- Przedmiotem postępowania jest zakup maszyny do cięcia stali zbrojeniowej do zbrojeń 3 D wraz z jej instalacją i uruchomieniem.
- Dostawca zrealizuje zamówienie na podstawie Specyfikacji Technicznej, która może służyć Dostawcy wyłącznie do przygotowania oferty. Niedopuszczalne jest jej wykorzystywanie w jakimkolwiek innym celu oraz udostępnianie osobom postronnym.
- Od Dostawców oczekuje się starannego zapoznania się ze Specyfikacją Techniczną.
- Specyfikacja Techniczna stanowi Załącznik nr 6 do niniejszego Zapytania Ofertowego.
TERMIN I MIEJSCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
- Termin realizacji przez Dostawcę przedmiotu zamówienia:
- dostawa, instalacja i uruchomienie maszyny do cięcia stali zbrojeniowej – 1 szt. - nie później niż do dnia 30.05.2018 r.
- Miejscem instalacji maszyn i urządzeń jest hala produkcyjna budowana na działkach ewidencyjnych nr 2328/17 i 2328/26 położonych w miejscowości Chmielnik, gm. Chmielnik, powiat rzeszowski.
- Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania poprzez wydłużenie wymaganego terminu dostawy maszyny,
w przypadku zaistnienia niezależnych od Dostawcy lub Zamawiającego okoliczności,
w szczególności, lecz nie wyłącznie, w przypadku:- w zakresie zmiany wynagrodzenia ryczałtowego w przypadku zmiany stawki podatku VAT;
- w zakresie wydłużenia terminu gwarancji na dowolny okres;
- w przypadku wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;
- w zakresie terminu wykonania prac objętych przedmiotem umowy, w następujących okolicznościach:
- działania siły wyższej, mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania przedmiotu umowy. Przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne, którego Strony umowy nie mogły przewidzieć, którego nie można było uniknąć, ani któremu Strony umowy nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, której nie można przypisać drugiej stronie, a która ma wpływ na realizację przedmiotu umowy, w tym w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, strajki, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, itp.;
- niezależnych od Wykonawcy (Wykonawca zobowiązany jest do udowodnienia, że opóźnienie w realizacji przedmiotu umowy nastąpiło z przyczyn od niego niezależnych i zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego);
- i inne istotne okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
- w zakresie nieistotnej zmiany wpływającej na przedmiot umowy, nieskutkującej zmianą wynagrodzenia ryczałtowego.
- Warunkiem zmiany umowy jest pisemne powiadomienie Zamawiającego w terminie siedmiu dni od momentu zaistnienia powyższych okoliczności o zaistnieniu przesłanek uzasadniających wydłużenie terminu wykonania przedmiotu zamówienia.
WARUNKI WYKONANIA ZAMÓWIENIA
- Dostawca ma obowiązek zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z Specyfikacją Techniczną.
- Dostawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia z zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, przy zachowaniu należytej staranności i najlepszej praktyki zawodowej.
- Dostawca jest odpowiedzialny za jakość maszyny, jej zgodność ze Specyfikacją Techniczną i przepisami i zasadami wiedzy technicznej.
- Dostarczona w ramach umowy maszyna musi być nowa i dopuszczona do stosowania na rynku krajowym.
- Dostawca po złożeniu oferty nie może powoływać się na żadne okoliczności związane z zaniechaniem Dostawcy dotyczącym w szczególności faktu niezapoznania się dokładnego z dokumentacją postępowania.
- Dostawca jest odpowiedzialny za zabezpieczenie i ochronę mienia Zamawiającego w rejonie prowadzenia prac instalacyjnych maszyny, w szczególności istniejących instalacji elektrycznych, pneumatycznych i sanitarnych oraz elementów hali produkcyjnej.
- Dostawca jest zobowiązany do natychmiastowego poinformowania Zamawiającego o każdym przypadkowym uszkodzeniu ww. mienia.
- W trakcie realizacji rozładunku maszyny oraz prowadzenia prac instalacyjnych Dostawca jest zobowiązany znać i stosować się do przepisów zawartych we wszystkich regulacjach prawnych w zakresie ochrony środowiska.
