Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Gmina Tuszów Narodowy, Urząd Gminy Tuszów Narodowy39-332 Tuszów Narodowy 225
Opis przedmiotu zamówienia: 

Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: „Dostawa i montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuszów Narodowy oraz Mielec” w branży:

  1. instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
  2. instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

Wykonanie kompleksowego nadzoru inwestorskiego obejmuje w szczególności:

  1. Zapoznanie się z warunkami terenowymi i dokumentacją formalno – prawną przedsięwzięcia.
  2. Identyfikowanie na każdym etapie pełnienia usługi wszędzie, gdzie jest to możliwe, ryzyka powstania potencjalnych roszczeń ze strony Wykonawcy robót i stron trzecich i informowanie o tym Zamawiającego z propozycjami sposobów zapobiegania tym roszczeniom. Przedstawienie wyczerpujących informacji i wyjaśnień w przypadku ewentualnego sporu sądowego pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Udział w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją inwestycji.
  3. Wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego. Analiza i ocena dotycząca proponowanych przez wykonawcę sposobów rozwiązywania powstałych problemów. Rozstrzyganie w porozumieniu z Kierownikiem Budowy i w razie potrzeby
    z Projektantem wątpliwości natury technicznej powstałych w toku wykonywania robót. Występowanie o dokonanie zmian lub poprawek w dokumentacji projektowej w terminie uzgodnionym z Projektantem, w razie stwierdzenia w niej wad lub niedokładności, albo konieczności wprowadzenia zmian, w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów, niż przewidziane w dokumentacji projektowej, także w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów.
  4. Reprezentowanie Zamawiającego poprzez sprawowanie nadzoru i kontrolę zgodności realizacji inwestycji z zawartą umową, dokumentacją projektową, dokumentacją aplikacyjną wniosku o dofinansowanie, umową o dofinansowanie, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
  5. Egzekwowanie od kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót.
  6. Monitorowanie realizacji zawartej umowy, sprawdzanie obmiaru wykonanych robót.
  7. Wstrzymanie części lub całości dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie lub spowodowała niedopuszczalną niezgodność z dokumentacją.
  8. Dyspozycyjność: obecność na budowie na każde wezwanie Zamawiającego i Wykonawcy zadania objętego nadzorem inwestorskim Wizyty na budowie i kontrola przebiegu prac oraz udział we wszystkich naradach budowy organizowanych przez Inwestora (średnio dwa razy w miesiącu w czasie trwania robót). 
  9. Kontrola terminowości wykonywania robót zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą i zgodności przebiegu procesu budowlanego z obowiązującym harmonogramem budowy oraz przygotowanie i przedstawienie comiesięcznych sprawozdań z postępu robót i realizacji planowanych nakładów finansowych. Niezwłoczne powiadamianie Zamawiającego o wszelkich przerwach w realizacji robót a zwłaszcza o zagrożeniach związanych z niedotrzymaniem terminu zakończenia zadania.
  10. Egzekwowanie jakości robót budowlanych sprawdzanie na bieżąco jakości materiałów i robót, jak również urządzeń, czy odpowiadają jakości, standardom i wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, jak również zgodnymi z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentacji projektowej, SIWZ, a w szczególności zapobiegać zastosowaniu przez Wykonawcę robót wyrobów i materiałów budowlanych wadliwych i nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie. Ocena użytych przez Wykonawcę robót materiałów budowanych. Ocena użytych przez Wykonawcę robót materiałów budowlanych: - nadzorowanie badań materiałów budowlanych,- kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów-zatwierdzanie receptur i technologii proponowanych przez Wykonawcę robót,-zatwierdzanie przed wbudowaniem materiałów i półwyrobów oraz dokonywanie ich oceny jakościowej i zgodności z wymaganiami obowiązujących norm. Żądanie od Wykonawcy wykonania dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwość co do ich jakości. Egzekwowanie od Wykonawcy przedstawiania dokumentów/dowodów dopuszczenia do stosowania materiałów i wyrobów budowlanych – certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną, atestów, aprobat technicznych, świadectw jakości materiałów i urządzeń. (W przypadku użycia przez Wykonawcę materiałów zamiennych, jednakże spełniających parametry techniczne wymagane w dokumentacji projektowej Wykonawca winien uzyskać pisemną aprobatę Projektanta, zgodę Inspektora nadzoru inwestorskiego i Zamawiającego).
  11. Kontrola instalowanych zestawów w zakresie działania zdalnego monitoringu poprzez sieć internetową LAN lub WLAN.
  12. Zorganizowanie i uczestniczenie w rozruchu technologicznym wbudowanych urządzeń.
