Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnych dokumentacji projektowych wraz z wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami dla projektu dotyczącego wykonania instalacji fotowoltaicznych na następujących obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Tyczyn:
1. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tyczynie
Roczne zużycie energii w kWh: 36 571; Moc PV do zainstalowania k Wp: 36
2. Publiczne Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Tyczynie z halą sportową
Roczne zużycie energii w kWh: 114 857 (zużycie energii w budynku gimnazjum oraz hali sportowej przy gimnazjum); Moc PV do zainstalowania k Wp: 40
3. Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce
Roczne zużycie energii w kWh: 8 806; Moc PV do zainstalowania k Wp: 7
4. Szkoła Podstawowa w Kielnarowej
Roczne zużycie energii w kWh: 17 526; Moc PV do zainstalowania k Wp: 17
5. Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Hermanowej
Roczne zużycie energii w kWh: 31 831; Moc PV do zainstalowania k Wp: 32
6. Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym
Roczne zużycie energii w kWh: 28 979; Moc PV do zainstalowania k Wp: 20
Dokumentacja projektowa (osobno dla każdego obiektu) powinna zawierać:
- projekt budowlany i wykonawczy:
- pełny opis wraz z wszystkimi obliczeniami niezbędnymi do wykonania instalacji,
- rysunek/schemat technologiczny instalacji,
- rysunek/rzut usytuowania paneli fotowoltaicznych,
- w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie rysunki konstrukcyjne dodatkowych konstrukcji wsporczych wraz z ich posadowieniem,
- w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych na dachach Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia oceny wytrzymałości konstrukcji dachu i sporządzenia oceny technicznej,
- wytyczne dotyczące przygotowania przez użytkownika pomieszczeń potrzebnych do montażu urządzeń,
- wytyczne ogólnobudowlane i elektryczne,
- symulację komputerową rocznych wyników energetycznych instalacji oraz szacunkowej ilości zaoszczędzonej energii oraz ograniczenia emisji zanieczyszczeń.
- Przedmiar i kosztorys, który winien zawierać zestawienie wszelkich koniecznych do wykonania robót i materiałów – wykonane zgodne ze szczegółowym zakresem przedmiotu zamówienia.
- Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót.
Do obowiązków Wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie do potrzeb: uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych
w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych. Koszty uzyskania w/w dokumentów ponosi Wykonawca.
W dokumentacji technicznej Wykonawca nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W przypadku zastosowania wyrazów „lub równoważny” Wykonawca zobowiązany jest określić cechy (kryteria, parametry) równoważności.
Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o założenia wstępne, niezbędne uzgodnienia, zezwolenia
i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizje lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- przeniesienie praw autorskich na Zamawiającego,
- sprawowania nadzoru autorskiego,
- udzielenie wyjaśnień i odpowiedzi (w przypadku wątpliwości zamawiającego) na ewentualne zapytania skierowane przez Wykonawców w prowadzonym postępowaniu przetargowym.
Ww. opracowania należy opracować w formie tradycyjnej (papierowej) zgodnie z wcześniejszym wyszczególnieniem w następujący ilościach:
- projekt budowlany i wykonawczy:
- dla obiektów „1,3,4,5,6” – po 3 egz.
- dla obiektu „2” – 4 egz.
- przedmiar robót i kosztorys inwestorski – po 2 egz. dla każdego obiektu.
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – po 2 egz. dla każdego obiektu
oraz na nośniku elektronicznym z zapisem na CD/DVD w formacie ogólnodostępnym – opracowania tekstowe w formacie *.pdf, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.pdf.
Ofertę należy dostarczyć osobiście, przesłać pocztą tradycyjną lub kurierem na adres siedziby Zamawiającego: Urząd Miejski w Tyczynie, ul. Rynek 18, 36-020 Tyczyn, pokój nr 21 – sekretariat,do dnia 27 lipca 2016 r. do godz.9:00. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27 lipca 2016 r. godz.10:15
w siedzibie zamawiającego -sala posiedzeń.
Zamawiający będzie oceniał oferty wg nastepujących kryteriów: cena - 100%
Maksymalną ilość punktów w kryterium cena „C” otrzyma oferta z najniższą ceną. Ilość punktów przyznana ofercie w kryterium cena ”C” zostanie określona zgodnie ze wzorem:
C=(Cmin / Coferta) * 100 pkt * 100%,
gdzie: Cmin oznacza najniższą cenę zaoferowaną w postępowaniu, a Coferta cenę badanej oferty
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.