Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne związane z zagospodarowaniem terenu przedsięwzięcia, w szczególności:
1) Oczyszczenie terenu objętego inwestycją z karp (pni i korzeni) – usunięcie pozostałości pni i korzeni pozostających w ziemi po wycince drzew i krzewów. Usunięcie karp powinno być wykonane w sposób mechaniczny lub ręczny, a wykopane pnie i korzenie odtransportowane na koszt Wykonawcy na właściwe składowisko tego typu zanieczyszczeń. Zamawiający nie dopuszcza usuwania karp w sposób chemiczny lub poprzez wypalanie.
Podczas oczyszczania i równania terenu inwestycji mogą pojawić się następujące karpy będące pozostałością po wycince drzew w 2016 r. przedstawione w poniżej:
1 Lipa drobnolistna 1 [szt] 91[cm]*
2 Klon zwyczajny 2 [szt] 132, 113 [cm]*
* Dane pobrane z decyzji z 2016 r. o pozwoleniu na wycinkę drzew na działce nr 128 w miejscowości Dobra, gm. Sieniawa. Szacunkowy obwód pnia drzewa ściętego w 2016 r. mierzony na wysokości 1,3m od podstawy – dla wielkości karpy należy przewidzieć obwód większy przy poziomie gruntu lub dokonać dokładnego pomiaru podczas wizji lokalnej.
2) Oczyszczenie terenu objętego inwestycją z pozostałych ewentualnych zanieczyszczeń tj. kamieni, gruzu, drobnych śmieci poprzez zebranie i odtransportowanie ich na koszt Wykonawcy na właściwe składowisko tego typu zanieczyszczeń
Podczas oczyszczania i równania terenu inwestycji mogą pojawić się następujące grupy odpadów przedstawione w poniżej:
Lp. Rodzaj odpadów Kod odpadów Szacunkowa masa odpadów [Mg]
1 Odpady ulegające biodegradacji (karpy) 200201 5[Mg]
2 Żelazo i stal 170405 0,01[Mg]
3 Opakowania ze szkła 150107 0,001[Mg]
4 Opakowania z tworzyw sztucznych 150102 0,01[Mg]
5 Gruz ceglany 170102 0,05[Mg]
6 Nie segregowane (zmieszane) odpady komunalne 200301 0,02[Mg]
3) Zasypywanie nierówności terenu inwestycji spycharkami z przemieszczeniem gruntu lub zasypanie nierówności terenu inwestycji spycharkami z przemieszczeniem gruntu po wcześniejszym dostarczeniu przez Wykonawcę na teren inwestycji co najmniej 14m3 ziemi o klasie nie gorszej niż grunt rodzimy. Zamawiający dopuszcza dostarczenie tylko gruntu ornego (R) lub grunty sklasyfikowane jako łąki trwałe (Ł) lub pastwiska trwałe (Ps) o minimalnej klasie bonitacyjnej jako gleby orne słabe – V (Oznaczenie klasy (OZK) według EGiB i GKG) (wolnego od zanieczyszczeń tj. gruzu, kamieni, korzeni lub materiałów rozbiórkowych). Obliczona objętość ponad płaszczyznę odniesienia (ponad h=209,30m npm) V1 = 41.6 m3 nasypu oraz pod płaszczyzną odniesienia (pod h=209,30m npm) V2 = 55.6 m3 wykopu.
4) Niwelacja całego terenu inwestycji poprzez przemieszczenie i jednoczesne uformowanie wraz z zagęszczeniem (np. wałowaniem) wierzchniej warstwy gleby w celu osiągnięcia założonych rzędnych wysokości określonych na szkicu geodezyjnego pomiaru wysokościowego terenu inwestycji (Załącznik nr 2 do SOPZ) do rzędnej niwelacyjnej wysokości 209,30m npm (wysokość bezwzględna nad poziomem morza) z przyjętą tolerancją ± 0,15m. Obliczona objętość ponad płaszczyznę odniesienia (ponad h=209,30m npm) V1 = 41.6 m3 nasypu oraz pod płaszczyzną odniesienia (pod h=209,30m npm) V2 = 55.6 m3 wykopu.
O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy:
1) posiadający wiedzę i doświadczenie zapewniające należyte wykonanie zamówienia;
2) dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3) znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej należyte wykonanie zamówienia
1. Oferty należy składać do dnia: 15.03.2019 do godz. 16:00 drogą mailową (elektroniczna) na adres: btkontek@gmail.com lub w formie papierowej za pośrednictwem poczty (firmy kurierskiej) na adres: SunRigel Sp. z o.o., adres: Racławówka 364A, 36-047 Niechobrz.
2. Przez złożenie oferty w formie papierowej w wyznaczonym terminie należy rozumieć dostarczenie Zamawiającemu oferty – do wyżej wskazanego miejsca – przed upływem terminu składania oferty wskazanym w ust. 1. Data stempla pocztowego nie decyduje o tym, czy oferta została złożona w terminie.
3. Przez złożenie oferty drogą mailową (w formie elektronicznej) w wyznaczonym terminie należy rozumieć dostarczenie Zamawiającemu oferty – na wskazany adres mailowy jak w ust.1 – przed upływem terminu składania oferty wskazanym w ust. 1. Decyduje data i godzina z serwera pocztowego Zamawiającego.
4. Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę. Zmiana, jak i wycofanie oferty, wymagają zachowania formy papierowej (pisemnej).
