Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu, Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl
Opis przedmiotu zamówienia: 

Określenie przedmiotu zamówienia:

 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wniosku o dofinansowanie dla zadania pn. ”Przebudowa dróg powiatowych: nr 2417R w km 0+000 – 3+440, nr 2418R w km 0+000 – 1+390, nr 2107R w km 4+195 – 5+545 i nr 2421R w km 0+000 – 2+870 wraz z przebudową mostu w km 0+730 w ramach sieci TEN-T” poprzez:

   1.Wykonanie aktualizacji map do celów opiniodawczych dla:

- przebudowa drogi powiatowej nr 2417R w km 2+900 – 3+400

- przebudowa drogi powiatowej nr 2418R w km 0+000 – 1+390

- przebudowa drogi powiatowej nr 2107R w km 4+195 – 5+545

- przebudowa drogi powiatowej nr 2421R w km 0+000 – 2+870

     2. Wykonanie mapy do celów projektowych dla:

         - przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2421R w km 0+730

 

  1. Wykonanie dokumentacji projektowych dla:

- przebudowa drogi powiatowej nr 2417R w km 2+900 – 3+400

- przebudowa drogi powiatowej nr 2418R w km 0+000 – 1+390

- przebudowa drogi powiatowej nr 2107R w km 4+195 – 5+545

     - przebudowa drogi powiatowej nr 2421R w km 0+000 – 2+870

         - przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2421R w km 0+730

4. Dostosowanie istniejącej dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2417R w km 0+000 - 2+900 do uzyskania parametrów klasy technicznej „Z” zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju i z wytycznymi Regulaminu

 

5.Uzyskanie Decyzji Środowiskowych dla wszystkich dróg i mostu

6.Uzyskanie pozwolenia wodno prawnego ( tam gdzie będzie wymagane )

7.Opracowanie projektów stałej organizacji ruchu

8.Złożenie skutecznych wniosków zgłoszenia robót budowlanych                     ( uzyskanie pisma o niezgłaszaniu uwag do zgłoszenia robót od właściwego organu ), oraz złożenie skutecznego wniosku pozwolenia na budowę dla przebudowy mostu ( wszczęcie postępowania przez właściwy organ )

Dokumentację należy przygotować zgodnie z Regulaminem konkursu dla naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej V. Infrastruktura Komunikacyjna, Działanie 5.1 Infrastruktura drogowa – projekty z zakresu dróg lokalnych RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

9.Opracowanie Studium Wykonalności

10.Przygotowanie kompletnego wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami zgodnie z regulaminem konkursu

 

Termin realizacji zamówienia:

  1. Aktualizacja map i opracowanie mapy do celów projektowych do dnia 25.03.2016r
  2. Uzyskanie decyzji środowiskowych  do dnia 22.04.2016r
  3. Opracowanie Kosztorysów Inwestorskich do dnia 22.04.2016r
  4. Opracowanie Studium Wykonalności oraz Wniosku o Dofinansowanie do dnia 27.04.2016r
  5. Uzyskanie pozwoleń wodo prawnych do dnia 30.05.2016r
  6. Opracowanie dokumentacji projektowej i skuteczne złożenie wniosków zgłoszenia robót budowlanych oraz wniosku pozwolenia na budowę do dnia 30.06.2016r

 

Zamawiający dopuszcza fakturowanie częściowe:

 

Część I – aktualizacja map do celów opiniodawczych i opracowanie mapy do celów projektowych

 

Część II –

- 70% za wykonanie dokumentacji projektowych, dostosowanie istniejącej dokumentacji projektowej, kosztorysów inwestorskich , uzyskanie decyzji środowiskowych,  oraz opracowanie projektów stałej organizacji ruchu

- 30% za uzyskanie pozwolenia wodno prawnego tam gdzie będzie wymagane  oraz złożenie skutecznych wniosków zgłoszenia robót budowlanych oraz wniosku pozwolenia na budowę

 

Część III – za opracowanie studium wykonalności oraz przygotowanie kompletnego wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami zgodnie z regulaminem konkursu

Wykonawca zobowiązany jest do nadzorowania i koordynowania wniosku po jego złożeniu do czasu zakończenia jego oceny formalnej i merytorycznej  przez Instytucję Wdrażającą.