  13. Żądanie wykonania na koszt Wykonawcy odkrywki elementów robót budzących wątpliwości w celu sprawdzenia jakości ich wykonania, jeżeli wykonanie tych robót nie zostało zgłoszone do sprawdzenia przed ich zakryciem, łącznie z dokonaniem prób niszczących wykonanych robót (odkucia, wycinki itp.).
  14. Egzekwowanie od Wykonawcy inwestycji przypisanych mu obowiązków wobec podwykonawców w zakresie koordynacji, bezpieczeństwa, ochrony informacji niejawnych o ile będą mieli dostęp do tych informacji. Kontrola przestrzegania przez Wykonawcę robót budowlanych przepisów BHP - wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy pracowników którzy zachowują się w sposób zagrażający bezpieczeństwu, są niekompetentni lub niedbale wykonują swoją pracę. Wydawanie Kierownikowi poleceń dotyczących usuwania nieprawidłowości lub zagrożeń bezpieczeństwa.
  15. Podejmowanie decyzji o robotach w stosunku do których wymagane jest natychmiastowe wykonanie. Niezwłoczne powiadamianie Zamawiającego o wszystkich robotach nie objętych umową a niezbędnych do wykonania ze względu na bezpieczeństwo i zabezpieczenie przed awarią.
  16. Kontrola zachowania w czasie wykonywania robót budowlanych wymagań ochrony środowiska, a w szczególności egzekwowanie od Wykonawcy podjęcia działań minimalizujących możliwość wystąpienia w wyniku prowadzonych prac budowlanych szkód przyrodniczych.
  17. Opiniowanie na piśmie wniosków Wykonawcy robót w sprawie zmiany materiałów i urządzeń, ewentualnych robót dodatkowych bądź uzupełniających, przebiegu tras instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Uzgodnienie proponowanych zmian z Projektantem i przedstawianie zaopiniowanych wniosków do akceptacji Zamawiającemu.
  18. Wykonanie przedmiaru i kosztorysu inwestorskiego na roboty dodatkowe bądź uzupełniające. Egzekwowanie na bieżąco, aby wszelkie zmiany w realizacji które niosą za sobą skutki finansowe, np. wprowadzanie zamiennych materiałów lub technologii były pisemnie akceptowane przez Zamawiającego, oraz aby zmiany były na bieżąco wprowadzane do dokumentacji powykonawczej.
  19. Wyegzekwowanie od Wykonawcy robót budowlanych dokumentacji powykonawczej, DTR, protokołu sprawdzeń, instrukcji obsługi, protokołu przeszkolenia obsługi Zamawiającego, oraz kompletu niezbędnych dokumentów do przeprowadzenia odbioru końcowego
    i zgłoszenia do pozwolenia na użytkowanie.
  20. Egzekwowanie od Projektanta pełnienia obowiązków nadzoru autorskiego, współdziałanie
     z autorem dokumentacji projektowej w zakresie sprawowanego przez niego nadzoru autorskiego i uzyskania od niego zgody na zmiany w zakresie projektu budowlanego wykonawczego.
  21. Sprawdzenie kompletności wykonania robót przez Wykonawcę zgodnie z umową, potwierdzenie pisemne ilości faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad na dokumentach wskazanych przez Zamawiającego, kompletności dokumentów i gotowości do odbioru poprzez wpis do dziennika budowy. Przekazywanie Zamawiającemu informacji
    o wynikach przeprowadzonego pomiaru wskaźników produktów, rezultatów i oddziaływania osiągniętych w toku realizacji zadania.
  22. Sprawdzanie i zatwierdzanie dokumentacji powykonawczej inwestycji.
  23. Opracowanie opinii określających zakres i charakter wad uznanych za nie nadające się do usunięcia wraz z podaniem wniosków ich wpływu na użytkowanie obiektu. W przypadku stwierdzenia, że powstałe wady nie mają istotnego wpływu na użytkowanie obiektu określi wielkość utraty wartości obiektu i kwoty obniżenia wynagrodzenia za te roboty lub dostawy urządzeń.
  24. Sprawdzenie rozliczenia umowy dostawy (w przypadku jej wypowiedzenia) sporządzonego przez Wykonawcę, oraz sporządzenie takiego rozliczenia w przypadku, gdy Wykonawca będzie się uchylał od obowiązku.
  25. Sporządzenie wraz z Wykonawcą robót niezbędnej dokumentacji celem zgłoszenia w imieniu Zamawiającego zakończenia robót lub uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
  26. Sporządzenie z Zamawiającym ostatecznego rozliczenia inwestycji wraz z oświadczeniem usunięciu przez Wykonawcę robót budowlanych usterek stwierdzonych przy odbiorze robót i dostaw.
  27. Sporządzanie z Zamawiającym dokumentacji z odbioru końcowego i przeglądów gwarancyjnych obejmującej: wykaz usterek i wad, wskazanie przyczyn powstania usterek podanie zaleceń odnośnie ich usunięcia. Sprawdzanie i kontrolowanie rozliczeń    przedkładanych przez Wykonawcę oraz dokumentów załączonych do rozliczania robót (dotyczy wszystkich odbiorów).
  28. Udział na wezwanie Zamawiającego w przeglądach gwarancyjnych oraz w odbiorze ostatecznym. Potwierdzanie poprawności usunięcia usterek i wad wykrytych podczas odbioru jak i podczas przeglądów gwarancyjnych.
  29. Wykonywanie innych czynności nie określonych powyżej przewidzianych dla Inspektora nadzoru, zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności Prawa budowlanego, innymi przepisami prawa, z postanowieniami decyzji odpowiednich organów, zezwoleniami na prowadzenie robót i umową z Wykonawcą.

