Rodzaj zamówienia: 
Dostawy
Zamawiający: 
EUROTERM Sp. z o.o. Sp. K, ul. Stefana Batorego 4 37-700 Przemyśl
Opis przedmiotu zamówienia: 

 

  1. Cel zamówienia:  DOSTAWA SYSTEMU IT DO ZARZĄDZANIA USŁUGĄ DIAGNOSTYKI URZĄDZEŃ WIRUJĄCYCH WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ IT
  2. Zgodnie z punktem B.2.wniosku o dofinansowanie nr RPPK.01.04.01-18-0913/15 pn.  Opis zakresu rzeczowego projektu, system będzie się składał z następujących elementów: (1) Serwer – bazodanowy – 1 szt, (2) Serwer – WEB do B2B – 1 szt, (3) Moduł do zarządzania MCS (Mobilne Centrum serwisowe) – 1 szt, (4) Moduł B2B do obsługi całego procesu diagnostyki i relacji z klientami – 1 szt, (5) System mobilny dla serwisu – 1 szt, (6) System mobilny dla Użytkownika Końcowego – 1 szt, (7) System do zarządzania Beaconami – 1 szt.
  3. Szczegółowy opis przedmiotu  zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 – Specyfikacja systemu informatycznego oraz załączniku nr 2 – Specyfikacja infrastruktury systemu IT.
  4. System musi posiadać własną zintegrowaną platforma rozwoju, tak aby po wdrożeniu i przeszkoleniu kadr Zamawiający mógł dalej we własnym zakresie rozwijać aplikację.
  5. Kategoria ogłoszenia: dostawy
  6. Numer i nazwa kodu CPV: 
    1. 48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
    2. 48820000-2 Serwery
  7. Miejsce realizacji zamówienia: województwo: podkarpackie, powiat: przemyski, gmina: m. Przemyśl, miejscowość: Przemyśl
  8. Wykonawca na własny koszt dostarczy sprzęt do miejsca instalacji w siedzibie Zamawiającego oraz dokona jego uruchomienia i przeszkolenia w zakresie obsługi załogę Zamawiającego, szkolenie ma odbyć się w siedzibie Zamawiającego.
  9. Wykonawca dostarczy instrukcje obsługi urządzeń w języku polskim.
  10. Wykonawca dostarczy urządzenia nowe, aktualnie produkowane.
  11. Wszystkie koszty, w szczególności koszty opakowania, transportu, rozładunku, ubezpieczenia w trakcie Dostawy oraz instalacji ponosi Wykonawca – pozycje te nie mogą być wyszczególnione w kosztorysie, ofertach oraz ewentualnych przyszłych fakturach.
  12. Szczegółowy opis przedmiotu  zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 – Specyfikacja systemu informatycznego oraz załączniku nr 2 – Specyfikacja infrastruktury systemu IT. 
  13. Konkurs ofert jest realizowany zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 W Sprawie Udzielania Zamówień Współfinansowanych ze środków EFRR, w stosunku do których nie stosuje się Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, stanowiących Załącznik nr 1 do uchwały nr 281/5609/17 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 7 marca 2017 r., w ramach osi priorytetowej I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, działanie 1.4 Wsparcie MŚP, poddziałanie 1.4.1 Dotacje bezpośrednie.
  14. Zamówienie udzielane będzie w trybie postępowania ofertowego.
  15. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
  16. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.

Harmonogram realizacji zamówienia

  1. Rozpoczęcie:  niezwłocznie po podpisaniu umowy
  2. Zakończenie: najpóźniej do 30.11.2017
Kod CPV: 
48000000-8
48820000-2
Warunki udziału w postępowaniu : 

O udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający następujące warunki:
1.    Zobowiązuje się do gotowości do realizacji usług w terminie wskazanym w pkt. 4 niniejszego zapytania, tj. czy wykazany potencjał Oferenta jest wystarczający do terminowej realizacji umowy podpisanej przez Zamawiającego z Oferentem. 
2.    Oferent powinien posiadać:
a)    odpowiednie zasoby osobowe zdolne do wykonania przedmiotu zamówienia -– w celu potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są na etapie składania oferty załączyć Oświadczenie – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego nr  1/2017,  z wskazaniem, iż w przypadku wyboru oferty danego Wykonawcy jako  najkorzystniejszej, oddelegują do realizacji zadania zespół posiadający odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, w tym co najmniej:
o    Architekt systemu  – 1 osoba, posiadająca co najmniej następujące kwalifikacje: 3 letnie doświadczenie na stanowisku architekt systemu lub równoważnym i/lub realizowania zadań architekta systemu
o    Wdrożeniowców  – 2 osoby, posiadające co najmniej następujące kwalifikacje: 3 letnie doświadczenie na stanowisku wdrożeniowca lub równoważnym i/lub realizowania obowiązków i zadań wdrożeniowca systemów 
o    Programistów  – 2 osoby, posiadające co najmniej następujące kwalifikacje: 3 letnie doświadczenie na stanowisku programista lub równoważnym i/lub realizowania obowiązków i zadań programisty. 
o    Konsultantów  technicznych – 2 osoby, posiadające co najmniej następujące kwalifikacje: wykształcenie techniczne (preferowane: mechanika, budowa maszyn, mechatronika, elektryka), 3 letnie doświadczenie na stanowisku konsultanta technicznego lub równoważnym i/lub realizowania obowiązków i zadań w zakresie konsultacji technicznych

Warunkiem podpisania umowy będzie przedstawienie składu zespołu wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadane wykształcenie i doświadczenie przez wszystkich członków zespołu Wykonawcy. W przypadku  niewystarczających kwalifikacji lub doświadczenia zespołu zaproponowanego przez Wykonawcę, Zamawiający zastrzega możliwość wezwania Wykonawcy do korekty. W  przypadku uchylania się Wykonawcy od przedstawienia kompletnego zespołu, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jako niespełniającą kryteriów zapytania ofertowego nr 1/2017 i wybierze kolejnego Wykonawcę z najwyższą ilością punktów. 

b)    niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania przedmiotu zamówienia. 
c)    potencjał techniczny niezbędny do realizacji zamówienia 
d)    uprawnienia do wykonywania uprawnionej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
e)    sytuację finansową i ekonomiczną zapewniającą wykonanie przedmiotu zamówienia.
3.    Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczeniu podlega Oferent, który:
a)    Złożył nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania; 
b)    Jest powiązany osobowo i kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na: 
c)    uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, 
d)    posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji, 
e)    pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, 
f)    pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli. 
4.    Wykonawca ubiegający się o realizację zamówienia musi wykazać się odpowiednim doświadczeniem potwierdzonym przedłożonymi wraz z ofertą referencjami. Referencje wskazują, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania oferty (lub w przypadku prowadzenia działalności krócej – w tym okresie) Wykonawca zrealizował zadowalająco co najmniej:
a)    jedno zamówienie na dostawę infrastruktury informatycznej w kwocie co najmniej 300 000,00 PLN netto
b)    jedno zamówienie na wykonanie systemu informatycznego w branży mechanicznej lub techniczno – instalacyjnej na kwotę co najmniej 500 000,00 PLN netto. 
5.    Ocena spełnienia powyższych kryteriów nastąpi w formule „spełnia/nie spełnia” w oparciu o oświadczenia i dokumenty zawarte w formularzu ofertowym a w przypadku załączników w formule „załączono/nie załączono”. 
6.    W przypadku stwierdzenia braków w załącznikach złożonych przez Wykonawcę, Zamawiający zastrzega możliwość wezwania do uzupełnienia brakujących dokumentów. 