 

 

 

Kod CPV: 
71242000 –
Warunki udziału w postępowaniu : 

Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków

 

Warunki udziału w postępowaniu

W postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

- posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

-  posiadania  wiedzy i doświadczenia,

- dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia

-  sytuacji ekonomicznej i finansowej

-  braku podstaw do wykluczenia ( w celu uniknięcia konfliktu interesów -  zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym .                     Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami  wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy  a wykonawcą , polegające w szczególności na :

a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej

b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji

c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego , prokurenta, pełnomocnika

d) pozostawania w związku małżeńskim , w stosunku pokrewieństwa  lub powinowactwa w linii prostej , pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa  drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli ). Istnienie w/w powiązania między kierownikiem zamawiającego a wykonawcą – skutkuje wykluczeniem wykonawcy z postępowania.

 

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający uzna  w/w warunki za spełnione jeżeli Wykonawca przedłoży:

- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – stanowiące załącznik nr 2

 

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając mu w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonywania zamówienia, z którego wynikać będzie jednoznacznie:

a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,

b) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,

c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia,

oraz złoży oświadczenie określające sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia.

Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

 

Termin składania ofert: 
piątek, Marzec 11, 2016 - 08:45
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

- Informacja  dot. składania ofert

 

1.Ofertę należy sporządzić według wzoru Formularza Oferty, stanowiącego Załącznik Nr 3 .

2 Oferta powinna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia i załączniki, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu..

3 Oferta oraz wszystkie wymagane załączniki winny być podpisane przez upoważnionego przedstawiciela, uprawnionego do reprezentowania zgodnie z  aktem rejestracyjnym, wymogami ustawowymi oraz przepisami prawa.

4 Jeżeli oferta i załączniki zostaną podpisane przez ustanowionego pełnomocnika, jest on zobowiązany do przedłożenia dokumentu potwierdzającego jego uprawnienia do składania oferty (pełnomocnictwo).

5 Wykonawca obowiązany jest sporządzić ofertę według wzorów stanowiących załączniki do niniejszej specyfikacji, w szczególności załączniki muszą zawierać wszystkie wymagane informacje i dane zawarte w tych wzorach. Dopuszcza się możliwość złożenia oferty i załączników do oferty na formularzach sporządzonych przez wykonawcę, pod warunkiem, że ich treść odpowiadać będzie co najmniej treści formularzy sporządzonych przez zamawiającego i nie będzie z nią sprzeczna.

6 Żądane dokumenty mogą być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

7. Pełnomocnictwo winno być przedłożone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonego odpisu.

8. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez wykonawcę kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości, a zamawiający nie może sprawdzić jej prawdziwości w inny sposób.

9.  Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę.

 

10. Postanowienia dotyczące wnoszenia oferty wspólnej przez dwa lub więcej podmiotów gospodarczych (konsorcja/spółki cywilne):

 

1. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo do pełnienia powyższych funkcji - wystawione zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli, musi być złożone przez każdego z konsorcjantów/wspólników oddzielnie.

Pełnomocnictwo winno być dołączone do oferty.

2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących wykonawcy winny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.

3. Oferta winna być podpisana przez ustanowionego pełnomocnika.

4. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.

5. Jeżeli oferta wykonawców, którzy złożyli ofertę wspólną, zostanie wybrana, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6. Postanowienia w sprawie dokumentów zastrzeżonych:

6.1 Wszystkie dokumenty złożone w prowadzonym postępowaniu są jawne, z wyjątkiem informacji zastrzeżonych przez składającego ofertę.

