Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego , ul. Rynek 535-064 Rzeszów
Opis przedmiotu zamówienia: 
  1. Przedsięwzięcie zintegrowane „Porządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gmin ROF” jest planowane do realizacji w partnerstwie gmin Chmielnik oraz Głogów Małopolski, docelowo zakładana jest możliwość jego rozszerzenia o partnerstwo gminy Krasne. Nabór wniosku o dofinansowanie projektu w powyższym zakresie objęty będzie trybem pozakonkursowym, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 dla Działania 4.3 Gospodarka wodno – ściekowa i wydzielonego w ramach niego poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT. Wydzielenie w ramach Działania 4.3 Gospodarka wodno - ściekowa poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT jest w trakcie procedowania.    
  2. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę opracowania Studium oraz kompleksowego Wniosku dla projektu zintegrowanego „Porządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gmin ROF” w ramach dwóch zadań:

1) ZADANIE 1

A. Etap I – opracowanie Studium oraz kompleksowego Wniosku dla zakresu realizowanego w partnerstwie przez gminy Chmielnik i Głogów Małopolski.

B. Etap II – współpraca  z Zamawiającym na etapie weryfikacji dokumentacji projektowej, w tym Studium oraz kompleksowego Wniosku do czasu uzyskania ostatecznej decyzji o dofinansowaniu projektu oraz podpisaniu umowy na jego realizację lub braku dofinansowania wydanej przez IZ RPO WP, w przypadku decyzji o braku dofinansowania przygotowanie środków odwoławczych w terminach określonych w regulaminie naboru, o ile zostaną one przewidziane.

2) ZADANIE 2

A. Etap I – aktualizacja Studium oraz kompleksowego Wniosku o zakres gminy Krasne.

B. Etap II – współpraca z Zamawiającym na etapie aktualizacji i weryfikacji dokumentacji projektowej, w tym Studium oraz kompleksowego Wniosku do czasu podpisania aneksu do umowy w powyższym zakresie.

  1. Zakresy planowane do realizacji przez Partnerów projektu w ramach powyższych zadań:

1) ZADANIE 1 Gmina Chmielnik: Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Chmielniku; Gmina Głogów Małopolski: Budowa małej oczyszczalni ścieków mechaniczno – biologicznej w miejscowości Przewrotne oraz sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Przewrotne, Pogwizdów Stary i Hucisko.

2) ZADANIE 2 Gmina Krasne: Budowa i przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Krasne w miejscowości Krasne, Palikówka i Strażów.

  1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu zamówienia tylko do realizacji ZADANIA 1 określonego w pkt. IV pdpkt. 2 zapytania ofertowego. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie wykonania całego zamówienia.
  2. Materiały niezbędne do opracowania przedmiotu zamówienia przekazywane będą Wykonawcy, zarówno przez Zamawiającego jak i bezpośrednio przez każdego z Partnerów w odniesieniu do zadań wskazanych w pkt. IV pdpkt. 2 zapytania ofertowego w terminie:

1) ZADANIE 1 – do 06.03.2017r.

2) ZADANIE 2 – od 02.01.2018 do 31.01.2018r.   

  1. Studium wraz z kompleksowym Wnioskiem należy sporządzić w sposób rzetelny oraz z należytą starannością, jak również zgodnie ze wszelkimi regulacjami prawnymi w tym zakresie, w szczególności:

1) Dokumentacją dla naboru wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w procedurze pozakonkursowej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 dla Działania 4.3 Gospodarka wodno - ściekowa i wydzielonego w ramach niego poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT oraz dołączonymi do niego załącznikami, która dostarczona zostanie Wykonawcy przedmiotu zamówienia niezwłocznie po jej otrzymaniu od Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020  (zwanej dalej IZ RPO WP) m.in:

a) Instrukcją do opracowania Studium wykonalności dla  projektów zgłaszanych do  dofinansowania w zakresie określonym  w Szczegółowym  Opisie  Priorytetów  Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa  Podkarpackiego  na  lata  2014-2020 dla Osi priorytetowej IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.3 Gospodarka wodno –ściekowa i wydzielonego w ramach niego poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT;  

b) Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;

c) Instrukcją przygotowania załączników do wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków EFRR;

d) Dokumentacją dotyczącą weryfikacji technicznej i oceny formalnej dla Działania 4.3 Gospodarka wodno – ściekowa i wydzielonego w ramach niego poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT;

e) Dokumentacją dotyczącą oceny merytorycznej dla Działania 4.3 Gospodarka wodno – ściekowa i wydzielonego w ramach niego poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT.

