Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
GŁÓWNY OŚRODEK CERTYFIKACJI I NADZORU SP. Z O.O., 35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 29c/9
Opis przedmiotu zamówienia: 
  1. Przedmiotem zamówienia jest:  

Zakup licencji wieczystej i wdrożenie specjalistycznego oprogramowania do komputerowej aranżacji terenów rekreacyjno-sportowych dla celów organizacji szkoleń związanych z poprawą bezpieczeństwa funkcjonowania obiektów sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowych.

2.         Opis przedmiotu zamówienia:

W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca:

  1. dostarczy licencję wieczystą,
  2. wdroży specjalistyczne oprogramowanie do komputerowej aranżacji terenów rekreacyjno-sportowych dla celów organizacji szkoleń związanych z poprawą bezpieczeństwa funkcjonowania obiektów sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowych,
  3. zapewni przez to oprogramowanie pełną, wymaganą funkcjonalność, tj.:

• możliwość kształtowania terenu podlegającego zagospodarowaniu (wybór kształtu, określenie wymiarów, np. kwadrat, trójkąt, romb itp.)

• gotowe obiekty do wyboru z kilku kategorii tematycznych wraz z wizualizacjami (obiekty 3D) typu huśtawki, bujaki, piaskownice, itp.

• uwzględnianie stref bezpiecznych dla każdego urządzenia,

• automatyczne wyznaczenie WSU wraz z możliwością doboru rodzaju nawierzchni bezpiecznej,

• możliwość edycji parametrów urządzeń (długość, szerokość, WSU)

• komunikacja błędów aranżacyjnych np. brak tablicy, kosza, odpowiedniej nawierzchni, nachodzące na siebie strefy bezpieczne etc.

• możliwość przechodzenia pomiędzy widokami 2D i 3D z możliwością dowolnego obracania

• dostęp online do programu dla uczestników szkoleń. 

W tym celu oprogramowanie powinno posiadać  następujące funkcjonalności:

  1. biblioteki obiektów:
  • podział na kategorie,

·                         import modeli 3D w postaci plików dwg,

·                         definicja parametrów ,

b)   planowania kształtu podłoża terenów rekreacyjno-sportowych wraz z modelowaniem ich charakterystyki,

c)    obliczeń w zakresie:

·           weryfikacji poprawności założeń zamodelowanego terenu rekreacyjno-sportowego (brak kolizji), 

·           weryfikacji zgodności  zamodelowanego terenu rekreacyjno-sportowego z aktualnymi przepisami i zaleceniami z norm, 

·           wyznaczania WSU, 

d)   sugerowania rozwiązań na bazie ww. obliczeń,

e)   zastosowania odpowiednich materiałów,

f)     interfejs użytkownika pozwalający na prezentację wyników działania oprogramowania. 

  1. Dopuszczenie równoważności:
  1. W sytuacji, gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych.
  2. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane oprogramowanie spełnia wymagania Zamawiającego.
  3. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim musi odpowiadać oprogramowanie, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
  4. Przez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów czy produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty  równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających. Pod pojęciem parametry rozumie się funkcjonalność,
    i przeznaczenie.
Kod CPV: 
48190000-6
Warunki udziału w postępowaniu : 
  1. Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
  1. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;
  2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
  3. zdolności technicznej lub zawodowej:
    1. Wykonawca winien dysponować kadrą techniczną z uprawnieniami i kwalifikacjami tj.: Zamawiający wymaga zatrudnienia lub samozatrudnienia minimum 1 osoby posiadającej wykształcenie wyższe w kierunku informatycznym;
    2. Wykonawca winien dysponować  sprzętem: Zamawiający wymaga posiadania sprzętu pozwalającego na realizację zlecenia.  Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia.
Termin składania ofert: 
piątek, Marzec 23, 2018 - 08:30
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 
  1. Prawidłowo zamkniętą i opisaną kopertę zawierającą ofertę (formularz wraz z dokumentami,
    załącznikami i oświadczeniami wskazanymi w rozdziale XIII niniejszego Ogłoszenia) składać należy w siedzibie Zamawiającego:  35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 29C/9 w terminie do 23.03.2018  r. do godziny 8.30.
  2. Otwarcie ofert nastąpi: 23.03.2018 r. o godzinie 09.00 w siedzibie Zamawiającego:
    35-606 Rzeszów, ul. Powstańców Listopadowych 29C/9.
  3. Wszelkie zmiany terminów dokonane przez Zamawiającego do czasu składania ofert wymagają od Wykonawcy aktualizacji zapisów niniejszego rozdziału.
  4. Ofertę sporządza się w języku polskim przy użyciu formularza stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego Ogłoszenia. 
  5. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Na ofertę składają się wszystkie dokumenty i załączniki wymagane zapisami niniejszego Ogłoszenia. 
  6. Dokumenty tworzące ofertę muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Upoważnienie do ich podpisania musi być dołączone do oferty, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę.
  7. W przypadku, gdy Wykonawca dołącza do oferty kopię jakiegoś dokumentu, musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie gospodarczym (na kserokopii składa się własnoręczny podpis poprzedzony adnotacją „za zgodność z oryginałem”). Jeżeli do podpisania oferty upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób, kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie te osoby.
  8. Oferty powinny być podpisane w wyznaczonych miejscach przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie gospodarczym.
  9. Ofertę wypełnić należy w sposób czytelny, na maszynie do pisania, komputerze lub czytelnym pismem odręcznym, nieścieralnym atramentem. Nieczytelne oferty mogą zostać odrzucone.
  10. Do formularza ofertowego dołączyć należy prawidłowo wypełnione wszystkie dokumenty, załączniki i oświadczenia wymienione w Rozdziale XIII niniejszego Ogłoszenia. 
  11. Oferta powinna być złożona przed upływem terminu składania ofert.
  12. Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami i dokumentami należy umieścić w kopercie oznaczonej nazwą i adresem Wykonawcy oraz zaadresowaną na Zamawiającego i opisaną w następujący sposób:   