Wykaz dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:

  1. Formularz ofertowy wg wzoru z zapytania – załącznik nr 3 do zapytania ofertowego nr 1/2017
  2. Oświadczenie w zakresie składu Zespołu ds. systemu ITdo zarządzania usługą diagnostyki urządzeń wirujących – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego nr 1/2017
  3. Lista referencji wg wzoru z zapytania -  załącznik nr 5 do zapytania ofertowego nr 1/2017 wraz z dokumentami potwierdzającymi realizację zlecenia np. listami referencyjnymi uwzględniającymi wartość przedmiotu zamówienia.  
  4. Katalogi wraz z parametrami oferowanych urządzeń i osprzętu dla serwerów i infrastruktury serwerowej. 
Termin składania ofert: 
piątek, Kwiecień 28, 2017 - 15:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 
  1. Oferty należy składać w osobiście lub listowanie na adres: Euroterm Sp. z o.o. Sp. K. 
    Ul. Stefana Batorego 4, 37 – 700 Przemyśl
  2. Termin składania ofert wynosi 13 dni roboczych (18 dni kalendarowych), licząc od dnia następnego po dniu publikacji i kończy się 28.04.2017 o godz. 15:00.
  3. Oferta złożona po terminie składania ofert zostanie niezwłocznie zwrócona do Oferenta.
  4. Oferta  powinna zostać przygotowana zgodnie z wymogami zawartymi w niniejszym zamówieniu, w języku polskim w formie pisemnej na wzorze stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego Zapytania wraz z pozostałymi wymaganymi niniejszym zapytaniem dokumentami. 
  5. Oferta winna być sporządzona w jednym egzemplarzu.
  6. Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
  7. Oferta winna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Oferenta, zgodnie z formą reprezentacji określoną w krajowym rejestrze sądowym lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Oferenta albo przez osobę umocowaną przez osobę uprawnioną, przy czym pełnomocnictwo musi być załączone do oferty.
  8. Wszelkie poprawki w treści oferty muszą być parafowane przez osobę podpisującą Ofertę.
  9. Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w zamkniętej kopercie lub innym podobnym zamkniętym opakowaniu opatrzonym zapisem „Oferta w postępowaniu nr 1/2017” – w przypadku składania ofert w formie papierowej wraz z nazwą i adresem Oferenta.
  10. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty/opakowania lub braku którejkolwiek z wymaganych informacji.
  11. Oferent może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, ze Zamawiający otrzyma pisemne zawiadomienie o wprowadzeniu zmian przed terminem składania ofert:
    1.  Zmiany dotyczące treści oferty powinny być przygotowane, opakowane i zaadresowane w ten sam sposób co oferta. Dodatkowo opakowanie, w którym jest przekazywana zmieniona oferta należy opatrzyć napisem “ZMIANA”.
    2. Pisemne oświadczenie o wycofaniu oferty powinno być opakowane i zaadresowane w ten sam sposób co oferta. Dodatkowo opakowanie, w którym jest przekazywane to powiadomienie należy opatrzyć napisem “WYCOFANE”.
  12. W przypadku oczywistych omyłek pisarskich lub rachunkowych Zamawiający może dokonać korekty niepowodujące istotnych zmian w treści oferty.
  13. W sytuacji, kiedy Oferent nie zastosuje określonych w zapytaniu  wymagań co do sposobu przygotowania i złożenia  oferty, Zamawiający może odrzucić ofertę z przyczyn formalnych. Wówczas oferta nie będzie oceniana z uwzględnieniem kryteriów wyboru najkorzystniejszej ofert.
  14. Oferent ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty niezależnie od wyników postępowania. Zamawiający nie odpowiada za koszty poniesione przez Oferentów w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty. Oferenci nie będą się ubiegać o rekompensatę żadnych kosztów względem Zamawiającego.
  15. W przypadku braków w ofercie lub omyłek pisarskich lub rachunkowych, Zamawiający może odrzucić ofertę z przyczyn formalnych. Wówczas oferta nie będzie oceniana z uwzględnieniem kryteriów wyboru najkorzystniejszej ofert
  16. Otwarcie ofert jest niejawne. 
  17. Oferent jest związany swoją ofertą w terminie do 30 dni od dnia złożenia oferty.
  18. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów.
  19. W toku oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy pisemnych wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
  20. Zamawiający wybierze ofertę Wykonawcy, która otrzyma największą liczbę punktów wyliczoną zgodnie z metodologią przyjętą w zapytaniu ofertowym oraz odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w Warunkach zapytania ofertowego.
  21. Zamawiający niezwłocznie po zakończeniu badania ofert pod względem zgodności z Warunkami zapytania ofertowego, tj. najpóźniej w ciągu 15 dni od zakończenia składania ofert, powiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o wyborze najkorzystniejszej oferty podając: nazwę i adres siedziby Wykonawcy wraz z uzasadnieniem wyboru lub zamknięciu zapytania ofertowego bez dokonania wyboru jakiejkolwiek oferty. 
  22. Zamawiający po dokonaniu oceny nadesłanych ofert zaproponuje oferentowi, który uzyskał największą ilość punktów, zawarcie umowy na realizację przedmiotu zamówienia. 
Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Kryteria punktowe - Przy wyborze najkorzystniejszej oferty wzięte zostaną pod uwagę następujący kryteria punktowe (maksymalna łączna ocena: 100 pkt.). Końcowa punktacja Oferenta stanowić będzie sumę punktów z kryteriów: 

