I. Przedmiotem zamówienia jest:
1. Studium wykonalności dla Projektu „Zakup taboru kolejowego do wykonywania przewozów pasażerskich na terenie Województwa Podkarpackiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, (dalej RPO WP), zwane dalej „Studium wykonalności”,
2. Wniosek o dofinansowanie tego Projektu ze środków UE w ramach RPO WP wraz z dołączonymi do niego załącznikami zwany dalej „Wnioskiem o dofinansowanie”.
3. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na minimalny okres 3 lat, licząc od daty odbioru końcowego.
a) W ramach wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się (w okresie udzielonej gwarancji) do sporządzenia korekt lub uzupełnień przedmiotu zamówienia oraz przedłożenia dodatkowych wyjaśnień w przypadku zaistnienia takiej konieczności, będącej wynikiem:
- zapytań, wniosków, ocen itp. dokonanych przez Instytucję Zarządzającą (dalej IZ) RPO WP, bądź innych podmiotów,
- zmiany stanu prawnego (w szczególności aktualizacji i uszczegółowień wytycznych dotyczących Przedmiotu zamówienia).
b) Korekty, uzupełnienia i dodatkowe wyjaśnienia zostaną złożone w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
4. Przekazane przez Zamawiającego i pozyskane przez Wykonawcę materiały, muszą być zweryfikowane i w razie potrzeby zaktualizowane przez Wykonawcę.
II. Dokumenty stanowiące przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1. wytycznymi lub innymi dokumentami rekomendowanymi do stosowania przez IZ w ramach określonego działania. Przede wszystkim dokument należy sporządzić biorąc pod uwagę:
a) obowiązujące wytyczne normujące zasady aplikowania o środki w ramach RPO WP na lata 2014-2020;
b) obowiązujące wytyczne IZ RPO WP w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach RPO WP 2014-2020;
c) obowiązującymi Kryteriami wyboru projektów dla poszczególnych osi priorytetowych, działań i poddziałań RPO WP 2014-2020;
d) Regulamin ogłoszenia o naborze wniosków w ramach działania 5.3;
e) Niebieską Księgę – Sektor transportu publicznego;
f) Program Strategiczny Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2023;
g) oraz inne wymogami związane z charakterem opracowania.
2. Przedmiot zamówienia ma być wykonany zgodnie z prawem (w tym m.in. z formularzami, przepisami, standardami oraz wytycznymi) obowiązującym w dniu jego przekazania, tj. dniu przekazania przez Wykonawcę zakończonego przedmiotu zamówienia, do którego Zamawiający nie ma zastrzeżeń. Z uwagi na powyższe, Wykonawca powinien na bieżąco śledzić zmiany w obowiązujących przepisach prawnych (w tym m.in. w formularzach, standardach oraz wytycznych). Jeżeli przepisy prawne (w tym m.in. w formularze, standardy oraz wytyczne) ulegną zmianie przed terminem zakończenia umowy, tj. w trakcie przygotowania przedmiotu zamówienia, Wykonawca musi uwzględnić te zmiany i dostosować przedmiot zamówienia do aktualnie obowiązujących przepisów prawnych (w tym m.in. do formularzy, standardów oraz wytycznych) bez dodatkowego wynagrodzenia.
III. Wymagania dotyczące zawartości Studium wykonalności:
1. Opracowanie Raportu założeń, podstawowe informacje o istniejącej sytuacji przewozowej (istniejące usługi przewozów regionalnych, ograniczenia prędkości na liniach kolejowych, planowane zmiany w infrastrukturze kolejowej i drogowej, ewentualne mapy lub schematy); opis projektu i jego celów; definicje analizowanych wariantów (wariant odniesienia (W0), warianty inwestycyjne (W1,W2,..) wraz z kluczowymi założeniami ilościowymi o zakładanej usłudze przewozowej, częstości połączeń, liczbie pociągokilometrów rocznie, itp. proponowana metodyka i założenia do prognoz ruchu, w tym także prezentacja dostępnych danych pierwotnych, dla wszystkich wariantów: wielkości potoków pasażerskich w analizowanych korytarzach transportowych w pasażerach i pasażerokilometrach w przewozach kolejowych i transporcie drogowym; założenia do analizy kosztów i korzyści (okres i zakres analizy, założenia do obliczenia poszczególnych efektów ekonomicznych i wartości rezydualnej); kluczowe założenia instytucjonalne (etap wdrażania i eksploatacji, podział zadań) wraz z założeniami relacji kontraktowych pomiędzy beneficjentem projektu i Operatorem; założenia do analizy finansowej (identyfikacja strumieni i podejścia do oszacowania przychodów, kosztów operacyjnych, nakładów odtworzeniowych, wartości rezydualnej, analizy trwałości finansowej, luki finansowej i wielkości pomocy publicznej, informacja o planowanym podejściu do kwestii środowiskowych).
2. Przekazane arkusze kalkulacyjne muszą być przygotowane w taki sposób, aby możliwa była kontrola poprawności wyliczeń, tj. powiązania między komórkami muszą być zapisane w postaci formuł i łączy (bez odwołań do źródeł zewnętrznych poza zbiorczym plikiem), a widok zawartości komórek nie może być w żaden sposób utrudniony ani chroniony hasłem.