2) Do czasu otrzymania dokumentacji aplikacyjnej określonej w pkt. 1) Wykonawca przedmiotu zamówienia powinien przygotowywać przedmiot umowy w oparciu o dokumentację w ramach ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w procedurze konkursu dedykowanego dla MOF (Nr naboru RPPK.04.03.01-IZ.00-18-002/16). Po opublikowaniu na stronie Instytucji Zarządzającej RPO WP na lata 2014-2020 (www.rpo.podkarpackie.pl/index.php/nabory-wnioskow) ogłoszenia o naborze wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w trybie pozakonkursowym, ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 dla Działania 4.3 Gospodarka wodno – ściekowa i wydzielonego w ramach niego poddziałania w zakresie gospodarki ściekowej dedykowanego dla instrumentu ZIT, Wykonawca musi zweryfikować dotychczas opracowane dokumenty pod kontem zgodności z obowiązującym ogłoszeniem, a następnie w toku dalszych prac stosowanie się do zapisów z ogłoszenia; 

3) Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020;

4) Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 wraz z załącznikami (wersja obowiązującą na dzień ogłoszenia naboru);

5) Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 z dn. 10 kwietnia 2015 r. (wraz ze zmianami);

6) Wytycznymi w zakresie zagadnień związanych z przygotowaniem projektów inwestycyjnych, w tym projektów generujących dochód i projektów hybrydowych na lata 2014-2020, zatwierdzone przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju w dniu 18 marca 2015r.;

7) Wytycznymi w zakresie realizacji zasady partnerstwa na lata 2014-2020, zatwierdzone przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju w dniu 28 października 2015r.;

8) Regulaminem Użytkownika Lokalnego Systemu Informatycznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020;

9) Podręcznikiem Beneficjenta opracowanym przez Departament Koordynacji Wdrażania Funduszy Unii Europejskiej Ministerstwo Rozwoju Warszawa, 2016r.