5. Oferty zostaną otwarte dnia: 15.03.2019 o godz. 18:00 w: SunRigel Sp. z o.o., adres: Racławówka 364A, 36-047 Niechobrz
Stosowanie matematycznych obliczeń przy ocenie ofert, stanowi zasadę oceny punktowej ofert. Oferty oceniane będą w odniesieniu do warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie każdego kryterium.
Wybór oferty zostanie dokonany przez Zamawiającego w oparciu o przyjęte w niniejszym postępowaniu kryteria oceny ofert:
Kryterium I: Cena oferty
Znaczenie: 90%
Kryterium II: Skrócenie terminu wykonania zadania
Znaczenie: 10%
Za Kryterium I oferent może otrzymać maksymalnie 90,00 punktów.
Za Kryterium II oferent może otrzymać maksymalnie 10,00 punktów.
Na ocenę oferty będzie składała się suma punktów otrzymanych za Kryterium I i Kryterium II. Suma punktów określona zostanie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (części setnych) zgodnie z zasadą matematycznego zaokrąglania liczb. Oferta może uzyskać maksymalnie 100,00 punktów.
Przy jednakowej liczbie punktów zostanie wybrana oferta o niższej cenie, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.
Sposób oceny ofert:
Kryterium I: Cena oferty
Znaczenie: 90%
gdzie:
Pc=(Cmin/Co)x90
gdzie:
Pc– liczba punktów w kryterium Cena oferty;
Cmin – cena z oferty o najniższej cenie (wyrażona w złotych polskich – PLN);
Co– cena oferty ocenianej (wyrażona w złotych polskich – PLN).
Kryterium II: Skrócenie terminu wykonania zadania
Znaczenie: 10%
gdzie:
CZR=(CZsk/10)x10
gdzie:
CZR – liczba punktów w kryterium Skrócenie terminu wykonania zadania;
CZsk – ilości dni o ile zostanie skrócony czas realizacji robót (wyrażona w wartości dodatniej całkowitej dni w przedziale od 0 (minimalna wartość dni o ile może zostać skrócony czas realizacji robót) do 10 (maksymalna wartość dni o ile może zostać skrócony czas realizacji robót).
Uwaga: Termin przewidziany na realizację robót bez zadeklarowanego skrócenia terminu wykonania zadania wynosi 30 dni od dnia podpisania Umowy zgodnie z rozdziałem V. Jeżeli oferent zadeklaruje wartość dla Kryterium II ujemną lub nie poda jej w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do SIWZ) Zamawiający przyjmie wartość 0 przy wyliczeniu liczby punktów dla tego kryterium. Jeżeli zadeklarowana wartość będzie większa niż 10 dni zostanie przyjęta wartość maksymalna tj. 10 dni do wyliczenia dla tego kryterium.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się:
1) Wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu lub nie wykazał braku podstaw wykluczenia;
2) Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) o którym mowa w art. 165a, art. 181–188, art. 189a, art. 218–221, art. 228–230a, art. 250a, art. 258 lub art. 270–309 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz.U. z 2018 r. poz. 1600, j.t.) lub art. 46 lub art. 48 Ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2018 r. poz. 1263, j.t.),
b) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny,
c) skarbowe,
d) o którym mowa w art. 9 lub art. 10 Ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2012 r. poz. 769);
3) Wykonawcę, jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo‐akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt. 2;
4) Wykonawcę, który w wyniku zamierzonego działania, lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd Zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez Zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) Wykonawcę, który bezprawnie wpływał lub próbował wpłynąć na czynności Zamawiającego lub pozyskać informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
6) Wykonawcę, który brał udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia lub którego pracownik, a także osoba wykonująca pracę na podstawie umowy zlecenia, o dzieło, agencyjnej lub innej umowy o świadczenie usług, brał udział w przygotowaniu takiego postępowania, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu;
7) Wykonawcę, który z innymi Wykonawcami zawarł porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji między Wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;
8) Wykonawcę będącego podmiotem zbiorowym, wobec którego sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne na podstawie Ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 703,z późn. zm.);
9) Wykonawcę, wobec którego orzeczono tytułem środka zapobiegawczego zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne.
Ofertę Wykonawcy wykluczonego uważa się za odrzuconą.
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian istotnych postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia.
1) Zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy:
a) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
– klęski żywiołowe,
– warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych lub dokonanie odbiorów,
b) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
– wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
– konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej,
c) zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
– przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp.,
– odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej,
d) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust.1 pkt.1 lit. a – d termin wykonania Umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty.
2) Zmiana sposobu spełnienia świadczenia:
a) zmiany technologiczne, w szczególności:
– konieczność zrealizowania powierzonych Wykonawcy robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub technologicznych niż wskazane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem zamówienia,
– konieczność zrealizowania powierzonych Wykonawcy robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
3) Pozostałe zmiany:
a) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z SIWZ,
b) zmiana obowiązującej stawki VAT – jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie albo zmniejszenie kosztów wykonania Umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość odpowiednie zwiększenia albo zmniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy (ceny brutto oferty),
c) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu Umowy – w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z Umowy planowanymi świadczeniami,
2. Wszystkie postanowienia zawarte w ust.1 stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
3. Nie stanowi zmian Umowy:
1) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno‐organizacyjną Umowy (np. zmiana numeru rachunku bankowego);
2) zmiany danych teleadresowych, zmiana osób wskazanych do kontaktów między stronami.