6.2 Dokumentami niejawnymi (zastrzeżonymi) składanymi w ofercie, mogą być tylko informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. 2003 Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.) - co do których wykonawca zastrzegł, nie później niż w terminie składania ofert, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W/w czynności Wykonawca powinien dokonać, zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy, nie później niż w terminie składania ofert. W razie braku zastrzeżenia Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za ujawnienie takich informacji. Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa informacje podawane do wiadomości podczas otwarcia ofert, tj.: informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia i warunków płatności zawartych w ofercie.

6.3 Przez tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 wyżej wspomnianej ustawy rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne,

organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.

6.4 Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez wykonawcę spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty z oznaczeniem "tajemnica przedsiębiorstwa".

6.5 Wykonawca nie może zastrzec informacji i dokumentów, których jawność wynika z innych aktów prawnych, w tym m.in. z zapisu art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Wszystkie przedkładane dokumenty muszą być aktualne, czyli powinny odzwierciedlać rzeczywisty, nadal utrzymujący się stan faktyczny i prawny.

1. Ofertę należy złożyć w zabezpieczonej kopercie ostemplowanej pieczęcią firmową, opatrzoną napisem jak wyżej  -  bezpośrednio w siedzibie zamawiającego Plac Dominikański 3, pok. Nr 54  lub za pośrednictwem poczty.

Termin wpływu ofert do siedziby zamawiającego upływa dnia 11.03.2016  r. o godzinie 08:45.

2. Otwarcie złożonych ofert odbędzie się w siedzibie zamawiającego  w dniu 11.03.2016  r.             o godzinie 09.00.

3. Oferty, które wpłyną do siedziby zamawiającego po wyznaczonym w pkt 1 terminie składania ofert, zostaną niezwłocznie zwrócone wykonawcy.

 

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert

 

1. W pierwszej kolejności Zamawiający oceni - na podstawie złożonych przez wykonawców dokumentów i oświadczeń - czy wykonawcy, którzy złożyli oferty w terminie, spełniają wymagane warunki podmiotowe, określone w ogłoszeniu.

Oferty nie spełniające wymienionych wyżej warunków zostaną odrzucone. O odrzuceniu ofert zamawiający niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zawiadomi wykonawców, którzy złożyli oferty, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

4. W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

5. Oferty ważne będą oceniane (punktowane) na podstawie ustalonego przez zamawiającego kryterium  według przedstawionego wzoru:

- cena oferty                                                                                                 -          100,00 %

Kryterium cena oferty

C(1)  = C min / C bad x R c

C min        -     najniższa cena ofertowa brutto

C bad        -     cena badanej oferty brutto

R c             -    ranga kryterium cena oferty, równa 100%

Za najkorzystniejszą ofertę, zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów obliczonych w oparciu o ustalone kryterium.

6. Oferta z najniższą ceną otrzyma maksymalną liczbę punktów - 100.

Pozostałym ofertom przypisana zostanie odpowiednio mniejsza (proporcjonalnie mniejsza) liczba punktów. Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.

7. Oferta z maksymalną liczbą przyznanych punktów (w oparciu o ustalone kryterium) zostanie uznana za najkorzystniejszą, a pozostałe oferty będą sklasyfikowane zgodnie z liczbą

uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów.

8. Jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia zostaną złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w określonym terminie ofert dodatkowych. Cena oferty dodatkowej nie może być wyższa, niż zaoferowana w złożonej ofercie.

Termin wykonania zamówienia: 
czwartek, Czerwiec 30, 2016
Powiat: 
przemyski
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy                  w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy – w zakresie :

przesunięcia terminu wykonania przedmiotu umowy – o którym mowa w § 2 pkt 2.5 i pkt 2.6 niniejszej umowy.

Termin może ulec przesunięciu w przypadku wystąpienia opóźnień wynikających                         z przewlekłości postępowania związanego z uzyskaniem  pozwoleń wodno-prawnych.

      Wykonawca zwraca się do zamawiającego z pisemnym wnioskiem o przesunięcie terminu wykonania przedmiotu umowy  - podając przyczynę i proponowany termin zakończenia prac.  Strony ustalą nowy termin wykonania przedmiotu umowy.

 

2.   Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez strony umowy.

3.   W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.