- Dostawca w dokumentacji odbiorowej maszyny przedłoży m.in. stosowne certyfikaty, świadectwa i inne dokumenty techniczne i prawne, dopuszczające ich użycie zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie Polski (oryginały lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem).
- Dostawca zobowiązuje się do uzyskania i przekazania Zamawiającemu wszelkich pozwoleń, decyzji i dokumentów koniecznych do eksploatacji maszyny. Koszty ich uzyskania ponosi Dostawca.
- Zamawiający wymaga udzielenia minimum 12 miesięcy gwarancji rękojmi na dostarczone i zamontowane maszyny i urządzenia.
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPOSÓB DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW
- O udzielenie niniejszego Zamówienia mogą się ubiegać Dostawcy, którzy spełniają zdolność do wykonywania działalności i czynności objętych przedmiotem zamówienia. Warunek ten Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Dostawca posiadają niezbędny potencjał, wiedzę i doświadczenie oraz znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia
- Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w niniejszym postępowaniu, określonych w niniejszym rozdziale, według formuły spełnia / nie spełnia - w oparciu o analizę treści oświadczeń i dokumentów, jakie na potwierdzenie spełniania warunków udziału w niniejszym postępowaniu dostarczą Oferenci.
INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH I DOKUMENTACH JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
- W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w niniejszym postępowaniu
Dostawca ma obowiązek załączyć do oferty następujące dokumenty:
- aktualny dokument rejestrowy (dotyczy wyłącznie podmiotu, którego danych rejestrowych nie można ustalić na podstawie wydruku aktualnych informacji o podmiotach wpisanych do Rejestru udostępnionych przez Centralną Informację Krajowego Rejestru Sądowego na stronie internetowej https://ems.ms.gov.pl lub na podstawie zaświadczenia o wpisie w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej): - oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę / osoby uprawnione (zgodnie z dokumentem rejestrowym), dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego o braku zaległości podatkowych– wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
- oświadczenie (zał. nr 2), że Dostawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia.
- wykaz zleceń na dostawę i uruchomienie maszyn do cięcia stali zbrojeniowej, zrealizowanych w okresie 3 lat przed dniem ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, potwierdzający wykonanie co najmniej 2 dostaw i uruchomień o wartości całkowitej zlecenia nie mniejszej niż 400 tyś zł netto (zał. nr 3). Wykaz ten powinien zawierać datę instalacji maszyn i urządzeń, łączną wartość dostawy i instalacji, nazwę i adres odbiorcy wraz z danymi kontaktowymi osoby nadzorującej pracę zainstalowanych maszyn i urządzeń. Jako potwierdzenie zrealizowanych dostaw należy przedłożyć referencje.
- Oświadczenie o nieistnieniu konfliktu interesów – (zał. nr 4)
- wypełniony druk „Formularz ofertowy” (zał. nr 1).
- Dokumenty składane przez podmioty posiadające swą siedzibę lub miejsce poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej:
- jeżeli Dostawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie może przedłożyć dokumentów wymienionych w pkt. VII ust. 1 - składa ich odpowiedniki wystawione w terminach pozwalających na ocenę spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
- jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Dostawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. VII
ust. 1 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Dostawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
- Zamawiający informuje, iż podmioty powiązano z nim kapitałowo i osobowo zostaną wykluczone z postępowania i zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania nie zostanie im udzielone. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Dostawcy, a Dostawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w Spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
- posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji;
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- Dostawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia - (konsorcjum) pod warunkiem, że upoważnią jednego spośród siebie, jako przedstawiciela pozostałych (wyznaczą pełnomocnika) do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, pełnomocnictwo do pełnienia tej funkcji - wystawione zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów - powinno być dołączone do oferty. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
- Dostawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia.