Zakres przedmiotowy inwestycji dostępny jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Gminy https://tuszownarodowy.biuletyn.net/ jako przetarg nieograniczony na dostawę i montaż zestawów kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła i kotłów wykorzystujących biomasę na terenie Gminy Tuszów Narodowy oraz Gminy Mielec.

Nazwa postępowania: „Dostawa i montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie gm. Tuszów Narodowy i Mielec".

Nr referencyjny postępowania: DKP.271.04.2019

Całkowita szacunkowa wartość projektu pn. „Dostawa i montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie gm. Tuszów Narodowy i Mielec”, w ramach którego prowadzone jest postępowanie wynosi 12 746 767,17 zł.

Kod CPV: 
71247000-1
Warunki udziału w postępowaniu : 

a). Termin wykonania zamówienia - w zależności od potrzeb zamawiającego w latach 2019 – 2020 oraz w okresie gwarancyjnym do 2025 r.
b).  Warunki jakie musi spełniać wykonawca:

  1. Wiedza i doświadczenie;
    Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:
    Warunek spełnią wykonawcy, którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania    ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali:
    a).usługi nadzoru w branży instalacji sanitarnych posiadających w swym zakresie montaż instalacji solarnych łącznie min. 200 szt.,

    b). usługi nadzoru posiadającą w swym zakresie wymianę źródeł ciepła, z wykorzystaniem kotłów do spalania wyłącznie biomasy łącznie min. 50 szt.,

    c). usługę nadzoru w branży instalacji elektrycznych posiadającą w swym zakresie montaż instalacji solarnych łącznie min. 200 szt. zestawów wraz z instalacją zdalnego monitoringu wytworzonej energii poprzez sieć internetowa LAN lub WLAN.

         2. Osoby zdolne do wykonania zamówienia

      Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:

      Warunek spełnią Wykonawcy, którzy dysponują osobami z kwalifikacjami niezbędnymi do wykonania zamówienia, a mianowicie:

a). co najmniej 1 osobą posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz,
b). co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

Termin składania ofert: 
środa, Wrzesień 25, 2019 - 10:30
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Ofertę należy złożyć w formie pisemnej osobiście, pisemnie-listem, na formularzu oferty w terminie do 25.09.2019 r. do godz. 10:30 w pok. nr 2 (sekretariat) Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym, 39-332 Tuszów Narodowy. Otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu 25.09.2019 r. o godz. 11:00.

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Zamawiający będzie oceniał oferty wg nastepujacych kryteriów:

a). cena – 60% ,
b ). liczba pełnionych nadzorów inwestorskich nad ukończonymi zadaniami polegającymi na wykonaniu zamówienia w zakresie montażu wraz z dostawą łącznie min. 200 instalacji solarnych przez osobę wskazana jako inspektora nadzoru branży sanitarnej w ciągu ostatnich 3 lat- 30%,
c). warunki wykonania usługi- 10% według kryterium:

1.Czas niezbędny na przeprowadzenie odbioru robót (wymagane max. 3 dni).:

3 dni – 0 pkt
2 dni – 15 pk
1 dzień – 50 pkt

2. Czas reakcji na wezwanie zamawiającego (wymagane max. 24 h)

24 h - 0 pkt
8-24 h – 5 pkt
4-8 h – 20 pkt
do 4 h – 30 pkt

3. Częstotliwość  pisemnych  sprawozdań  z  postępu  realizacji  zamówienia (wymagane co 4 tygodnie):

Co 4 tygodnie – 0 pkt
Co 3 tygodnie – 5 pkt
Co 2 tygodnie – 15 pkt
Co 1 tydzień  – 20 pkt

Termin wykonania zamówienia: 
poniedziałek, Czerwiec 30, 2025
Powiat: 
mielecki
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 
  1. Nie jest możliwe dokonywanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
  2. Natomiast Zamawiający dopuszcza możliwość zmian zawartej umowy w zakresie terminu realizacji zamówienia. Jeżeli okres realizacji robót budowlanych zostanie przedłużony wówczas okres pełnienia usługi również zostanie odpowiednio przedłużony.
Numer projektu: 
DKP.271.04.2019