Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Gmina Miejska Mielec , ul. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec
Opis przedmiotu zamówienia: 

Nazwa zamówienia: Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Mielca na lata 2016-2023 (zw.”LPR-em” lub „Programem”).

Rodzaj zamówienia: usługa, Oznaczenie wg. CPV: 73200000 – 4 Usługi doradcze w zakresie rozwoju.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie następujących dokumentów oraz usług :

a) Harmonogram prac z uwzględnieniem metodologii prac, spotkań Wykonawcy
z Zamawiającym, etapów realizacji opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Mielca na lata 2016-2023;

b) Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Mielca na lata 2016-2023, sporządzony zgodnie z „Wytycznymi w zakresie realizacji rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020” opracowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju;

c) Przeprowadzenie procesu konsultacji społecznych;

d) Przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko;

e) Przygotowanie streszczenia dokumentu w języku niespecjalistycznym;

f) Dokonanie ewentualnej korekty LPR w toku dokonywania jego oceny przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

I. Wymogi Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Mielca na lata 2016-2023:

  1. Prace nad Programem powinny odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie tj. a) „Wytycznymi w zakresie realizacji rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020” opracowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, b) Wytycznymi Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie rewitalizacji – w przypadku ich opublikowania. c) Krajową Polityką Miejską 2023 r. w zakresie tematycznym dotyczącym rewitalizacji,
  2. Jednocześnie należy uwzględnić wskaźniki i kryteria niezbędne przy opracowywaniu projektów umożliwiających ubieganie się o wsparcie w ramach Priorytetu Inwestycyjnego 9b Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz innych programów operacyjnych.
  3. Program zostanie opracowany zgodnie z Regulaminem konkursu dotacji na działania wspierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie Województwa Podkarpackiego ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego i Ministerstwo Rozwoju.
  4. Program będzie spójny z lokalnymi dokumentami strategicznymi i planistycznymi właściwymi dla Gminy Miejskiej Mielec i będzie uwzględniać aktualizacje tych dokumentów.
  5. Program zostanie opracowany zgodnie z dokumentami strategicznymi i planistycznymi wyższego szczebla tj. wspólnotowymi, krajowymi i regionalnymi.

Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić przy sporządzeniu programu akty prawne i inne dokumenty w zakresie rewitalizacji, które zostaną opublikowane w trakcie przygotowywania programu.

II. Zakres zadań i czynności, do których zobowiązany jest Wykonawca:

1. Wykonawca w ciągu 10 dni od zawarcia umowy przedstawi do akceptacji Zamawiającemu dokładny harmonogram prac z uwzględnieniem metodologii prac, etapów realizacji opracowania Programu w ujęciu tygodniowym, ze wskazaniem zadań realizowanych w trakcie wykonywania opracowania, technik spotkań konsultacyjnych, terminów spotkań z Zamawiającym tj. wyznaczonym przez Zamawiającego zespołem zadaniowym ds. rewitalizacji. Rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem Programu nastąpi z dniem zawarcia umowy.

2. Udział wskazanego przez Wykonawcę eksperta ds. rewitalizacji w spotkaniach i współpraca z Zespołem zadaniowym ds. rewitalizacji, wyznaczonym przez Zamawiającego – co najmniej 6 posiedzeń Zespołu po 2 godziny.

3. Opracowanie części wprowadzającej Programu, w tym opis powiązań programu
z dokumentami strategicznymi oraz planistycznymi miasta, w tym strategią rozwoju, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz strategią rozwiązywania problemów społecznych. Część wprowadzająca będzie zawierała również ewaluację efektów działań aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Mielca, przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Mielcu nr VII/46/2011 z dnia 23 lutego 2011 r.

4. Opracowanie części diagnostyczno-analitycznej:

a) Przeprowadzenie diagnozy obecnej sytuacji w mieście w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzennej, środowiskowej i kulturowej, obejmującą analizę zjawisk, łącznie z analizą porównawczą Gminy ze średnią dla powiatu, województwa i Polski,

b) Wykonanie diagnozy czynników i zjawisk kryzysowych, lokalnych potencjałów oraz określenie skali i charakteru potrzeb rewitalizacyjnych,

c) Określenie zbioru danych statystycznych na poziomie miejscowości/osiedli/ulic pozwalających wyznaczyć obszar/podobszary zdegradowane;

d) Określenie zasięgu przestrzennego obszaru/podobszarów zdegradowanych oraz rewitalizacji uwzględniając ograniczenia wynikające z wytycznych i ustawy;

e) Przeprowadzenie badań w formie wywiadów grupowych w ramach procesu diagnostycznego z przedstawicielami uzgodnionych grup społecznych – po jednym wywiadzie z następującymi grupami na każdym podobszarze do rewitalizacji:

- Przedsiębiorcy – na próbie co najmniej 20 przedsiębiorców działających na wyłonionych obszarach w wyniku delimitacji, z podziałem uwzględniającym strukturę wielkości firmy;

- Mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe – na próbie łącznie 20 mieszkańców i przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych z podobszarów rewitalizacji, uwzględniającej strukturę wieku i płci;

- Organizacje pozarządowe – łącznie 5 organizacji działających na podobszarach rewitalizacji;

Za zaproszenie powyższych grup na wywiady oraz zorganizowanie spotkań odpowiedzialny będzie Wykonawca we współpracy z Zamawiającym.

f) Przeprowadzenie badań diagnostycznych w formie ankiety elektronicznej i papierowej na próbie min. 0,5% mieszkańców delimitowanych obszarów zdegradowanych. Ankiety będą udostępnione na stronie www.mielec.pl w formie formularza on-line agregującego dane. Ankiety papierowe zostaną rozdystrybuowane przez Wykonawcę w formie wkładki do tygodnika lokalnego o największym nakładzie lub w inny skuteczny sposób ustalony z Zamawiającym. Koszty dystrybucji ponosi Wykonawca.

Diagnoza powinna być opracowana w oparciu o metodę wewnętrznego zróżnicowania jednostki miejskiej – audytu miejskiego. Analizy dla potrzeb audytu miejskiego powinny być prowadzone w obrębie zestandaryzowanych, homogennych pod względem funkcjonalnym, fizjonomicznym oraz społecznym jednostek urbanistycznych, wyodrębnionych we współpracy z Zamawiającym, oraz w odniesieniu do ich wartości w skali całego miasta. Jednostki te będą podstawowym układem odniesienia dla gromadzenia i przetwarzania danych. Zasięg obszarów zdegradowanych będzie określany w procesie porównywania wewnątrzmiejskiego zróżnicowania, na podstawie analizy cząstkowych  oraz  syntetycznych  wskaźników degradacji.

Diagnoza powinna, obok części opisowej, zawierać zestawienie tabelaryczne oraz poglądowe (m.in. mapy koncentracji problemów, wykresy, diagramy) z zaznaczeniem intensywności występowania zdiagnozowanych negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych i wyjaśnieniem przyczyny ich występowania.

Zamawiający udostępni Wykonawcy wykaz ulic, punktów adresowych oraz podział miasta na dzielnice wraz z odpowiednią warstwą w celu wykonania opracowania bazy danych, zawierającej dane liczbowe dotyczące poszczególnych wskaźników, wchodzących w skład diagnozy społeczno-ekonomicznej oraz map koncentracji problemów społeczno-gospodarczych i map obszarów wyznaczonych do rewitalizacji.

Wszystkie materiały i dane niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia, a których pozyskanie nie jest możliwe z ogólnodostępnych źródeł (typu GUS, strony www, BIP itp.) będą przekazywane Wykonawcy w wersji papierowej lub elektronicznej wg wyboru Zamawiającego.

Zamawiający wspomoże Wykonawcę w pozyskaniu pozostałych danych niezbędnych w procesie diagnostycznym. Jeżeli pozyskanie danych będzie wiązało się z poniesieniem na ten cel nakładów finansowych, Wykonawca sfinansuje ich zgromadzenie.

Wersja elektroniczna podsumowania części wprowadzającej i części diagnostyczno-analitycznej LPR zostanie dostarczona e-mailem na adres mpekalska@um.mielec.pl w terminie uzgodnionym z Zamawiającym w harmonogramie, o którym mowa w punkcie II.1. Po przekazaniu Zamawiającemu projektu diagnozy, Zamawiający w terminie 10 dni roboczych przekaże Wykonawcy e-mailem pisemne uwagi, które na bieżąco zostaną uwzględnione. Po zaakceptowaniu przez Zamawiającego ostatecznej wersji części wprowadzającej i części analityczno-diagnostycznej, Wykonawca przygotuje prezentację dokumentu w formacie Microsoft Power Point w liczbie około 30 slajdów, do wykorzystania przez Zamawiającego.