1) Cena netto w PLN - Waga: 50% (50 pkt.)
Przez kryterium „Cena netto w PLN” Zamawiający rozumie określoną przez Oferenta cenę całkowitą netto za wykonanie przedmiotu zamówienia wskazaną w ofercie. Ocena w ramach kryterium „Cena netto w PLN” (Kc) będzie obliczana na podstawie następującego wzoru:

KC = (Cn/Co)*50 (maksymalna liczba punktów)
gdzie:

•    Cn – najniższa zaproponowana cena netto 
•    Co – cena netto zaproponowana w badanej ofercie
•    Kc – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Cena netto w PLN”

Punkty będą przyznawane według powyższego wzoru do jednego miejsca po przecinku (bez zaokrągleń).

2) Gwarancja  - Waga: 10% (10 pkt.)
Przez kryterium „Gwarancja” Zamawiający rozumie  bezzwłoczne i bezpłatne usunięcie wad po otrzymaniu zgłoszenia zawierającego wyczerpujący opis awarii lub usterki. W ramach kryteriów punktowych, Wykonawca może uzyskać dodatkowe 10 punktów za gwarancję wykraczająca poza wymagane niniejszym zapytaniem ofertowym 24 miesiące. 

KG = (Go/Gn)*10 (maksymalna liczba punktów)
gdzie:

•    Go – okres gwarancji  zaoferowany w ofercie badanej (ilość miesięcy)
•    Gn – najdłuższy zaoferowany okres gwarancji, spośród wszystkich ofert nie podlegających odrzuceniu (ilość miesięcy)
•    KG – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Okres gwarancji wdrożonego rozwiązania”

Punkty będą przyznawane według powyższego wzoru do jednego miejsca po przecinku (bez zaokrągleń).

3) Czas reakcji serwisu - Waga: 10% (10pkt)
Przez kryterium „Czas reakcji serwisu” Zamawiający rozumie  czas jaki upłynie od zgłoszenia awarii lub usterki przez Zamawiającego do pojawienia się serwisanta w siedzibie Zamawiającego lub zdalnej reakcji Wykonawcy. 

Awaria jest rozumiana jako niepoprawne działanie systemu, które nie jest możliwe do samodzielnego usunięcia przez Zamawiającego i uniemożliwia użytkowanie systemu. 

Usterka – nieprawidłowe lub niezgodne z dokumentacją wykonanie funkcji systemu, która nie powoduje konieczności wstrzymania eksploatacji systemu. 

Ocena w ramach kryterium „Czas reakcji serwisu” przyznawana będzie wg następującej zależności: 

  Czas reakcji serwisu - wartość punktowa
      1)  do 12 godzin - 10pkt
      2) powyżej 12 godzin do 24 godzin – 6 pkt
      3)  powyżej 24 godzin - 3pkt 

4) Dostępność wsparcia technicznego Waga: 5% (5 pkt)
Zamawiający wymaga dostępności wsparcia technicznego w wymiarze nie mniej niż 12 godz. na dobę. 
W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę dostępności wsparcia technicznego w wymiarze:
- 24 godz/dobę, Wykonawca uzyska 5 pkt
- co najmniej 18 godz./dobę, Wykonawca uzyska 3 punkty

5) Wsparcie techniczne – pakiet bezpłatnych roboczogodzin w ramach umowy Waga: 10% (10pkt)
Przez kryterium „Wsparcie techniczne (helpdesk u klienta) – pakiet bezpłatnych roboczogodzin” Zamawiający rozumie dodatkowy pakiet bezpłatnego wsparcia technicznego jakie Wykonawca może zaproponować Zamawiającemu. Pakiet liczony będzie w roboczo godzinach    wsparcia technicznego udzielonego przez Wykonacwcę , min. m.in. dewelopera, projekt menagera, helpdesku. 

