Przedmiotem zamówienia jest opracowanie inwentaryzacji[1], audytów energetycznych oraz dokumentacji technicznej dla budynków: Urząd Miasta Jasła i Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaśle.
1) Audyty energetyczne powinny być wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmów oceny opłacalności przedsięwzięcia (Dz. U. 2009, Nr 43, poz.346 ze zm.) oraz zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 17 lipca 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w oparciu o parametry obowiązujące od 1 stycznia 2021 r.
Audyty powinny zawierać wyliczenia efektu ekologicznego wynikającego z ograniczenia emisji zanieczyszczeń w skali roku (Mg/rok) dla pyłu, SO2, NOx, CO, CO2 wraz z wyliczeniami gazów cieplarnianych w przeliczeniu na ekwiwalentny dwutlenek węgla, zmniejszenia zużycia paliwa przed realizacją zadania i po realizacji zadania oraz efekt ekologiczny wynikający z modernizacji lub wymiany oświetlenia wbudowanego na stałe w tych budynkach. Audyty powinny uwzględniać działania, które w efekcie przyniosą zmniejszenie efektywności energetycznej (zmniejszenie obliczeniowego zapotrzebowania na energię) o co najmniej 30% dla każdego budynku oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię pierwotną w stosunku do stanu pierwotnego, jeśli to możliwe na poziomie 40% dla każdego budynku,
Ponadto zakres audytów energetycznych powinien uwzględniać:
a) działania, które w efekcie przyniosą zmniejszenie efektywności energetycznej (zmniejszenie obliczeniowego zapotrzebowania na energię) o co najmniej 30% dla każdego budynku oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię w stosunku do stanu pierwotnego, jeśli to możliwe na poziomie 40% dla każdego budynku,
b) efekt ekologiczny,
c) dodatkowe wyliczenia emisji gazów cieplarnianych w przeliczeniu na ekwiwalent dwutlenku węgla,
d) działania z pośród niżej wymienionych:
- ocieplenie ścian, stropów , fundamentów, stropodachów lub dachów,
- modernizacja lub wymiana stolarki okiennej i drzwiowej lub wymiana oszkleń w budynkach na efektywne energetycznie,
- montaż urządzeń zacieniających okna (np. rolety, żaluzje),
- izolacja cieplna, równoważenie hydrauliczne lub kompleksowa modernizacja instalacji ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej, wraz z podłączeniem do sieci ciepłowniczej lub wymiana źródła ciepła,
- przebudowa i/lub budowa klimatyzacji i systemów chłodzenia,
- likwidacja liniowych i punktowych mostków cieplnych,
- modernizacja systemu wentylacji poprzez montaż układu odzysku (rekuperacji) ciepła,
- zastosowanie automatyki pogodowej i systemów zarządzania zużyciem energii w budynkach (w tym zawory termostatyczne),
- modernizacja instalacji elektrycznych budynku, która skutkować będzie ograniczeniem strat energii,
- instalacja OZE w modernizowanych energetycznie budynkach,
- modernizacja lub wymiana oświetlenia (zamontowanego w/na budynku na stałe).
2) Dokumentacja techniczna powinna zawierać:
a) projekty budowlane i wykonawcze dla zakresu, na który wymagane będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, w oparciu o wybrany wariant modernizacji energetycznej, zawierające rysunki elewacji i szczegółowych rozwiązań detali, prace towarzyszące niezbędne dla zachowania efektów modernizacji energetycznej i estetyki budynku,
- projekty wykonawcze dla zakresu, na który nie będzie wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę, w oparciu o wybrany wariant modernizacji energetycznej, zawierające rysunki elewacji i szczegółowych rozwiązań detali, prace towarzyszące niezbędne dla zachowania efektów modernizacji energetycznej i estetyki budynku,
- kosztorysy inwestorskie wraz z przedmiarami robót,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
- inwentaryzacje stanu aktualnego.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.
[1] O ile budynek nie posiada wykonanej inwentaryzacji
1) Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Zamawiającego, Urząd Miasta w Jaśle, 38 – 200 Jasło, ul. Rynek 12, Kancelaria (pok. 19) lub przesłać pocztą na adres Zamawiającego – z dopiskiem „Oferta na opracowanie audytów energetycznych wraz z dokumentacją techniczną dla UM i SP4 – nie otwierać przed 30.11.2015 r. do godz. 8:15”.
2) Ofertę należy złożyć do dnia 30.11.2015 r. do godz. 8:00 (liczy się data wpływu do Urzędu Miasta w Jaśle).
3) Oferta otrzymana przez Zamawiającego po terminie podanym powyżej zostanie Wykonawcy zwrócona bez otwierania.
4) Otwarcie ofert nastąpi 30.11.2015 r. o godz. 8:15 w siedzibie Zamawiającego, Urząd Miasta w Jaśle, 38 – 200 Jasło, ul. Rynek 12, pokój nr 112 (sala narad).
5) Otwarcie ofert jest jawne.
Maksymalną liczbę punktów [100] w kryterium „Cena” otrzyma Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia.
Cena- waga 100%
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Wszelkie zmiany postanowień umowy musza być dokonywane pod rygorem nieważności w formie pisemnego aneksu stanowiącego integralną część umowy.