Wykonawca zaprezentuje uzgodnioną wersję części wprowadzającej i części analityczno-diagnostycznej podczas spotkania z radnymi Rady Miejskiej w Mielcu, kierownikami jednostek podległych Gminie oraz naczelnikami wydziałów Urzędu Miejskiego w Mielcu. Uwagi zgłoszone podczas tego spotkania zostaną przedyskutowane z Zamawiającym i spisane przez Wykonawcę w formie protokołu.

Ostateczna wersja części diagnostyczno-analitycznej LPR zostanie uzgodniona po uwzględnieniu uwag zgłoszonych podczas wyżej wymienionego spotkania.

5. Przeprowadzenie konsultacji społecznych – etap I.

Przedmiotem konsultacji będzie: część analityczno-diagnostycznej, opis wizji stanu po przeprowadzeniu rewitalizacji, cele rewitalizacji i kierunków działań służących eliminacji lub ograniczeniu negatywnych zjawisk oraz priorytetowe projekty rewitalizacji na lata 2014-2023. Konsultacje będą miały na celu zebranie od mieszkańców opinii i propozycji odnośnie przedmiotu konsultacji.

Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem (uzgodnionym w harmonogramie) opracuje graficzną informację o planowanych formach konsultacji, która zostanie wydrukowana i doręczona na koszt Wykonawcy do interesariuszy rewitalizacji w formie ulotek w formacie A5, plakatów A2 oraz poprzez środki masowego przekazu, przy czym:

- Liczba rozkolportowanych ulotek powinna być nie mniejsza niż liczba punktów adresowych znajdujących się na delimitowanym obszarze zdegradowanym i jego podobszarach;

- Wykonawca dostarczy 50 szt. plakatów w formacie A2 do siedziby Zamawiającego;

- Wykonawca opracuje artykuł nt. rewitalizacji i planowanych konsultacji oraz, po uzgodnieniu treści z Zamawiającym, zleci jego publikację na okres trwania konsultacji w formie artykułu sponsorowanego w najczęściej odwiedzanym lokalnym portalu informacyjnym. Wykonawca zamieści również artykuł sponsorowany na tydzień przed planowanymi konsultacjami w tygodniku lokalnym o największym nakładzie.

Konsultacje społeczne powinny odbywać się na terenie zdiagnozowanego obszaru zdegradowanego
i jego podobszarach w godzinach popołudniowych. Za ich zorganizowanie i moderację (materiały pomocnicze, wydruk części analityczno-diagnostycznej, mapy obszarów) odpowiedzialny będzie Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym. Sale zostaną udostępnione przez Zamawiającego.

Proponowana metodologia konsultacji społecznych:

a) Prowadzenie konsultacji winno odbywać się poprzez zbieranie uwag w postaci papierowej i elektronicznej, za pomocą poczty elektronicznej. W tym celu Zamawiający udostępni na stronie www.mielec.pl adres poczty elektronicznej do konsultacji społecznych. Na utworzony adres osoby zainteresowane będą mogły przesyłać uwagi. Zamawiający ustawi automatyczne przekierowanie przychodzących na ten adres wiadomości na wskazany przez Wykonawcę adres mailowy.

b) Konsultacje będą odbywać się w formie otwartych spotkań z mieszkańcami. Na każdy wyznaczony podobszar rewitalizacji przypadać będzie jedno około trzygodzinne spotkanie(przewidywane 3-4 podobszary). Wykonawca powinien zagwarantować odpowiednią liczbę moderatów spotkań biorąc pod uwagę możliwość dużego zainteresowania mieszkańców konsultacjami. Wykonawca zapewni obsługę protokolanta spotkania, który sporządzi protokół zgłoszonych uwagi i propozycji do przedmiotu konsultacji.

c) Wykonawca prowadził będzie rejestr wniosków i propozycji, które wpłynęły w wyniku prowadzonych konsultacji społecznych. Rejestr będzie zawierać co najmniej: treść wniosku, informację od kogo wpłynął oraz propozycję uwzględnienia lub odrzucenia wniosku wraz uzasadnieniem takiej propozycji. Po zakończeniu każdej z form konsultacji Wykonawca sporządzi informację o ich przebiegu w formie raportu z konsultacji (dane o miejscu i czasie ich przeprowadzenia, omówienie przebiegu, wszelkie wniesione uwagi wraz z odniesieniem się do nich), który będzie przedmiotem odbioru częściowego.