  1. Studium jest opracowywane w powiązaniu z kompleksowym Wnioskiem oraz innymi załącznikami. Informacje zawarte w Studium, kompleksowym Wniosku oraz pozostałych załącznikach muszą być ze sobą zgodne.
  2. Wykaz załączników do kompleksowego Wniosku oprócz Studium, które zobligowany będzie sporządzić Wykonawca zostanie wskazany niezwłocznie po ich określeniu i przekazaniu w dokumentacji dla naboru przez IZ RPO WP.
  3. Zamawiający jest zobowiązany współpracować z Wykonawcą oraz Partnerami projektu na etapie tworzenia przedmiotu zamówienia, poprzez umożliwienie skorzystania z treści niezbędnych dokumentów.
  4. Wniosek o dofinansowanie należy wypełnić za pomocą udostępnionego do tego celu Lokalnego Systemu Informatycznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 (LSI RPO WP 2014-2020), dostępnego pod adresem https://gw.podkarpackie.pl/.
  5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również dokonanie przez Wykonawcę wszelkich poprawek, uzupełnień, modyfikacji przedmiotu zamówienia, których wykonanie będzie wymagane dla uzyskania pozytywnej oceny na etapie oceny formalnej oraz oceny merytorycznej, jak również interpretowanie i wyjaśnianie wątpliwości dotyczących zadania czy innych dokumentów sporządzonych przez Wykonawcę na potrzeby kompleksowej realizacji zadania, aż do momentu podpisania umowy o dofinansowanie, jak również dokonanie aktualizacji powyższych dokumentów w momencie wprowadzenia zakresu gminy Krasne (ZADANIE 2) oraz bieżący kontakt z Partnerami projektu, celem uzyskania w imieniu Zamawiającego wymaganych danych.
  6. W przypadku uwag stwierdzonych przez IZ RPO WP, Wykonawca w ramach wynagrodzenia zobowiązany jest w wyznaczonym terminie przez Zamawiającego do poprawy, uzupełnienia, wyjaśnienia itp. w zakresie dokumentów sporządzonych przez Wykonawcę tj. Studium oraz kompleksowego Wniosku zgodnie z uwagami IZ RPO WP, jeżeli taką konieczność zgłosi Zamawiający, w terminie umożliwiającym Zamawiającemu ponowne, terminowe złożenie poprawionych dokumentów.
  7. Do obowiązków Wykonawcy należy współpraca z Zamawiającym na etapie weryfikacji dokumentacji aplikacyjnej, w tym Studium oraz kompleksowego Wniosku do czasu uzyskania ostatecznej decyzji o dofinansowaniu i podpisania umowy o dofinansowanie oraz aneksu lub braku dofinansowania.
    W przypadku decyzji o braku dofinansowania Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania środków odwoławczych jeżeli będą one przewidziane.
  8. Wykonawca jest zobligowany do udziału w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w związku z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w których uczestniczyć będą również Partnerzy projektu, w trakcie których, Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania aktualnego stanu zaawansowania prac. O terminie spotkań Wykonawca będzie informowany w terminie nie krótszym niż 2 dni robocze od dnia planowanego spotkania. Zamawiający przewiduje maksymalnie 4 spotkania.
  9. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przedmiot zamówienia w terminach określonych w pkt. V niniejszego zapytania ofertowego. 
  10. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu Studium oraz sporządzone załączniki w ramach ZADANIA 1, a następnie w ramach ZADANIA 2, które zostały wskazane w pkt. IV pdpkt. 2 zapytania ofertowego w ilości 3 egzemplarzy dla Stowarzyszenia ROF,  oraz  dla każdego z 3 partnerów projektu w ilości 1 egzemplarza (łącznie 6 egzemplarzy) w wersji papierowej, format A4, w języku polskim, trwale spięte oraz tożsamą wersję na nośniku elektronicznym (w plikach .pdf; .doc; .gwp lub równoważnych). Analiza ekonomiczno - finansowa załączona do Studium powinna być wykonana
    w aktywnym arkuszu kalkulacyjnym (.xlsx lub równoważnym). Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 dla  ZADANIA 1, a następnie ZADANIA 2, które zostały wskazane w pkt. IV pdpkt. 2 zapytania zostanie przygotowany w wersji elektronicznej gotowej do „zatwierdzenia i wysłania” przez Zamawiającego w systemie  LSI RPO WP 2014-2020.
  11. Przedmiot umowy zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego ul. Rynek 5, 35-064 Rzeszów.
  12. Wykonawca dostarczy również wszelkie użyte rysunki, tabele, wykresy i inne opracowania w postaci umożliwiającej ich edycję (wersja źródłowa).
  13. Po zrealizowaniu zamówienia autorskie prawa majątkowe wraz z prawem do wykonywania zależnego prawa autorskiego oraz prawem do udzielania zezwoleń na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do każdego z elementów autorskich stworzonych i dostarczonych przez Wykonawcę w celu realizacji niniejszej umowy będą należały do Zamawiającego.
Termin składania ofert: 
wtorek, luty 21, 2017 - 14:30
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 
  1. Ofertę należy dostarczyć w zamkniętej kopercie osobiście, za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres Biura Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego: ul. Rynek 5, 35-064 Rzeszów.
  2. Ofertę należy przekazać w terminie do dnia 21 lutego 2017r. do godz. 14.30 (decyduje data i godzina dostarczenia oferty).
  3. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21 lutego 2017r. o godz. 14.45. w siedzibie Zamawiającego pod adresem ul. Rynek 5, 35-064 Rzeszów – sala konferencyjna.     
Termin wykonania zamówienia: 
piątek, Marzec 24, 2017
Powiat: 
rzeszowski
Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 
  1. W celu zagwarantowania wysokiej jakości przedmiotu zamówienia, Zamawiający oprócz kryterium ceny wprowadził także, kryterium doświadczenia.

1) KRYTERIUM 1: CENA BRUTTO CAŁEGO ZAMÓWIENIA (K1)

  • Wartość wagi: 70%.
  • Maksymalna ilość punktów dla kryterium: 100 pkt.
  • Do oceny brana będzie pod uwagę wartość brutto całego zamówienia.
  • Ocena punktowa kryterium dokonana zostanie zgodnie z formułą:

                  najniższa cena brutto

K1   = ------------------------------------------------- x 100 pkt. x waga 70 %

                 cena brutto badanej oferty

  •   Liczba punktów zostanie zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.

