Projekt dotyczy zakupu WNiP pozwalających na wprowadzenie na rynek portalu internetowego łączącego usługodawców (z orientacją na usługi skierowane głownie do klientów indywidualnych), z usługobiorcami. Portal świadczyć będzie podobną funkcję jak yellow pages, posiadając bogate portfolio usługodawców w każdym regionie, z tą różnicą że to usługodawca będzie odpowiadał na konkretne, sprecyzowane zapytanie, po wykupieniu od portalu kontaktu do klienta. To rozwiązanie pozwala, oprócz bogatej bazy danych, na ułatwienie kontaktu klientowi, który otrzyma propozycje tylko od zainteresowanych i mogących zrealizować zamówienie usługodawców.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie autorskiego systemu e-usług opartego na platformie wykorzystującej frameworki (1 szt.) wraz z aplikacjami mobilnymi (2 szt.) na platformę iOS i Android.
1. Zakup i wdrożenie autorskiego systemu e-usług opartego na platformie wykorzystującej technologie PHP7, SASS, SCSS, AJAX, JS, HTML5 (lub równoważne) oraz framework PHP Symfony w wersji 3 (lub równoważny). Wymagane stuprocentowe dostosowanie do techniki RWD (Responsive Webdesign), czyli wyświetlanie e-usługi na wszystkich możliwych rozdzielczościach urządzeń do tego przystosowanych (smartfony, tablety). W ramach wydatku planuje się realizację poniższych elementów składowych:
- Analiza i uszczegółowienie posiadanej dokumentacji funkcjonalnej i technologicznej
- Projekt UX całości portalu (interaktywne makiety)
- Projekt graficzny portalu (wszystkie potrzebne widoki), w ramach pozycji zostaną również zaprojektowane elementy UI, piktogramy. Projekt graficzny zgodny z CI Zamawiającego
- Wdrożenie projektu do autorsko przygotowanej platformy wykorzystującej technologie i framework potrzebne do realizacji projektu.
2. Aplikacja mobilna na platformę Android
3. Aplikacja mobilna na platformę iOS
Do wdrożenia aplikacji mobilnych należy wykorzystać technologię REACT Native (lub równoważną).
Opracowane aplikacje muszą uwzględniać zalecenia organizacji OWASP, Application Security Verification Standard - Level 1 (https://www.owasp.org).
Podobne/konkurencyjne rozwiązania (benchmark):
- fixly.pl
- thumtack.com
- zaask.pt i zaask.es
- starofservice.fr
- YouDo.com
- armut.com
Planowany system w sensie funkcjonalnym, będą tworzyć 3 grupy użytkowników:
1. Usługodawcy - osoby/firmy świadczące usługi, które chcą otrzymywać zlecenia za pośrednictwem portalu. Usługodawca ma pełen dostęp do danych dotyczących swojego konta (może opracować i aktualizować swój profil), do zapytań klientów, które pasują do jego profilu oraz do zestawienia swoich zaakceptowanych bądź odrzuconych zleceń.
Założenie ogólne: usługodawcy płacą za dostęp do zleceń.
2. Klienci (usługobiorcy) - osoby, które zgłaszają swoje potrzeby, poszukują ofert usługodawców z szerokiej oferty sprawdzonych fachowców (portfolio portalu). Klient może skorzystać z systemu bez tworzenia stałego konta, natomiast jeśli założy konto, to zyska większą wygodę korzystania z systemu, np. nie będzie musiał wprowadzać tych samych danych za każdym razem. Klient ma pełen dostęp do danych swojego konta, może przeglądać kategorie usług, może określić swoje zapytanie/ zapotrzebowanie na usługi, otrzymuje pewne dane statystyczne, ale za pośrednictwem portalu nie są ujawniane konkretne informacje o usługodawcach, aby klient nie skontaktował się z usługodawcą bezpośrednio, poza portalem.
3. Administratorzy - osoby nadzorujące działanie portalu, mogą wspierać użytkowników oraz moderować działanie systemu (np. zablokować usługodawcę, na którego są skargi), mogą w pewnym zakresie zmieniać konfigurację systemu (np. grupowanie usług/kategorii) w miarę jego rozwoju.
Podstawowe założenia funkcjonalne autorskiego systemu e-usług:
- system pozwoli użytkownikom końcowym na wystawienie zapytania ofertowego w jednej z kategorii i doprecyzowanie oczekiwań od potencjalnego wykonawcy usługi poprzez przejście (wypełnienie) automatycznej ankiety w postaci kilku pytań wyspecyfikowanych dla danej kategorii (systematyzacja tematyki zapytań),
- po przejściu tego procesu zapytanie ofertowe trafi do katalogu ofert i zostanie wygenerowane powiadomienie dla wykonawców, że takie zapytanie się pojawiło,
- usługodawcy z regionu zapytania (geolokalizacja) otrzymają powiadomienia o złożonej ofercie i mogą na nie odpowiedzieć wskazując cenę i czas realizacji, przy tym wolnych będzie 5 slotów, tzn. maksymalnie 5 oferentów może odpowiedzieć na ofertę (na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”) - odwrócenie relacji w stosunku do portali ogłoszeniowych,
- możliwość złożenia oferty wiąże się z opłaceniem przez usługodawcę kontaktu, usługodawca widzi opinie o potencjalnym kliencie i decyduje, czy przystąpić do zlecenia czy nie (klienci również posiadają opinie - są oceniani, co systematyzuje rynek),
- użytkownik widzi tych 5 złożonych ofert (lub mniej, bo czas nie jest ograniczony), widzi referencje, dane wykonawców, opinie, itp. i wybiera wykonawcę akceptując jego ofertę,
- wirtualny portfel (zakup żetonów, zbieranie ich za opnie, itp.) - szybka ścieżka zakupowa dla Usługodawców w modelu efektywnościowym,
- bezpośrednia komunikacja pomiędzy użytkownikami usługi za pomocą urządzeń mobilnych, bezpośredni podgląd w status realizacji danego zapytania – na podobnej zasadzie jak jest to dostarczane w aplikacji komunikacyjnej Uber (lokalizacja kierowcy podejmującego zdanie na mapie, prezentacja informacji o czasie przyjazdu, itp.).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pn. "Zapytanie ofertowe nr 1/2017/RPPK" wraz z załącznikami do niego, które stanowią integralną część niniejszego postepowania znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: https://askberry.pl/Zapytanie_ofertowe_nr_1_2017_RPPK.pdf
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Oferenci którzy:
- nie są powiązani kapitałowo i/lub osobowo z Zamawiającym.