3. Do Studium wykonalności należy dołączyć aktywny model natężenia ruchu z prognozami na wymagany okres, do analizy ekonomiczno-finansowej, sporządzony w języku polskim w arkuszu kalkulacyjnym z obliczeniami dotyczący okresu zgodnie z wymaganiami IZ .
IV. Wymagania dotyczące sporządzenia Wniosku o dofinansowanie:
1. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić Wniosek o dofinansowanie wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami według aktualnych instrukcji i wytycznymi RPO WP, zgodnie z przepisami prawa.
2. Wniosek o dofinansowanie (na odpowiednim formularzu) ma być sporządzony w języku polskim, zgodnie z zapisami udostępnionej przez IZ instrukcji wypełnienia wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków EFRR w ramach RPO WP 2014-2020 dla osi priorytetowej V- Infrastruktura Komunikacyjna, Działanie 5.3.
V. Dodatkowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1. Dokumenty mają być sporządzone w języku polskim.
2. Dokumenty będące przedmiotem zamówienia mają być dostarczone przez Wykonawcę do Zamawiającego w wersji papierowej w liczbie egz. 2 i tożsamej wersji elektronicznej na płytce CD w liczbie egz. 2 w wersji umożliwiającej odczyt oraz edycję: w edytorze tekstu Word, arkuszu kalkulacyjnym Excel oraz w PDF, każda płyta CD i jej opakowanie mają być opisane.
3. Wersja elektroniczna przedmiotu umowy ma spełniać warunki określone w wytycznych dla projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.
VI. Oczekiwany termin realizacji zamówienia: 3 m-ce od daty zawarcia umowy.
- Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności objętej przedmiotem zamówienia oraz dysponować potencjałem technicznym i osobowym umożliwiającym realizację zamówienia (oświadczenie Wykonawcy).
- W celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia Wykonawca przedłoży wraz z ofertą poświadczenia wykonania minimum 2 Studium Wykonalności dla projektów transportowych, które uzyskały pozytywną końcową ocenę Instytucji udzielającej dofinansowanie.
- Wykonawca musi znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia (oświadczenie Wykonawcy).
- Wykonawca zobowiązuje się wykonać zamówienie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zgodnie z przedstawioną ofertą (oświadczenie Wykonawcy).
- Wykonawca w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów.
- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna), wskazane wyżej warunki udziału w postępowaniu mogą spełniać łącznie.
- Oferty należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, kod pocztowy 35-010 Rzeszów, al. Łukasza Cieplińskiego 4, w Kancelarii Ogólnej, osobiście albo za pośrednictwem poczty (firmy kurierskiej) – w zamkniętych opakowaniach oznaczonych: „Oferta dotyczy zamówienia pn. Opracowanie studium wykonalności projektu pn.: „Zakup pojazdów szynowych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich na terenie Województwa Podkarpackiego”; znak sprawy:
DT-VII.051.1.2016; nie otwierać do dnia 25.02.2016 r. godz. 13.30”. - Na opakowaniu należy podać adres i nazwę firmy składającej ofertę.
- Termin składania ofert upływa dnia 25.02.2016 r. o godz. 13.00. Oferty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane (bez względu na przyczynę opóźnienia) i zostaną niezwłocznie zwrócone wykonawcom.
- Przez złożenie oferty w wyznaczonym terminie należy rozumieć dostarczenie Zamawiającemu oferty – do wyżej wskazanego miejsca – przed upływem tego terminu. Data stempla pocztowego nie decyduje o tym, czy oferta została złożona w terminie.
- W dowolnym momencie przed upływem terminu składania ofert każdy Wykonawca może zmienić lub wycofać swoją ofertę.
- Składający ofertę pozostaje nią związany przez okres 30 dni, licząc od upływu terminu składania ofert.
- Otwarcie złożonych w postępowaniu ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego 35-010 Rzeszów, al. Cieplińskiego 4, pok. 309 w dniu 25.02.2016 r. o godz. 13.30.
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie kierował się wyłącznie kryterium ceny.
Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie kryterium ceny brutto, waga 100% (1%=1 pkt). Oferta z najniższą ceną ofertową uzyska maksymalną ilość punktów.
Punkty za kryterium cena zostaną obliczone według wzoru: Cwp =(Cmin/Cb)x100 [pkt], gdzie:
Cwp- wartość punktowa oferty w kryterium cena brutto,
Cmin – najniższa cena spośród oferty badanych,
Cb- cena oferty badanej.
Końcowy wynik uzyskany w wyniku wyżej przedstawionego wzoru zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian zakresu rzeczowego przedsięwzięcia, jeśli na etapie opracowania dokumentów stanowiących przedmiot zamówienia zaistnieją okoliczności powodujące konieczność zmian , które nie były znane na etapie ogłaszania zapytania ofertowego.
- Zamawiający dopuszcza, aby za pisemną zgodą Zamawiającego modyfikować zakres rzeczowy projektu tak, aby spełnić kryteria kwalifikowalności wydatków lub/i funkcjonalności projektu lub/i zwiększyć efektywność wydatkowanych środków.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo od odstąpienia lub unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, bez podania przyczyny.