Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Symbio-Lab Sp. z o.o. , ul. Lelewela 12/2938-400 Krosno
Opis przedmiotu zamówienia: 

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie analizy prac B+R mających na celu uruchomienie produkcji linii suplementów diety z podkarpackich ziół wraz z analizą determinantów stosowania suplementów diety przez klientów na rynku polskim.

 W szczególności wykonawca w ramach zamówienia powinien:

  1. opracować analizę pełnego zakresu prac B+R,
  2. zastosować adekwatne do charakteru badania i założonego celu metody badawcze,

Zleceniodawca w ramach prowadzonej działalności zajmuje się pośrednictwem handlowym w branży suplementów diety.

Od kilku lat z powodzeniem prowadzi sprzedaż suplementów w Europie, Azji i obu Amerykach. Firma wnioskodawcy jest również obecna na rynku polskim. Zleceniodawca zleca polskim producentom produkcję określonych przez Zamawiających produktów i uczestniczy w procesie produkcji, kontroluje jakość zleconych wyrobów i czuwa nad całym procesem aż do odbioru u klienta. Obecnie Zleceniodawca realizuje zamówienia od kontrahentów zlecając produkcję firmom trzecim wg ściśle określonych receptur będących własnością firm produkujących jak również wg receptur firm zlecających. Zleceniodawca nie ma dostępu do gotowych receptur, nie może ich modyfikować i nie może tych produktów szyldować jako własne. Dlatego też niniejszy projekt dotyczy opracowania analizy, która w przyszłości posłuży do opracowania nowych, własnych i innowacyjnych produktów pod własną marką Wnioskodawcy.

 

Teren Bieszczad to obecnie nie wykorzystany potencjał, na którym można znaleźć specyficzne zioła i rośliny, które od lat były wykorzystywane jako środki wspomagające leczenie lub leczące. Dlatego też Zleceniodawca podjąć pomysł aby opracować linię suplementów diety, której głównym założeniem byłoby wykorzystanie ziół podkarpackich typowych dla tej krainy geograficznej. Zleceniodawca chce aby w skład linii produktów weszły produkty  na: polepszenie nastroju, zwiększenie odporności, uzupełniające niedobry vit B,D i poprawiające pracę wątroby - w sumie 5 produktów. Zleceniodawca opracował zasady działania produktów, które miałyby wchodzić w skład linii produktowej a które  byłyby szyldowane jednolitym brandem, jednak zdaje sobie sprawę z trudności jakie związane są z wprowadzeniem na rynek produktów będących suplementami diety. Dlatego też w ramach niniejszej pracy Zleceniodawca chce zlecić opracowanie analizy niezbędnych prac badawczo-rozwojowych, która sprecyzowałaby jakie będzie musiał wykonać aby uzyskać możliwość produkcji. Analiza ta ma określić - zakres prac B+R niezbędnych do opracowania formuł bazowych dla każdego produktu w zależności od przeznaczenia
- sformułowałać zagrożenia związane z produkcją
– określić wymagania jakie musiałyby spełniać surowce pochodzenia roślinnego
- określić koszty związane z opracowaniem formuł i z wdrożeniem produktu do produkcji i sprzedaży
- określić normy prawne związane z produkcją i dystrybucją Przedmiotowe analizy winny zatem mieć charakter raportu o dostępnych możliwościach technicznych i perspektywach ich wykorzystania dla osiągnięcia zakreślonego wyżej celu.

Można tu założyć z dużą dozą pewności, że odpowiedni zakres prac B+R w zidentyfikowanym tu obszarze przyniesie zakładane rezultaty, ale na obecnym etapie nie można samodzielnie sformułować tego zakresu.

 

Usługa powinna polegać między innymi na:

  • Analizie problemu wg opisu powyżej
  • Określeniu jakości materiałów służących później do produkcji
  • Określeniu zasobów technologicznych niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia
  • Określeniu prac badawczo-rozwojowych (B+R) koniecznych do realizacji zamierzenia
  • Oszacowaniu harmonogramu i kosztorysu prac B+R

 

Zakres analizy może zostać rozszerzony po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z wykonawcą.

Kod CPV: 
71241000-9
Warunki udziału w postępowaniu : 