W celu zapewnienia optymalnych wyników konsultacji społecznych zaprezentowana powyżej koncepcja metodologiczna przeprowadzenia konsultacji może zostać zmodyfikowana przez Wykonawcę, ale musi zostać uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego.

6. Opracowanie części programowo-wdrożeniowej

W przypadku wyodrębnienia kilku podobszarów zdegradowanych, Program będzie opracowywany
z podziałem na te podobszary.

Program powinien zawierać w szczególności:

a) opis wizji stanu obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji;

b) cele rewitalizacji oraz odpowiadające im kierunki działań służących eliminacji lub ograniczeniu negatywnych zjawisk;

c) opis przedsięwzięć rewitalizacyjnych, w szczególności o charakterze społecznym oraz gospodarczym, środowiskowym, przestrzenno-funkcjonalnym lub technicznym, w tym:

- listę planowanych podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych, wraz z ich opisami zawierającymi w odniesieniu do każdego przedsięwzięcia: nazwę i wskazanie podmiotów je realizujących, zakres realizowanych zadań, lokalizację, szacowaną wartość, prognozowane rezultaty wraz ze sposobem ich oceny w odniesieniu do celów rewitalizacji, o ile dane te będą możliwe do wskazania,

- charakterystykę pozostałych dopuszczalnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych, realizujących kierunki działań, o których mowa w lit. b);

d) mechanizmy integrowania działań, o których mowa w lit. b), oraz przedsięwzięć rewitalizacyjnych;

e) szacunkowe ramy finansowe programu rewitalizacji wraz z szacunkowym wskazaniem środków finansowych ze źródeł publicznych i prywatnych;

f) opis struktury zarządzania realizacją programu rewitalizacji, wskazanie kosztów tego zarządzania wraz z ramowym harmonogramem realizacji programu;

g) system monitorowania i oceny programu rewitalizacji;

h) określenie niezbędnych zmian w uchwałach, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 150 oraz z 2015 r. poz. 1322);

i) załącznik graficzny przedstawiający podstawowe kierunki zmian funkcjonalno-przestrzennych obszaru rewitalizacji sporządzony na mapie w skali co najmniej 1:5000 opracowanej z wykorzystaniem treści mapy zasadniczej lub z wykorzystaniem treści mapy ewidencyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Ostateczna struktura dokumentu będzie wypracowana w ramach współpracy Wykonawcy i Zamawiającego, z uwzględnieniem efektów konsultacji społecznych. Wykonawca jest odpowiedzialny za redakcję techniczną i merytoryczną całego dokumentu. Po zaakceptowaniu przez Zamawiającego projektu Programu, Wykonawca przygotuje prezentację dokumentu w formacie Microsoft Power Point, ok. 30 slajdów, którą przekaże Zamawiającemu.

W projekcie Programu Rewitalizacji należy umieścić również zadania realizowane przez podmioty inne niż Gmina Miejska Mielec i jej jednostki administracyjne, które wyrażą chęć uczestnictwa w Programie. W tym celu Wykonawca opracuje formularz naboru projektów do programu rewitalizacji, który zostanie umieszczony na stronie www.mielec.pl przez okres trwania prac nad programem rewitalizacji.

7. Przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Mielca na lata 2016-2023 – etap II.

Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem (uzgodnionym w harmonogramie) opracuje graficzną informację o planowanych formach konsultacji, która zostanie wydrukowana i doręczona na koszt Wykonawcy do interesariuszy rewitalizacji w formie ulotek w formacie A5, plakatów A2 oraz poprzez środki masowego przekazu, przy czym:

- Liczba rozkolportowanych ulotek powinna być nie mniejsza niż liczba punktów adresowych znajdujących się na delimitowanym obszarze zdegradowanym i jego podobszarach;

- Wykonawca dostarczy 50 szt. plakatów w formacie A2 do siedziby Zamawiającego;

- Wykonawca opracuje artykuł nt. rewitalizacji i planowanych konsultacjach oraz, po uzgodnieniu treści z Zamawiającym, zleci jego publikację na okres trwania konsultacji w formie artykułu sponsorowanego w najczęściej odwiedzanym lokalnym portalu informacyjnym. Wykonawca zamieści również artykuł sponsorowany na tydzień przed planowanymi konsultacjami w tygodniku lokalnym o największym nakładzie.