- Oferta składana przez spółki cywilne jest traktowana jak oferta Dostawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
- Dostawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć do oferty umowę regulującą współpracę pomiędzy partnerami. Umowa regulującą współpracę musi zawierać w swoje treści co najmniej następujące postanowienia:
- określenie celu gospodarczego
- określenie, który z podmiotów jest upoważniony do występowania w imieniu pozostałych przy realizacji w/w zamówienia
- oznaczenie czasu trwania współpracy Dostawców wspólnie realizujących zamówienie obejmującego minimum okres realizacji przedmiotu zamówienia oraz ewentualnej rękojmi lub gwarancji
- zakaz zmian w umowie bez zgody Zamawiającego
- Oferta winna być podpisana przez każdego partnera konsorcjum lub przez ustanowionego pełnomocnika. Ustanowiony pełnomocnik winien być upoważniony do zaciągania zobowiązań i płatności w imieniu każdego partnera, na rzecz każdego z partnerów oraz do wyłącznego występowania w realizacji umowy - dotyczy konsorcjum.
- Dostawcy występujący wspólnie muszą łącznie spełniać warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego w Zapytaniu ofertowym.
- Dokumenty wymienione w rozdziale VII Zapytania ofertowego w pkt. od 1a) do 1d) muszą być złożone przez każdego partnera konsorcjum/wspólnika spółki cywilnej.
- Oferta winna być podpisana przez każdego partnera konsorcjum/wspólnika spółki cywilnej lub przez ustanowionego pełnomocnika.
- Po złożeniu oferty zmiany w składzie konsorcjum nie są dopuszczalne.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY.
- Ofertę sporządzić należy na druku „Formularz ofertowy”, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia, w języku polskim, w formie papierowej, pisemnej, czytelnie wypełniając nieścieralnym atramentem lub długopisem, maszynowo lub komputerowo.
- Do „Formularza ofertowego” stanowiącego załącznik nr 1, należy dołączyć wszystkie dokumenty wymagane w Zapytaniu ofertowym. Brak jakiegokolwiek z dokumentów wymienionych w Zapytaniu ofertowym albo złożenie ich o niewłaściwej treści może spowodować odrzucenie oferty.
- Dokumenty poza pełnomocnictwem, ofertą i oświadczeniami powinny być składane w oryginale lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Wszystkie strony oferty wraz z załącznikami (stanowiące oświadczenia Dostawcy) winny być podpisane przez Dostawcę lub jego właściwie upełnomocnionego przedstawiciela. Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika z innych dokumentów załączonych do oferty.
- Każda zapisana strona oferty winna być parafowana przez osobę podpisującą ofertę i ponumerowana kolejnymi numerami.
- Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę, w przeciwnym razie nie będą uwzględniane.
- Ofertę należy złożyć w szczelnie zamkniętym opakowaniu / kopercie uniemożliwiającej odczytanie jej zawartości bez uszkodzenia koperty/opakowania. Kopertę należy zaadresować na adres Zamawiającego określony w cz. I i opatrzyć dodatkowo zapisem o treści:
Oferta w postępowaniu dotyczącym zakupu maszyny w ramach projektu pn. „Wprowadzenie na rynek przez firmę AJ Profibud nowej gamy przestrzennych trójwymiarowych elementów zbrojeń 3D”
- Koperta oprócz powyżej przedstawionych elementów opisu powinna zawierać również nazwę i adres Dostawcy.
- Dostawca może wprowadzić zmiany, poprawki i uzupełnienia do złożonych ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne oświadczenie o wprowadzeniu zmian, poprawek lub uzupełnień przed terminem składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian, poprawek lub uzupełnień musi być złożone wg takich samych zasad jak składanie ofert, odpowiednio oznakowanych z dopiskiem „ZMIANA" lub „UZUPEŁNIENIE". Koperty oznakowane dopiskiem „ZMIANA" lub „UZUPEŁNIENIE" zostaną otwarte przy otwieraniu oferty Dostawca, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zostaną dołączone do oferty.
- Oferta, jej zmiana lub uzupełnienie złożone po terminie wyznaczonym na składanie ofert, zostaną zwrócone Dostawcy bez otwierania.
- Dostawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia (wg takich samych zasad jak wprowadzanie zmian, poprawek lub uzupełnień) z napisem na zewnętrznej kopercie „WYCOFANIE".
