:

 

Cena netto         60% - 60 pkt

 

Termin realizacji zamówienia     20% - 20 pkt

 

Adekwatność zaproponowanych działań do oferty Zamawiającego 20% - 20 pkt

 

 

Łączna maksymalna liczba punków z kryterium cena, termin realizacji zamówienia  i adekwatność wynosi 100. Zamawiający obliczy wartość punktową danej oferty dodając do siebie punkty uzyskane w poszczególnych kryteriach:

C + T + A = wartość punktowa danej oferty

 

Punkty za kryterium CENA NETTO (C) zostaną obliczone według następującego wzoru:

C = (Cena oferty najtańszej)/(Cena oferty badanej)   × 60 = liczba punktów

 

Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do 2 miejsc po przecinku. Maksymalna ilość punktów w kryterium Cena netto: 60. Waga tego kryterium: 60%.

 

Punkty za kryterium Termin realizacji zamówienia (T) zostaną obliczone według następującego wzoru:

 

 = liczba punktów

X min – najniższa wartość w danym kryterium spośród złożonych ofert

X max – najwyższa wartość w danym kryterium spośród złożonych ofert

X obliczana – wartość obliczanej oferty w danym kryterium

 

Maksymalna ilość punktów za TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA: 20.

Waga tego kryterium: 20. Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie szczegółowych informacji zawartych ofercie. Maksymalny okres realizacji zamówienia nie może przekroczyć 1.12.2016 roku. Jednakże należy również uwzględnić terminy pojawiające się w dokumentacji konkursowej. Termin nie może być dłuższy niż wymogi dokumentacji przedmiotowego konkursu.

 

Punkty za kryterium Adekwatność zaproponowanych działań do oferty Zamawiającego (A) zostaną obliczone według następującego wzoru:

 

A=  ((X 1+X 2+X3))/3   = liczba punktów

 

X 1, X 2, X 3 – liczba punktów przyznanych przez poszczególnych członków komisji oceniającej. Każdy z członków komisji oceniającej przyzna każdej z ofert od 0 do 20 punktów.

 

Do oceny zostanie powołana przez Zamawiającego komisja oceniająca składająca się z trzech członków. Oceniana będzie koncepcja zaproponowanych działań, a także ich adekwatność. Opis należy sporządzić na załączniku własnym Oferenta i dołączyć do oferty jako załącznik. Brak załącznika będzie powodował odrzucenie oferty z przyczyn formalnych.

 

Maksymalna ilość punktów za adekwatność zaproponowanych działań do koncepcji: 20. Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie szczegółowych informacji zawartych ofercie oraz załączniku.

Termin wykonania zamówienia: 
czwartek, Grudzień 1, 2016
Powiat: 
M. Krosno
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 
  1. Wszelkie zmiany, jakie strony chciałyby wprowadzić do ustaleń wynikających z przedmiotowej umowy wymagają pod rygorem nieważności formy pisemnej i zgody obu stron.
  2. Umowa może być zmieniona w drodze pisemnego aneksu:
    1. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
      • w przypadku opóźnienia Zamawiającego w rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia;
      • w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy na uzasadniony wniosek wykonawcy, pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona; przypadków siły wyższej; uznanej przez Zamawiającego jako zdarzenie nadzwyczajne, zewnętrzne, niemożliwe, do zapobieżenia (np. powódź, strajki, zamieszki, decyzje administracyjne, państwowe).
    2. Wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianie w przypadku zmiany stawki urzędowej podatku VAT.
  3. Wykonawca nie może, bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego, przenieść na osobę trzecią wierzytelności z niniejszej umowy względem Zamawiającego.
Numer projektu: 
RPPK.01.02.00-18-0057/15-00