Proponowana metodologia konsultacji społecznych:

Konsultacje będą odbywać się w formie:

a) jednego otwartego spotkania z mieszkańcami przeprowadzonego w godzinach popołudniowych w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mielcu. Wykonawca powinien zagwarantować odpowiednią liczbę moderatów spotkania biorąc pod uwagę możliwość dużego zainteresowania mieszkańców konsultacjami. Wykonawca zapewni obsługę protokolanta spotkania, który sporządzi protokół zgłoszonych uwagi i propozycji do przedmiotu konsultacji;

b) Spotkania konsultacyjnego z radnymi Rady Miejskiej w Mielcu, kierownikami jednostek podległych Gminie oraz naczelnikami wydziałów Urzędu Miejskiego w Mielcu. Uwagi zgłoszone podczas tego spotkania zostaną przedyskutowane z Zamawiającym i spisane przez Wykonawcę w formie protokołu.

W celu zapewnienia optymalnych wyników konsultacji społecznych zaprezentowana powyżej koncepcja metodologiczna przeprowadzenia konsultacji może zostać zmodyfikowana przez Wykonawcę, ale musi zostać uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego.

8. Przeprowadzenie procedury Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko (SOOS) zgodnie z Ustawą z dnia 3 października 2008 r. udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r. poz. 1235 z późn. zm.). Po opracowaniu projektu programu, dokonane zostanie uzgodnienie projektu programu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska (RDOŚ) oraz  Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym (PWIS) w celu określenia potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko  dla projektu programu. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do reprezentowania Gminy Miejskiej Mielec w sprawie przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko przed RDOŚ oraz PWIS.  RDOŚ i/lub PWIS może odstąpić od przeprowadzenia oceny. W przypadku konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zostanie wykonane:

a) Uzgodnienie zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko;

b) Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu programu, z uwzględnieniem wymogów określonych w opiniach RDOŚ i PWIS;

c) Uzyskanie opinii dla projektu programu oraz sporządzonej prognozy – organem opiniującym jest RDOŚ w Rzeszowie oraz Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

9. Prezentacja dokumentu podczas Komisji i sesji Rady.

Przedstawiciel Wykonawcy weźmie udział w posiedzeniach wszystkich Komisji Rady Miejskiej w Mielcu, na których będzie omawiany Program oraz w sesji Rady Miejskiej, na której będzie głosowane przyjęcie dokumentu. Zadaniem przedstawiciela Wykonawcy będzie przeprowadzenie prezentacji LPR-u oraz przedstawienie projektów i korzyści związanych z jego przyjęciem.

10. Przekazanie ostatecznej wersji Programu w formie papierowej i elektronicznej – po przyjęciu LPR-u przez Radę na sesji. Wykonawca przekaże Zamawiającemu opracowany program rewitalizacji w liczbie 5 egzemplarzy w formie papierowej kolorowej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD oraz wykona prezentację Programu w formacie ppt lub innym umożliwiającym zamieszczenie materiału na stronie internetowej.

11. Streszczenie dokumentu w języku niespecjalistycznym, zawierające najważniejsze elementy przedstawione w opracowanym programu: wizje, cele, zadania, obszary wraz z ich charakterystyką. Streszczenie dokumentu może zawierać elementy graficzne tj. zdjęcia, infografikę. Dokument nie powinien zawierać więcej niż 30 stron, a jego treść powinna zostać uzgodniona oraz zaakceptowana przez Zamawiającego. Streszczenie powinno być przygotowywane w sposób umożliwiający zlecenie masowego druku.

12. Dokonanie ewentualnej korekty LPR-u w toku dokonywania jego oceny przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego na zasadach określonych w umowie z Wykonawcą.

Kod CPV: 
73200000-4
Warunki udziału w postępowaniu : 

1. Zamawiający wyklucza z postepowania wykonawców:

1) powiązanym osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym, przez które rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

- Uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

- Posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,

- Pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

- Pozostawaniu z związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

2) wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono,
z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego,

3) wykonawców, którzy nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki,  dotyczące:

1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

2) posiadania wiedzy i doświadczenia. Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, również wykonuje,
w okresie ostatnich 7  lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 5 usług polegających na opracowaniu programów rewitalizacji dla miasta liczącego powyżej 50 tys. mieszkańców, zawierającego diagnozę obszaru miasta lub dla obszaru funkcjonalnego liczącego ponad 60 tys. mieszkańców,