- Dostawca zobowiązany jest zapoznać się dokładnie z informacjami zawartymi w Zapytaniu ofertowym i przygotować ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w tym dokumencie.
- Dostawca ponosi wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyniku Postępowania. Zamawiający w żadnym przypadku nie odpowiada za koszty poniesione przez Dostawcę w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty. Dostawca zobowiązuje się nie podnosić jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu względem Zamawiającego.
- Każdy Dostawca może przedstawić tylko jedną ofertę.
- Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Dostawcę.
WADIUM
- Każda oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
- Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych.
- Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek bankowy nr 45 8642 1139 2013 3920 3498 0001
z dopiskiem: „Wadium do przetargu na dostawę maszyny do cięcia stali zbrojeniowej” lub zdeponować w kasie firmy w siedzibie Zamawiającego.
- Oryginał wniesienia wadium (nie dotyczy wadium w formie pieniężnej) musi zostać, pod rygorem odrzucenia oferty, zdeponowany za potwierdzeniem w siedzibie Zamawiającego do terminu złożenia ofert, a kserokopia (dotyczy również formy pieniężnej – polecenie przelewu, dowód wpłaty w kasie Zamawiającego (KP)) potwierdzona za zgodność z oryginałem, musi zostać załączona do złożonej oferty. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego (uznanie rachunku Zamawiającego) lub w kasie Zamawiającego.
- W przypadku wpłaty wadium na rachunek bankowy, Dostawca winien zamieścić w ofercie kopię polecenia przelewu. Wymagane jest, aby kwota wadium wpłynęła na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
- W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji konieczne jest, aby gwarancja obejmowała odpowiedzialność za: uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy, nie wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub zamieszczenia w ofercie nieprawdziwych oświadczeń lub informacji. Z treści gwarancji musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie ważności gwarancji, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium oraz, że jest ona nieprzenoszalna.
- Wykonawca, który nie wniesie wadium lub wniesie go w innej formie niż określona w ust. 2 bądź wadium wniesione w innej formie niż pieniężna nie będzie spełniać ww. wymogów - zostanie wykluczony z postępowania.
- Zamawiający zwraca wadium Dostawcom, którzy nie zostali wybrani do realizacji Zlecenia, niezwłocznie po:
- wycofaniu oferty przed upływem terminu składania ofert
- wyborze najkorzystniejszej oferty
- odrzuceniu oferty Dostawcy w związku z niespełnieniem przesłanek materialnych i formalnych określonych w Zapytaniu ofertowym.
- zamknięcia postępowania bez wyboru jakiejkolwiek oferty.
- Wadium Dostawcy, którego oferta została wybrana, będzie zwrócone po podpisaniu umowy. Wadium tego Dostawcy zostanie zatrzymane albo dochodzone będzie z gwarancji w przypadku, gdy:
- Dostawca odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
- Dostawca zawarł w ofercie nieprawdziwe oświadczenia lub informacje.
- Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego do dnia 02.06.2017 r. do godz. 9:00
- Dostawcy zostaną poinformowani o wyniku postępowania niezwłocznie po zakończeniu badania ich ofert pod względem zgodności z Zapytaniem ofertowym na stronie internetowej Zamawiającego: http://ajprofibud.pl/
- Dostawcy będą związani ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, o którym mowa w ust. 1.
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 02.06.2017 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Zamawiającego.
- Otwarcie ofert jest jawne. Osoby chcące brać udział w otwarciu ofert proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu Zamawiającego na 10 minut przed planowanym otwarciem ofert.
KRYTERIUM WYBORU OFERT
- Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium ceny, czasu reakcji serwisowej oraz gwarancji. Kryterium cena rozpatrywana będzie na podstawie ceny netto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Dostawcę na Formularzu oferty. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:
C= (Najniższa ofertowa cena netto / Cena netto oferty ocenianej) x 100 pkt. x 70%
- Punkty w ramach kryterium czas reakcji serwisowej, liczony od daty skutecznego powiadomienia Dostawcy o usterce maszyn i urządzeń w okresie gwarancyjnym, będą przyznawane na podstawie poniższego zestawienia, przy czym maksymalny akceptowalny przez Zamawiającego czas reakcji serwisowej to 72 godziny:
- czas reakcji serwisowej poniżej 12 godzin - 10 pkt.