Wykonawca zobowiązany będzie do wsparcia technicznego Zamawiającego przez okres gwarancji oraz w okresie pogwarancyjnym na warunkach określonych w umowie. Jako wsparcie techniczne należy rozumieć czynności podejmowane na rzecz zamawiającego, w ramach przysługujących mu uprawnień, przez Dział Techniczny Wykonawcy, których celem jest umożliwienie Klientowi skorzystania z wiedzy dostarczanej przez specjalistów Wykonawcy dla ewentualnej optymalizacji wykorzystania użytkowanego systemu IT (produktu), świadczona na podstawie Zapytania Zamawiającego.

Ocena w ramach kryterium „Wsparcie techniczne” (Kw) będzie obliczana na podstawie następującego wzoru:

Kbw = (BWo/BWn)*10(maksymalna liczba punktów)
gdzie:

•    BWn – najwyższa  zaproponowana ilość godzin bezpłatnego wsparcia technicznego
•    BWo – Ilość godzin  zaproponowana w badanej ofercie
•    Kbw – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Wsparcie techniczne”

Punkty będą przyznawane według powyższego wzoru do jednego miejsca po przecinku (bez zaokrągleń).

6) Koszt wsparcia technicznego (liczony jednostkach PLN/ roboczogodzina) - Waga: 10% (10pkt)
Przez kryterium „Koszt wsparcia technicznego” Zamawiający rozumie koszt 1 (jednej) roboczogodziny wsparcia technicznego Wykonawcy  w okresie gwarancji i w okresie pogwarancyjnym, po ewentualnym wykorzystaniu pakietu bezpłatnych roboczogodzin, o ile taki pakiet zostanie przedstawiony w ofercie w ramach kryterium nr  5 tj. „Wsparcie techniczne) – pakiet bezpłatnych roboczogodzin w ramach umowy”. 

Jako wsparcie techniczne należy rozumieć czynności podejmowane na rzecz zamawiającego, w ramach przysługujących mu uprawnień, przez Dział Techniczny Wykonawcy, których celem jest umożliwienie Klientowi skorzystania z wiedzy dostarczanej przez specjalistów Wykonawcy dla ewentualnej optymalizacji wykorzystania użytkowanego systemu IT (produktu), świadczona na podstawie Zapytania Zamawiającego. Kryterium liczone będzie w roboczo godzinach  konsultanta wsparcia technicznego udzielonego m.in. przez dewelopera, projekt menagera, helpdesku.  

Ocena w ramach kryterium „Koszt wsparcia technicznego” (Kwt) będzie obliczana na podstawie następującego wzoru:

Kwt = (WTn/WTo)*10 (maksymalna liczba punktów)
gdzie:

•    WTn – najniższa zaproponowana cena netto za roboczogodzinę wsparcia technicznego
•    WTo – cena netto zaproponowana w badanej ofercie za roboczogodzinę wsparcia technicznego
•    Kwt – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „koszt wsparcia technicznego”

Punkty będą przyznawane według powyższego wzoru do jednego miejsca po przecinku (bez zaokrągleń).

7) Okres bezpłatnych aktualizacji  - Waga: 5% (5 pkt)
Przez kryterium Okres bezpłatnych aktualizacji Wykonawca rozumie zmiany systemu w związku z nowymi rozwiązaniami w zakresie posiadanych przez system funkcjonalności lub ewentualnych zmian w przepisach prawnych prawna. 

Ocena w ramach kryterium „Okres bezpłatnych aktualizacji ” (Ka) będzie obliczana na podstawie następującego wzoru:

Ka = (Ao/An)* 5 (maksymalna liczba punktów)
gdzie:

•    Ao – okres bezpłatnych aktualizacji zaoferowany w ofercie badanej (ilość miesięcy)
•    An – najdłuższy zaoferowany okres aktualizacji, spośród wszystkich ofert nie podlegających odrzuceniu (ilość miesięcy)
•    Ka – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Okres bezpłatnych aktualizacji”

Punkty będą przyznawane według powyższego wzoru do jednego miejsca po przecinku (bez zaokrągleń).

