Zakres zadania obejmuje następujące budynki:
1) wielorodzinny budynek mieszkalny (dawny Dom Nauczyciela) Hermanowa Czerwonki 907 (działka nr ewid. 2653):
- ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem kolorystyki elewacji,
- ocieplenie ścian fundamentowych i posadzki na gruncie,
- ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją,
- wymiana drzwi zewnętrznych,
- wymiana okien,
- przebudowa instalacji c.o.
2) wielorodzinny budynek mieszkalny (dawny Dom Nauczyciela) Kielnarowa 53A (działka nr ewid. 729):
- ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem kolorystyki elewacji,
- ocieplenie ścian fundamentowych i ścian piwnic,
- ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją,
- wymiana drzwi zewnętrznych,
- wymiana okien,
- przebudowa kotłowni z węglowej na gazową (nowe urządzenie grzewcze musi spełniać warunki zgodne z RPO WP 2014-2020 – link do informacji o wymogach dla urządzeń grzewczych: http://www.rpo.podkarpackie.pl/index.php/ogolne-osie-ii-vi/789-informacja-o-wymogach-dla-urzadzen-grzewczych )
- wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej,
- przebudowa instalacji centralnego ogrzewania.
Zakres zamówienia:
- Audyt energetyczny – w ilości po 3 egz. dla każdego obiektu
- Projekt budowlany w następujących ilościach:
- dla obiektu „1” – 3 egz.
- dla obiektu „2” – 5 egz. z uwagi na konieczność uzyskania pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej.
- Przedmiar robót i kosztorys inwestorski – po 2 egz. dla każdego obiektu.
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – po 2 egz. dla każdego obiektu.
Ww. opracowania należy opracować w formie tradycyjnej (papierowej) zgodnie z wcześniejszym wyszczególnieniem oraz na nośniku elektronicznym z zapisem na CD/DVD w formacie ogólnodostępnym – opracowania tekstowe formacie *.pdf, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.pdf.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- przeniesienie praw autorskich na Zamawiającego,
- sprawowania nadzoru autorskiego,
- udzielenie wyjaśnień i odpowiedzi (w przypadku wątpliwości zamawiającego) na ewentualne zapytania skierowane przez Wykonawców w prowadzonym postępowaniu przetargowym.
Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie zobowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o założenia wstępne, niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizje lokalną oraz bieżące konsultacje
z Zamawiającym.
Audyt energetyczny należy opracować zgodnie z:
- Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz.U. z 2014 r., poz. 712),
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz.U.2009 r. Nr 43, poz. 346 z późn zm.),
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 września 2015 r. (Dz.U. 2015 r., poz. 1606) zmieniającym ww. rozporządzenie.
- wymaganiami konkursu 3.2 Modernizacja energetyczna budynków RPO WP 2014-2020 (link do dokumentacji konkursu:
Dokumentację należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia
2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2012.462).
W ramach projektów budowlanych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych należy przewidzieć wykonanie zakresu robót ujętego w audytach energetycznych przyjętego dla optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.
W przyjętych rozwiązaniach projektowych muszą być użyte wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania. W przypadku powoływania się podczas opisywania przyjętych rozwiązań projektowych na konkretne nazwy własne gotowych produktów i/lub gotowe rozwiązania systemowe producentów, Wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe danego rozwiązania projektowego oraz umieścić informację o możliwości zastosowania rozwiązania równoważnego pod warunkiem spełnienia wskazanych parametrów technicznych i jakościowych. Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Do obowiązków Wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie do potrzeb: uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych. Koszty uzyskania w/w dokumentów ponosi Wykonawca.
Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę na wewnętrzną instalację gazową. Ponadto opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający przygotowanie i przeprowadzenie postępowania przetargowego na roboty budowlane.
Wszystkie działania zaplanowane w opracowywanej dokumentacji powinny skutkować zwiększeniem efektywności energetycznej (czyli zmniejszeniem obliczeniowego zapotrzebowania na energię) o co najmniej 25%. Warunek ten dotyczy odrębnie każdego budynku.
Ofertę należy dostarczyć osobiście, przesłać pocztą tradycyjną lub kurierem na adres siedziby Zamawiającego: Urząd Miejski w Tyczynie, ul. Rynek 18, 36-020 Tyczyn, pokój nr 21 – sekretariat, do dnia 23 czerwca 2016 r. do godz.10:00.
Złożona oferta zostanie zarejestrowana (dzień, godzina) oraz otrzyma kolejny numer.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 23 czerwca 2016 r. godz.10:15 w siedzibie zamawiającego -sala posiedzeń.
Kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej: cena „C” – 100%
Maksymalną ilość punktów w kryterium cena „C” otrzyma oferta z najniższą ceną. Ilość punktów przyznana ofercie w kryterium cena ”C” zostanie określona zgodnie ze wzorem:
C=(Cmin / Coferta) * 100 pkt * 100%,
gdzie: Cmin oznacza najniższą cenę zaoferowaną w postępowaniu, a Coferta cenę badanej oferty.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.