Oferta na: “ Zakup licencji wieczystej i wdrożenie specjalistycznego oprogramowania do komputerowej aranżacji terenów rekreacyjno-sportowych dla celów organizacji szkoleń związanych z poprawą bezpieczeństwa funkcjonowania obiektów sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowych” NIE OTWIERAĆ przed dniem 23.03.2018 r. godz. 09.00

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 
  1. Zamawiający dokona oceny złożonych ofert kierując się następującymi kryteriami:

Nr kryterium

Opis kryterium

Waga kryterium

A

Wysokość proponowanej ceny brutto

60 pkt

B

Pomoc techniczna

40 pkt

 

      

 

 

 

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty wzięte zostaną pod uwagę następujące kryteria:

  1. Cena – maksymalnie 60 punktów,
  2. Pomoc techniczna- maksymalnie 40 punktów.
  1. Opis kryteriów oceny:
    1. Cena:

Ocena punktowa badanej oferty będzie obliczana według następującego wzoru:

(najniższa zaoferowana cena brutto w postępowaniu/cena brutto badanej oferty) x 60 = liczba punktów za kryterium cena

  1. Pomoc techniczna:

Zamawiający przyznaje w tym kryterium punkty każdemu z Wykonawców, zgodnie z zaproponowanym przez nich terminem udzielania pomocy technicznej.

Przez pomoc techniczną należy rozumieć wszelkie zdalne i niezwłoczne udzielanie wyjaśnień, sporządzanie poradników i filmików instruktażowych na potrzeby Zamawiającego, dla rozwiązywania problemów związanych z funkcjonowaniem lub poprawą funkcjonowania programu osobiście lub za pośrednictwem telefonu lub drogą elektroniczną.

Ocena punktowa badanej oferty będzie obliczana według następującego wzoru:

(zaoferowany okres pomocy technicznej w postępowaniu/maksymalny termin pomocy technicznej  ustalony z góry przez Zamawiającego) x 40 = liczba punktów za kryterium pomoc techniczna.

Minimalny termin pomocy technicznej, wymagany dla przedmiotu zamówienia, wynosi 12 miesięcy.

Maksymalny termin pomocy technicznej wymagany dla przedmiotu zamówienia wynosi 36 miesięcy.

W sytuacji, gdy Wykonawca nie wskaże w ofercie terminu pomocy technicznej lub okres pomocy technicznej będzie krótszy niż 12 miesięcy, oferta taka zostanie odrzucona. W przypadku podania przez Wykonawcę okresu pomocy technicznej dłuższego niż 36 miesięcy, przyjmuje się że Wykonawca podał okres 36 miesięcy.

  1. Łączna ocena oferty stanowi sumę uzyskanych punktów w każdym z ww. kryteriów.
  2. Wyliczenia punktów będą dokonywane z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, według zasady matematycznej, iż wartości 1-4 zaokrągla się w dół, a wartości 5-9 w górę.
  3. W ofercie należy odnieść się do wszystkich kryteriów wyboru oferty. W przypadku, gdy Wykonawca pominie jedno lub więcej kryteriów jego oferta zostanie uznana za nieważną. 
Termin wykonania zamówienia: 
środa, Maj 30, 2018
Powiat: 
M. Rzeszów
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

Warunki zmiany umowy zawarte są w Ogłoszeniu.

Numer projektu: 
RPPK.01.04.01-18-0335/17-00