- mają status przedsiębiorcy i zakres prowadzonej przez nich działalności świadczy o przygotowaniu, możliwości podjęcia się powierzonego zadania, oraz zrealizowania jego w terminie i w określonej jakości
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
- posiadają wiedzę i doświadczenie,
- dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- posiadają odpowiednią sytuację ekonomiczną i finansową;
- nie są wykluczeni z postępowania na podstawie warunków określonych literami A-E z punktu „Wykluczenia”;
- zapoznali się z dokumentacją projektową i nie wnoszę do niej uwag
- zapoznali się z warunkami postępowania ofertowego, i nie wnoszę do nich zastrzeżeń.
UWAGA: Niespełnienie powyższych wymagań przez Oferenta powoduje dyskwalifikację oferty ze względów formalnych i zaprzestanie jej rozpatrywania.
Oferty proszę składać w formie pisemnej* na adres
ul. Bardowskiego 1C
35-005 Rzeszów
lub w formie elektronicznej na adres katarzyna.borowiak@askberry.pl do dnia 31.07.2017 roku do godziny 16.00 (Decyduje data i godzina dostarczenia).
* Oferty mogą zostać dostarczone osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej/ tradycyjnej.
Oferty złożone w innej formie i po wskazanym terminie zostaną odrzucone.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu: 2017-07-31 o godz.17:00, w Biurze Projektu.
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
1. Łączna cena netto w PLN - 55 pkt
2. Okres gwarancji w miesiącach - 10 pkt
3. Termin wykonania zamówienia w tygodniach - 35 pkt
Maksymalna łączna liczba punktów możliwa do uzyskania we wszystkich kryteriach wynosi 100 pkt.
Kryterium „Łączna cena netto w PLN” będzie oceniane na podstawie ceny netto w PLN dla całości zamówienia zawartej w ofercie, a ilość punktów obliczana będzie według wzoru:
najniższa cena netto w PLN przedstawiona w ofertach
Liczba punktów = -------------------------------------------------------------- x 55 (waga punktowa)
cena netto w PLN oferty badanej
Kryterium „okres gwarancji w miesiącach” będzie oceniane na podstawie deklarowanej liczby miesięcy gwarancji dla oprogramowania jaka zostanie udzielona przez Oferenta, a ilość punktów obliczana będzie według wzoru:
liczba miesięcy gwarancji na oprogramowanie oferty badanej
Liczba punktów = -------------------------------------------------------------- x 10 (waga punktowa)
najwyższa liczba miesięcy gwarancji na oprogramowanie przedstawiona w ofertach
Kryterium „termin wykonania zamówienia w tygodniach” będzie oceniane na podstawie liczby tygodni dla wykonania zamówienia, a ilość punktów obliczana będzie według wzoru:
najniższa liczba tygodni wykonania zamówienia przedstawiona w ofertach
Liczba punktów = -------------------------------------------------------------- x 35 (waga punktowa)
liczbę tygodni wykonania zamówienia oferty badanej
Obliczenie ostatecznej punktacji:
Suma punktów uzyskanych we wszystkich kryteriach stanowić będzie ostateczną punktację przyznaną na etapie oceny poszczególnych ofert. Wybrana zostanie oferta, która otrzymała najwięcej punktów w trakcie oceny, zgodnie z zasadami opisanymi powyżej.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia do niniejszej umowy mogą być dokonane za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
Niedopuszczalne są takie zmiany postanowień umowy oraz wprowadzenie do umowy takich postanowień niekorzystnych dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty Sprzedającego, chyba że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
W szczególności zmiana terminu wykonania przedmiotu zamówienia może nastąpić jedynie w przypadku zaistnienia opóźnień z przyczyn leżących wyłącznie po stronie zewnętrznego podmiotu, których wcześniej nie dało się przewidzieć, które powinny być szczegółowo udokumentowane.
W przypadku nie dotrzymania terminu wynikającego z złożonej oferty i umowy, naliczane będą stosowne kary umowne.
Minimalny wymiar i zakres kar umownych: Wykonawca zobowiąże się do zapłaty na rzecz Zamawiającego następujących kar umownych:
- w wysokości 3% wartości wynagrodzenia umownego brutto, za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy, w stosunku do terminu określonego w umowie –
- w wysokości 50% wartości wynagrodzenia umownego brutto, z tytułu odstąpienia od umowy przez Zamawiającego na skutek okoliczności leżących po stronie Wykonawcy.
- w wysokości 3% wartości wynagrodzenia umownego brutto, z tytułu nieprawidłowej realizacji zamówienia, za każdy dzień do czasu usunięcia nieprawidłowości.