2) KRYTERIUM 2: DOŚWIADCZENIE W WYKONANIU USŁUG POLEGAJĄCYCH NA OPRACOWANIU STUDIÓW WYKONALNOŚCI W ZAKRESIE PRZEDSIĘWZIĘĆ INWESTYCYJNYCH W GOSPODARCE WODNO-ŚCIEKOWEJ (K2)

  • Przy ocenie ofert w KRYTERIUM 2, Zamawiający będzie brał pod uwagę czy:

- Oferent wykazał udokumentowane wykonanie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 3 usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie przedłożonego przez Oferenta Wykazu wykonanych usług opracowania Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej wraz z dowodami potwierdzającymi należyte wykonanie realizowanych usług w postaci listów referencyjnych lub dokumentów równoważnych.

- Wykazane usługi zostały wykonane w sposób należyty, przez co należy rozumieć fakt uzyskania dofinansowania przez projekty, dla których wykonywane były usługi polegające na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej.

- Oferent dodatkowo przedłożył stosowne wydruki ze stron internetowych lub dokumenty równoważne wskazujące na wybór projektu do dofinansowania przez określone instytucje jeżeli informacja ta nie wynika z referencji lub dokumentów równoważnych.

  • Wartość wagi: 30 %.
  • Maksymalna ilość punktów dla kryterium: 100 pkt.
  • KRYTERIUM 2 będzie oceniane w skali 100 punktowej tj. 0-100 pkt., a następnie skorygowaneo wagę kryterium. Ocena punktowa kryterium dokonana zostanie zgodnie z poniższym schematem:

a) Liczba należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej 15 i więcej, liczba punktow 100, Liczba punktów skorygowana o wagę kryterium obliczona zgodnie ze wzorem: K2 = liczba punktów x waga kryterium (30%) wynosi 30 punktów;

b) Liczba należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej 10-14, liczba punktow 50, Liczba punktów skorygowana o wagę kryterium obliczona zgodnie ze wzorem: K2 = liczba punktów x waga kryterium (30%) wynosi 15 punktów;

c) Liczba należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej 6-9, liczba punktow 25, Liczba punktów skorygowana o wagę kryterium obliczona zgodnie ze wzorem: K2 = liczba punktów x waga kryterium (30%) wynosi 7,5 punkta;

d) Liczba należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej 3-5, liczba punktow 10, Liczba punktów skorygowana o wagę kryterium obliczona zgodnie ze wzorem: K2 = liczba punktów x waga kryterium (30%) wynosi 3 punkty;

e) Liczba należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej mniej niż 3, nie podlega ocenie.

Oferta w której: 

a) po dokonanej przez Zamawiającego analizie kwalifikuje się 15 i więcej należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej otrzyma 30 punktów;

b) po dokonanej przez Zamawiającego analizie kwalifikuje się 10 - 14  należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej otrzyma 15 punktów;

c) po dokonanej przez Zamawiającego analizie kwalifikuje się 6 - 9  należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej otrzyma 7,5 punktu;

d) po dokonanej przez Zamawiającego analizie kwalifikuje się 3 - 5 należycie wykonanych usług polegających na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej otrzyma 3 punkty;

e) po dokonanej przez Zamawiającego analizie kwalifikuje się mniej niż 3 należycie wykonane usługi polegające na opracowaniu Studiów wykonalności w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodno-ściekowej nie podlega ocenie.

  1. Punktowa ocena łączna jest sumą ocen punktowych wszystkich kryteriów według następującego wzoru:

SK = K1 + K2 (pkt.)

gdzie:

SK – łączna ocena punktowa

K1 – punktowa ocena KRYTERIUM 1: CENA

K2 – punktowa ocena KRYTERIUM 2: DOŚWIADCZENIE 

  1. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów zgodnie z założonymi kryteriami (maksymalnie 100 pkt.).
  2. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i doświadczenia, Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Oferentów, którzy złożyli te oferty, w terminie określonym przez Zamawiającego do złożenia ofert dodatkowych. Oferenci składając oferty dodatkowe nie mogą zaoferować cen wyższych niż wskazane w złożonych ofertach. 
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.