Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 2 dokumentacji aplikacyjnych (dla zakresów, o których mowa poniżej) dla Projektu pn. „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, w tym opracowanie z uwzględnieniem kryteriów oceny merytorycznej:
- studiów wykonalności wraz z analizą finansową i ekonomiczną
- wymaganych załączników do wniosku o dofinansowanie, między innymi specyfikacji dotyczącej kryteriów oceny merytorycznej Projektu
dla następujących zakresów:
- zakres nr 1 - obejmujący prace termomodernizacyjne dla 18 budynków użyteczności publicznej, w tym budynków edukacyjnych (szkoły, przedszkola) oraz budynków gminnych jednostek kultury, budynków administracyjnych na terenie Gmin: Jodłowa, Pilzno, Skołyszyn i Tarnowiec (wartość ok. 10,2 mln zł),
- zakres nr 2 - obejmujący prace termomodernizacyjne dla 11 budynków użyteczności publicznej, w tym budynków edukacyjnych (szkoły, przedszkola) oraz budynków gminnych jednostek kultury, budynków administracyjnych na terenie Gmin: Brzostek, Czarna, Dębowiec i Krempna (wartość ok. 3,5 mln zł).
Zakres rzeczowy planowanych zadań obejmuje m.in.: montaż nowej stolarki okiennej i zewnętrznej drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych z wyprawą elewacyjną, ocieplenie stropów, wymiana źródeł ciepła, instalacji gazowej, wymiana całej instalacji centralnego ogrzewania wraz z instalacją CWU, wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem nowoczesnych energooszczędnych systemów oświetleniowych oraz instalacje odnawialnych źródeł energii. Zakres rzeczowy będzie się różnić w poszczególnych Gminach i obiektach. Wykaz zadań i szczegółowy ich zakres określony jest w Załączniku nr 1 do Zapytania ofertowego.
Zamawiający zastrzega, że audyty energetyczne, przygotowane zgodnie z wymogami IZ RPO WP 2014-2020, dla budynków ujętych w ramach Projektu będą dostępne: dla zakresu nr 1 do 03.02.2016 r., dla zakresu nr 2 do 15.02.2016 r. Wymagana dokumentacja techniczna dla ww. zakresów dostępna będzie do 19.02.2016 r.
Dokumentacje aplikacyjne Projektu należy sporządzić zgodnie z obowiązującymi na dzień złożenia wniosku aplikacyjnego wytycznymi normującymi zasady aplikowania o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, w tym:
- Regulaminem Konkursu dla naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach osi priorytetowej III Czysta Energia, działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków RPO WP na lata 2014-2020,
- Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie realizacji projektu,
- Instrukcją do opracowania studium wykonalności – energetyka i efektywność energetyczna,
- Instrukcją wypełniania załączników do wniosku o dofinansowanie,
- Kryteriami wyboru projektów dla działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków RPO WP 2014-2020,
- Wytycznymi Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach RPO WP 2014 -2020 (EFRR).
Dokumenty można uzyskać na stronie internetowej: http://www.rpo.podkarpackie.pl/index.php/nabory-wnioskow.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również dokonanie przez Wykonawcę wszelkich poprawek, uzupełnień, modyfikacji studiów i pozostałych opracowań, których wykonanie będzie wymagane dla uzyskania pozytywnej oceny na etapie oceny formalnej oraz oceny merytorycznej do momentu podpisania umowy o dofinansowanie, oraz bieżący kontakt z wymienionymi Gminami, celem uzyskania w imieniu Zamawiającego wymaganych danych.
Zaleca się Wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej wszystkich obiektów w ramach Projektu. Ww. koszty należy uwzględnić w cenie.
Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty w wersji papierowej – 3 egzemplarze w formacie A4 oraz na nośniku elektronicznym dla Związku oraz dla każdej z Gmin, którego dana dokumentacja aplikacyjna dotyczy (w wersji edytowalnej, zawierającej aktywne formuły obliczeniowe do wszystkich obliczeń dokonanych w studium wykonalności). Analiza finansowa i ekonomiczna załączona do studium wykonalności powinna być wykonana w aktywnym arkuszu kalkulacyjnym.
O udzielenie zamówienia będą mogli ubiegać się Wykonawcy, którzy:
- złożą aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
- w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonali co najmniej trzy kompletne dokumentacje aplikacyjne dla projektów o wartości min. 2 000 000,00 zł każdy, a obejmowały zakresem prace termomodernizacyjne, i które otrzymały dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych (funduszy pomocowych). W przypadku, gdy Wykonawca polegać będzie na wiedzy i doświadczeniu, innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (tj. w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (ocena spełniania warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia),
- udzielą rękojmi na wykonany przedmiot umowy na okres 24 miesięcy, w ramach której zobowiążą się w szczególności do dokonania korekty i uzupełniania przedmiotu zamówienia w zakresie w jakim zażąda Instytucja przyznająca dofinansowanie oraz do udzielania niezbędnych wyjaśnień na żądanie Zamawiającego dotyczących przedmiotu zamówienia.
- Ofertę należy złożyć w biurze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle, ul. Towarowa 29 (II piętro) do 02.02.2016 r. do godz. 14:00, lub przesłać drogą pocztową na adres Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Konopnickiej 82, 38-200 Jasło – data wpływu do 02.02.2016 r.
- Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Otwarcie ofert nastąpi w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Towarowa 29, 38-200 Jasło w dniu 02.02.2016 r. o godz. 14:30 w sali narad.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz może poprawić oczywiste omyłki rachunkowe.
- Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert: kryterium: Cena, znaczenie kryterium: 100%
2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
3. Punkty za kryterium „cena” zostaną obliczone według wzoru:
Ilość punktów = Cmin/Cb x 100
gdzie:
Cmin – najniższa cena w złożonych ofertach
Cb – cena badanej oferty
Ceną braną pod uwagę przy ocenie ofert jest cena brutto oferty – cena za realizację całości zamówienia.
4. W trakcie obliczania punktacji Zamawiający zastosuje zaokrąglenie otrzymanego wyniku do dwóch miejsc po przecinku.
5. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta z największą ilością punktów.
6. Z Wykonawcą, który spełni wymagania i uzyska największą ilość punktów, zostanie podpisana Umowa, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- Strony zobowiązują się nie dokonywać istotnych zmian postanowień Umowy w stosunku do treści Oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z zastrzeżeniem pkt. 2 i 3.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmian postanowień Umowy w zakresie terminów realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku zmiany terminu składania wniosku o dofinansowanie Projektu do Departamentu Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych Regionalnego Programu Operacyjnego.
- Zamawiający zastrzega sobie również możliwość dokonania zmian postanowień Umowy polegających na zmniejszeniu zakresu nr 1 lub zakresu nr 2 i co za tym idzie zmniejszeniu wynagrodzenia w przypadku i na zasadach określonych w § 2 ust. 4 – 7 Umowy.
- Zmiany niniejszej Umowy wymagają uzgodnienia w formie pisemnej pod rygorem nieważności.