3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował zespołem składającym się z co najmniej 4 osób (ekspertów):

a) ekspert 1 ds. rewitalizacji – wykształcenie wyższe magisterskie, samodzielnie lub będąc członkiem zespołu nabył doświadczenie przy opracowaniu lub realizacji projektów związanych z procesem rewitalizacji (min. 5 programów rewitalizacji dla miast liczących ponad 50 tys. mieszkańców),

b) ekspert 2 ds. konsultacji społecznych – wykształcenie wyższe magisterskie, samodzielnie lub będąc członkiem zespołu nabył doświadczenie przy opracowaniu lub realizacji projektów związanych z procesem rewitalizacji, posiada doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej trzech procesów konsultacji społecznych lub partycypacji publicznej z zastosowaniem łącznie co najmniej trzech różnych technik konsultacji. Opis doświadczenia powinien zawierać dane kontaktowe instytucji sektora publicznego biorących udział w opisywanych procesach,

c) ekspert 3 – wykształcenie wyższe magisterskie (opcjonalnie urbanista, architekt, specjalista ds. marketingu terytorialnego, ds. zagospodarowania bądź planowania przestrzennego, ekonomista, geograf), samodzielnie lub będąc członkiem zespołu nabył doświadczenie przy opracowaniu lub realizacji projektów związanych z procesem rewitalizacji,

d) ekspert 4 – wykształcenie wyższe magisterskie (opcjonalnie urbanista, architekt, specjalista ds. marketingu terytorialnego, ds. zagospodarowania bądź planowania przestrzennego, ekonomista, geograf), samodzielnie lub będąc członkiem zespołu nabył doświadczenie przy opracowaniu lub realizacji projektów związanych z procesem rewitalizacji,

4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Termin składania ofert: 
środa, Marzec 23, 2016 - 12:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 23.03.2016 r., do godziny 12.00 w formie pisemnej (osobiście, listownie) w zamkniętej kopercie, na adres: Urząd Miejski w Mielcu, ul. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 23.03.2016, o godzinie 12.15, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mielcu, przy ul. Żeromskiego 23, w pokoju nr 2.

 

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

1. Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o poniższe kryteria:

Kryterium
opis
waga

cena (C)
najniższa oferta cenowa brutto
90%

Liczba dodatkowych spotkań z Zamawiającym (S)
Liczba zadeklarowanych przez Wykonawcę dodatkowych spotkań eskperta ds. rewitalizacji, które odbędą się w siedzibie Zamawiającego, w terminie określonym przez Zamawiającego
10%

2. Kryterium „Cena” rozpatrywane będzie na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę na Załączniku nr 1 „Oferta”. W tym kryterium uzyskać można maksymalnie 90 punktów. Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc do przecinku. Liczbę punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:

C = (Cmin / Co) x 100 pkt x waga

Gdzie:

Cmin – cena brutto oferty najtańszej

Co – cena brutto oferty ocenianej

3. Kryterium Liczba dodatkowych spotkań z Zamawiającym” będzie rozpatrywane na podstawie wskazanej liczby zadeklarowanych przez wykonawcę dodatkowych (powyżej minimalnej ilości wskazanej w punkcie II.2 Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia) spotkań eksperta ds. rewitalizacji wyznaczonego przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym, które odbędą się
w siedzibie Zamawiającego, w terminach określonych na bieżąco z Zamawiającym.

Maksymalną liczbę punktów (10 punktów) w tym kryterium otrzyma wykonawca, który zadeklaruje dodatkowe 4 lub więcej spotkań eksperta ds. rewitalizacji w siedzibie Zamawiającego w terminie określonym przez Zamawiającego. W przypadku gdy wykonawca nie zadeklaruje dodatkowych spotkań poza liczbą spotkań określoną w punkcie II.2 SOPZ otrzyma 0 punktów.

Wykonawcy którzy zadeklarują dodatkowe (od 1-3spotkań) spotkania eksperta ds. rewitalizacji
z Zamawiającym otrzymają liczbę punktów obliczoną na podstawie poniższego wzoru:

S = So / Smax .x 100 pkt x waga

Gdzie:

So – liczba dodatkowych spotkań eksperta ds. rewitalizacji z Zamawiającym w ofercie badanej;

Smax – maksymalna liczba dodatkowych spotkań eksperta ds. rewitalizacji z Zamawiającym (4 spotkania)

Zamawiający ustali ocenę punktową dla każdej z ofert na podstawie sumy punktów przyznanych każdej ofercie w ramach wskazanych kryteriów.

Termin wykonania zamówienia: 
poniedziałek, Październik 31, 2016
Powiat: 
mielecki
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 

Warunki zmiany umowy określa § 11 wzoru umowy, stanowiący załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.