- czas reakcji serwisowej od 12 do 24 godzin - 8 pkt.
- czas reakcji serwisowej od 25 do 36 godzin – 6 pkt.
- czas reakcji serwisowej od 37 do 48 godzin – 4 pkt.
- czas reakcji serwisowej powyżej 48 godzin – 0 pkt.
Do podanego powyżej czasu reakcji serwisowej nie będzie wliczany okres dni ustawowo wolnych od pracy, zgodnie z Ustawą z dnia 18.01.1951 r. o dniach ustawowo wolnych od pracy.
Za skuteczne powiadomienie Dostawcy o usterce maszyn i urządzeń w okresie gwarancyjnym uważa się powiadomienie faxem, listem, e-mailem lub telefonicznie na wcześniej uzgodnione numery / adresy kontaktowe.
Pod pojęciem „reakcja serwisowa” rozumie się działanie Dostawcy w postaci:
- kontaktu z osobą zgłaszającą usterkę (telefon, fax, e-mail) lub
- przyjazdu kompetentnego przedstawiciela Dostawcy zdiagnozowanie na miejscu pracy maszyny
zakończone uzgodnieniem z Dostawcą sposobu naprawy stwierdzonej usterki, czasu trwania naprawy i sposobu ewentualnego użytkowania maszyny do czasu naprawy.
- Punkty w ramach kryterium okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy liczony od dnia przejęcia przedmiotu umowy, który zostanie potwierdzony protokołem zdawczo-odbiorczym, przy czym minimalna wymagana przez Zamawiającego gwarancja to okres 12 miesięcy.
- okres gwarancji 24 miesiące - 20 pkt
- okres gwarancji 12 miesięcy – 10 pkt
- Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów.
- Zamawiający wybierze ofertę Dostawcy, która odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w Zapytaniu ofertowym oraz otrzyma największą liczbę punktów wyliczoną zgodnie z wzorem określonym w ust. 1, 2 oraz 3.
- Wszystkie obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Do porównania cen ofert, według powyższego wzoru zostanie przyjęta podana w ofertach cena netto za realizację przedmiotu Zamówienia.
- Maksymalna liczba punktów, która może zostać przyznana Dostawcy w ocenie ww. kryterium wynosi 100 pkt.
- Zamawiający odrzuca oferty jeżeli:
- oferta została złożona po wyznaczonym terminie lub / i w niewłaściwym miejscu,
- oferta jest niepełna lub nie spełnia wymagań niniejszego ogłoszenia.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania poprzez wydłużenie wymaganego terminu dostawy maszyny,
w przypadku zaistnienia niezależnych od Dostawcy lub Zamawiającego okoliczności,
w szczególności, lecz nie wyłącznie, w przypadku:
- w zakresie zmiany wynagrodzenia ryczałtowego w przypadku zmiany stawki podatku VAT;
- w zakresie wydłużenia terminu gwarancji na dowolny okres;
- w przypadku wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;
- w zakresie terminu wykonania prac objętych przedmiotem umowy, w następujących okolicznościach:
- działania siły wyższej, mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania przedmiotu umowy. Przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne, którego Strony umowy nie mogły przewidzieć, którego nie można było uniknąć, ani któremu Strony umowy nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, której nie można przypisać drugiej stronie, a która ma wpływ na realizację przedmiotu umowy, w tym w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, strajki, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, itp.;
- niezależnych od Wykonawcy (Wykonawca zobowiązany jest do udowodnienia, że opóźnienie w realizacji przedmiotu umowy nastąpiło z przyczyn od niego niezależnych i zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego);
- i inne istotne okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
- w zakresie nieistotnej zmiany wpływającej na przedmiot umowy, nieskutkującej zmianą wynagrodzenia ryczałtowego.
Warunkiem zmiany umowy jest pisemne powiadomienie Zamawiającego w terminie siedmiu dni od momentu zaistnienia powyższych okoliczności o zaistnieniu przesłanek uzasadniających wydłużenie terminu wykonania przedmiotu zamówienia.