Termin wykonania zamówienia: 
czwartek, Listopad 30, 2017
Powiat: 
M. Przemyśl
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

Zmiana umowy: 

1.    Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany zakresu umowy zawartej z podmiotem wybranym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z następujących powodów: 
a)    uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia wynikających np. z przyczyn technicznych, funkcjonalnych, które nie są znaczącą modyfikacją, ale umożliwiają efektywne wdrożenie systemu 
b)    obiektywnych przyczyn niezależnych do zamawiającego lub oferenta, 
c)    okoliczności siły wyższej, 
d)    zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy, 
e)    otrzymania decyzji jednostki finansującej projekt zawierającej zmiany zakresu zadań, terminów realizacji czy też ustalającej dodatkowe postanowienia, do których zamawiający zostanie zobowiązany.
2.    Warunkiem tego jest zgoda obydwu stron umowy oraz ewentualna zgoda Instytucji Zarządzającej (Urząd Marszałkowski). 

Nienależyte wykonanie zamówienia  

Zamawiający zastrzega możliwość stosowania kar w trakcie realizacji zamówienia za:

  1. opóźnienia z winy wykonawcy
  2. nieprawidłową realizację zamówienia
  3. niekompletne wykonanie zamówienia

wysokości 100 zł za każdy dzień opóźnień lub zgłoszenia przez zamawiającego nieprawidłowości, jednak nie więcej niż 15% wartości całego zamówienia.

 

Pozostałe informacje

  1. Poprzez złożenie oferty, Oferent wyraża zgodę na podanie do wiadomości pozostałych Oferentów szczegółów ofert.
  2. W ramach składania wniosku o dofinansowanie oferty mogą zostać przekazane w celu weryfikacji do właściwej instytucji publicznej.
  3. Osobą uprawnioną do kontaktu w sprawie zamówienia jest Pan Bartłomiej Jasiński, e-mail: b.jasinski@euroterm-polska.pl
  4. Wnioskodawca udzieli wyjaśnień i odpowiedzi na nadesłane przez Wykonawcę pytania w terminie 3 dni roboczych od dnia nadesłania odpowiedzi. Wnioskodawca zastrzega, że w szczególnych przypadkach m.in. specjalistyczny zakres pytań wymagający konsultacji technicznych po stronie Wykonawcy lub nieobecności osób odpowiedzialnych za zapytanie, termin ten może zostać wydłużony, o czym Wnioskodawca poinformuje Wykonawcę drogą elektroniczną.
  5. Wnioskodawca udzieli wyjaśnień i odpowiedzi na wszystkie pytania nadesłane przez Wykonawców, w terminie do 3 dni roboczych przed upływem terminu składania ofert do godz. 15:00. Zapytania, które wpłyną po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
  6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
  7. Zmiany warunków udzielenia zamówienia
  8. Unieważnienia postępowania (Według warunków przedstawionych w Wytycznych Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w sprawie udzielania zamówień współfinansowanych ze środków EFRR, w stosunku do których nie stosuje się ustawy Prawo zamówień publicznych).
  9. Nie wybrania żadnej z przedstawionych ofert bez podania przyczyny
  10. Pozostawienia bez rozpatrzenia oferty niezgodnej z wymogami niniejszego zapytania
  11. Od prowadzonego postępowania nie przysługują Oferentom środki ochrony prawnej (protest, odwołanie, skarga) określone odpowiednio w przepisach ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r.
  12. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści zapytania ofertowego. Zmiana może nastąpić w każdym czasie trwania zapytania, przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wprowadzenia takiej zmiany, informacja o tym zostanie niezwłocznie ogłoszona na stronie https://zamowieniarpo.podkarpackie.pl/ oraz https://bazakonkurencyjnosci.gov.pl/

 

Numer projektu: 
RPPK.01.04.01-18-0913/15