Zgodnie z §6 ust. 4 i 5 „Regulaminu konkursu o dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w ramach osi priorytetowej I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie
1.2 Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia, Typ projektu: Bony na innowacje” zamówienie może być udzielone
jednostce naukowej w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. z 2014 r.,
poz. 1620 z późn. zm.), tj. prowadzącej w sposób ciągły badania naukowe lub prace rozwojowe. Jednostkę naukową w myśl
przywołanych powyżej przepisów stanowią:
1. podstawowe jednostki organizacyjne uczelni w rozumieniu statutów tych uczelni;
2. jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. z 2016 r., poz. 572 i 1311);
3. instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz. U. z 2016 r., poz. 371, 1079 i 1311);
4. międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych przepisów, działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
5. Polską Akademię Umiejętności;
6. inne jednostki organizacyjne niewymienione w pkt a-e, posiadające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będące organizacjami prowadzącymi badania i upowszechniającymi wiedzę w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.6.2014 r., str.1).
Dodatkowo, od wykonawców spełniających powyższe kryterium wymaga się, by były to jednostki, które:
- posiadają nadaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ocenę parametryczną wydziału, na którym prowadzony jest odpowiedni kierunek przynajmniej na poziomie oceny B (weryfikacja na podstawie przesłanych zaświadczeń, bądź innych dokumentów potwierdzających spełnianie warunku)
- posiadają udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej 3 usług z zakresu przeprowadzania analiz związanych z pracami badawczo-rozwojowymi (lista referencji).
- Oferent musi posiadać zasoby techniczne, kadrowe oraz możliwości do zrealizowania zamówienia (weryfikacja na podstawie oświadczenia).
- Nie podlegają, wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (weryfikacja na podstawie oświadczenia).

Powyższe warunki udziału w postępowaniu będą badane na etapie oceny ofert. Zamawiający będzie badał kryteriami: spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie co najmniej jednego warunku będzie skutkowało odrzuceniem oferty.

Spełnienie każdego z powyższych kryteriów powinno być przez wykonawcę potwierdzone kopią stosownych dokumentów, referencji.

Termin składania ofert: 
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 10:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Oferty powinny być składane w formie pisemnej lub e-mailem na adres: ul. Lelewela 12/29, 38-400 Krosno, adres skrzynki pocztowej: biuro@symbio-lab.com, do 07.12.2017 r do godziny 10.00. wraz z załącznikami (kopiami oświadczeń, referencji, etc.)

Termin związania ofertą: 30 dni

Termin i miejsce otwarcia ofert: 07.12.2017 r. godzina 10.30

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Cena – 80% - 80 pkt.

Termin realizacji zamówienia – 20% - 20 pkt.

  1. Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty

 

Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryterium:

 

Cena netto         80% - 80 pkt

 

Termin realizacji zamówienia     20% - 20 pkt

 

 

 

Łączna maksymalna liczba punków z kryterium cena, termin realizacji zamówienia wynosi 100. Zamawiający obliczy wartość punktową danej oferty dodając do siebie punkty uzyskane w poszczególnych kryteriach:

C + T  = wartość punktowa danej oferty

 

Punkty za kryterium CENA NETTO (C) zostaną obliczone według następującego wzoru:

C = (Cena oferty najtańszej)/(Cena oferty badanej)   × 80 = liczba punktów

 

Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do 2 miejsc po przecinku. Maksymalna ilość punktów w kryterium Cena netto: 80. Waga tego kryterium: 80%.

 

Punkty za kryterium Termin realizacji zamówienia (T) zostaną obliczone według następującego wzoru:

 

 T= ((X max – X obliczana) ; (X max – X min)) x 20 = liczba punktów

X min – najniższa wartość w danym kryterium spośród złożonych ofert

X max – najwyższa wartość w danym kryterium spośród złożonych ofert

X obliczana – wartość obliczanej oferty w danym kryterium

 

Maksymalna ilość punktów za TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA: 20.

Waga tego kryterium: 20. Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie szczegółowych informacji zawartych ofercie. Maksymalny okres realizacji zamówienia nie może przekroczyć 16.02.2018 roku. Jednakże należy również uwzględnić terminy pojawiające się w dokumentacji konkursowej. Termin nie może być dłuższy niż wymogi dokumentacji przedmiotowego konkursu.

 

W przypadku wskazania daty zakończenia realizacji Zamawiający wyliczy ilość dni od daty 11 grudnia 2017 r., do dnia określonego jako planowany termin zakończenia realizacji wskazany przez Wykonawcę.

W dniu 11 grudnia 2017 r. planuje się zawarcie umowy z Wykonawcą, jeżeli termin zawarcia umowy uległby wydłużeniu z winy Zamawiającego zamawiający bez naliczania kar umownych wydłuży Wykonawcy termin na zrealizowanie przedmiotu zamówienia o ilość dni, o którą wydłużony został termin na zawarcie umowy, jednakże nie dłużej niż do dnia 16 lutego 2018 r.

Termin wykonania zamówienia: 
piątek, luty 16, 2018
Powiat: 
krośnieński
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

Umowa może być zmieniona w drodze pisemnego aneksu:
a. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
• w przypadku opóźnienia Zamawiającego w rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia;
• w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy na uzasadniony wniosek wykonawcy, pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona; przypadków siły wyższej; uznanej przez Zamawiającego jako zdarzenie nadzwyczajne, zewnętrzne, niemożliwe, do zapobieżenia (np. powódź, strajki, zamieszki, decyzje administracyjne, państwowe).
b. Wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianie w przypadku zmiany stawki urzędowej podatku VAT.
c. Inne postanowienia,

Numer projektu: 
RPPK.01.02.00-18-0064/17