Przedmiotem niniejszej specyfikacji technicznej są wymagania ogólne dotyczące wykonania i odbioru robót budowlanych obejmujących termomodernizację ścian budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Nowej 5 w Ustrzykach Dolnych.
Przez roboty budowlane rozumie się:
- Demontaż rynien i rur spustowych, obróbek blacharskich , instalacji odgromowej, skucie posadzek na balkonach, demontaż opraw oświetleniowych , demontaż zadaszeń nad wejściami do kl. schodowych.
- Wykonanie obróbek blacharskich z blachy gr. 0,70 mm malowanej proszkowo Wszystkie obróbki powinny być tak wyprowadzone, aby ich krawędź była oddalona od docelowej powierzchni elewacji min. 40,0 mm.
- Wykonanie dodatkowego kotwienia istniejącego ocieplenia ścian - według zał. Nr 2 do Opinii technicznej.
- Wymiana istniejącej stolarki okiennej w piwnicach na okna z PCV (min. pięciokomorowe, dwuszybowe, rozwierno uchylne ).
- Roboty elewacyjne polegające na oczyszczeniu elewacji, zagruntowaniu, zamontowaniu ocieplenia (styropian EPS 70 0,04 gr. 14cm, na cokole styropian FS 15 gr. 5cm) osiatkowaniu ścian z kołkowaniem do podłoża, wykonaniu podkładu wraz z położeniem tynku silikonowo-silikatowego barwionego (baranek) na ścianach oraz tynku żywicznego na cokole. Roboty należy wykonać zgodnie z instrukcją systemu zatwierdzonego przez ITB.
- Montaż zadaszeń nad wejściami do klatek schodowych.
- Roboty w zakresie instalacji elektrycznej polegające na montażu opraw oświetleniowych na uchwytach z blachy nierdzewnej.
- Remont balkonów polegający na uzupełnieniu ubytków w żelbetowej płycie balkonu, wymianie obróbek blacharskich (blacha powlekana gr. 0,7 mm), izolacji przeciwwilgociowej ( 2 x papa termozgrzewalna + folia) i termicznej (styropian FS 15 gr. 3cm) oraz posadzki cementowej. Wykonanie ocieplenia płyty balkonu (styropian FS 15 gr. 3cm, kołkowanie, osiatkowanie, kątownik z kapinosem, tynk silikonowo-silikatowy jak na elewacji), oczyszczenia i 2 x malowania balustrad oraz montaż okładzin z płytek gresowych antypoślizgowych na kleju elastycznym mrozoodpornym.
- Odkopanie ścian fundamentowych, wykonanie izolacji powłokowej pionowej (Greinplast IBG + CP 41) montaż ocieplenia (styrodur 035 gr. 5cm), foli kubelkowej, zasypanie ścian fundamentowych z warstwowym zagęszczaniem gruntu co 25 cm, oraz wykonanie płyty odbojowej z kostki brukowej gr. 6cm na podsypce cementowo-piaskowej.
- Montaż zwodów pionowych schowanych w rurkach i w wyciętych bruzdach w termoizolacji z obsadzeniem drzwiczek z p.c.v. do opomiarowania i konserwacji złącza. Wykonanie pomiarów + protokoły.
- Montaż rynien i rur spustowych z obróbkami z blachy powlekanej gr. 0,7mm..
- Ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją (paroizolacja, wełna twarda gr.27cm, folia).
- Roboty wykończeniowe - dotyczy ogólnej kosmetyki wykonywanych robót tj. uszczelnianie parapetów, obróbek blacharskich, wszelkich poprawek elewacyjnych wraz z usunięciem rumowia i śmieci.
Uwagi :
- Roboty elewacyjne muszą być wykonane metodą lekko-mokrą, w jednolitym systemie, którego nazwę Wykonawca wskaże w ofercie.
- Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu, remontowanego budynku i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszt dokonanej wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca.
- Wykonawca winien wszelkie koszty związane z czynnościami odbiorowymi uwzględnić w cenie oferty.
- Wykonawca robót odpowiada za wszelkie uszkodzenia i ponosi koszty ich napraw.
- Wykonawca po protokolarnym przekazaniu terenu budowy ponosi pełną odpowiedzialność za plac budowy oraz prace wykonane, aż do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót.
Opis warunków wymaganych od Wykonawców biorących udział w postępowaniu: W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają niżej wymienione warunki i złożą dokumenty w celu potwierdzenia spełnienia warunków:
- posiadają stosowną wiedze i doświadczanie zawodowe;
- dysponują potencjałem technicznym;
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej realizację zamówienia;
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
- złożą ofertę zgodnie z wymogami niniejszej specyfikacji;
- zaakceptują projekt umowy stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ bez dokonywania w nim jakichkolwiek zmian;
- złożą harmonogram rzeczowo-finansowy objęty przedmiotem zamówienia w ujęciu kwartalnym.
Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków:
- Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli wykaże, wykonanie w ciągu ostatnich 5 lat co najmniej dwie roboty (a jeżeli okres działalności jest krótszy – to w tym okresie) występujące w przedmiocie zamówienia o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto każda, z podaniem daty i miejsca wykonania wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane z należytą starannością (referencje).
- Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym , jeżeli przedłoży wykaz narzędzi lub sprzętu technicznego dostępnego Wykonawcy w celu zapewnienia należytej jakości robót.
- Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek zapewniający realizację zamówienia, jeżeli przedstawi aktualną polisę ubezpieczeniową potwierdzającą, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł .
- Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przedłoży aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.
- Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych dokumentów i oświadczeń lub nie spełni jednego bądź więcej warunków, jego oferta zostanie odrzucona lub Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Miejsce i termin składania ofert:
- W siedzibie Zamawiającego Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIERSKA ul. Pionierska 15, 38-700 Ustrzyki Dolne Biuro Spółdzielni do dnia 07.07.2017 roku do godz. 15.00
- Oferty bądą otwierane w dniu 10.07.2017 r. o 11:00 w siedzibie Zamawiającego Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIERSKA ul. Pionierska 15, 38-700 Ustrzyki Dolne Biuro Spółdzielni
- O wynikach postępowania Oferenci zostaną niezwłocznie powiadomieni na piśmie
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy – określenie istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia.
- Zamawiający wymaga od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
- Zmiana postanowień zawartej umowy oraz wprowadzenia nowych postanowień do umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu do umowy w sytuacji gdy:
- zostaną wprowadzone niezbędne zmiany w opisie przedmiotu zamówienia, bez których wprowadzenia nie będzie możliwe wykonanie umowy,
- wystąpi zmiana obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych;
- wystąpi konieczność wykonania robót materiałów, zaleconych przez inspektora nadzoru,
- proponowane przez Wykonawcę zmiany będą miały wpływ na przyspieszenie ukończenia robót, zmniejszenie kosztów, poprawę sprawności lub wartości robót lub w inny sposób dostarczą Zamawiającemu pożytku,
- wystąpi konieczność rezygnacji z części robot, jeśli taka rezygnacja będzie niezbędna do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy (zmniejszenie wynagrodzenia w wartość niewykonanych robót),
- realizacja robót zostanie przerwana na czas określony, za zgodą Zamawiającego z uwagi na warunki pogodowe, uniemożliwiające realizacje robót zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
- nastąpi ustawowa zmiana stawki podatku VAT,
Strona wnioskująca o zmianę umowy, każdorazowo przedkłada drugiej stronie pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmiany do umowy oraz ewentualne skutki wynikające z wprowadzonych zmian do umowy