Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych w tzw. trybie „zaprojektuj i wybuduj” . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Programie funkcjonalno – użytkowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego oraz umowie, której wzór stanowi Załącznik nr 5 do niniejszego zapytania ofertowego. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w tzw. trybie „zaprojektuj i wybuduj”, zatem w ramach niniejszego postępowania zostanie wyłoniony jeden Wykonawca, który opracuje dokumentację techniczną m.in. w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy oraz wytyczne Zamawiającego. Przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji Wykonawca jest zobowiązany do opracowania koncepcji do projektu, które będą przedkładane Zamawiającemu do akceptacji.
1. O realizację zamówienia mogą się ubiegać wszystkie podmioty, które spełniają poniższe wymogi:
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej niezbędnej do realizacji zamówienia:
- posiadają opłaconą polisę ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych)
b) nie zalegają z należnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;
c) udokumentowane doświadczenie obejmujące:
- w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali w sposób należyty co najmniej 2 kompletne instalacje fotowoltaiczne o mocy nie mniejszej niż 200 kW każda wraz z ich rozmieszczeniem i instalacją (montażem) na rzecz jednego lub więcej podmiotów.
UWAGA:
Realizacja kompletnych instalacji fotowoltaicznych oznacza wykonanie łącznie w ramach jednej kompletnej instalacji fotowoltaicznej dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznej, przy czym dostawa instalacji fotowoltaicznej musi obejmować dostawę paneli fotowoltaicznych, falownika i zabezpieczenia.
UWAGA:
Dopuszczalne jest, aby Wykonawcy na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu wykazywali swoje doświadczenie, jeżeli realizowali wymagane zamówienia w formule robót budowlanych a nie w formule dostaw wraz z montażem.
UWAGA:
Wymagane w zakresie doświadczenia instalacje fotowoltaiczne mogły być wykonywane w ramach jednego lub większej liczby zamówień/mogły być realizowane na podstawie jednej lub większej liczby umów;
- Zamawiający dokona oceny spełniania wyżej opisanych warunków udziału Wykonawcy w postępowaniu zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów i oświadczeń załączonych przez Wykonawcę do złożonej oferty. Z zastrzeżeniem postanowień Rozdziału VII pkt 12., niniejszego zapytania, brak któregokolwiek z wymaganych niniejszym Zapytaniem dokumentów lub oświadczeń, złożenie ich w niewłaściwej formie lub niezgodnie z wymaganiami ustanowionymi niniejszym Zapytaniem będzie skutkowało odrzuceniem oferty dotkniętej ww. brakami i oferta taka nie będzie podlegała ocenie.
- Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie muszą dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
Do wypełnionego i podpisanego przez Wykonawcę formularza ofertowego należy dołączyć:
- aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, celem zapewnienia zamawiającemu możliwości weryfikacji poprawności formalnej złożonych ofert.
- wykaz doświadczenia, jakim na potrzeby niniejszego postępowania legitymuje się Wykonawca, złożony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego Zapytania,
- dokumenty potwierdzające należyte wykonanie zamówień, wskazanych w wykazie doświadczenia, o którym mowa w pkt 2), powyżej.
- zaświadczenia o niezaleganiu z należnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.
- opłaconą polisę OC.
4. Za wyjątkiem oświadczeń, tj. wykaz doświadczenia, o którym mowa w pkt 3 ppkt 2) niniejszego rozdziału, pozostałe dokumenty, wymienione w pkt 3 niniejszego rozdziału należy przedłożyć do oferty w oryginale lub poświadczyć za zgodność z oryginałem. Potwierdzenia za zgodność dokonuje osoba/y uprawniona/e do reprezentowania Wykonawcy składającego ofertę.
Dokumenty i oświadczenia wymagane do przedłożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą:
- Oferta złożona zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego Zapytania.
- Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
- Wykaz doświadczenia, jakim na potrzeby niniejszego postępowania legitymuje się Wykonawca, złożony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego Zapytania.
- Dokumenty potwierdzające należyte wykonanie zamówień wskazanych w wykazie doświadczenia.
- Dokumenty, o których mowa w Rozdziale I pkt 6 niniejszego zapytania.
- Dowód wniesienia wadium.
- Oświadczenie o braku powiązań osobowych lub kapitałowych według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszego Zapytania.
- Zaświadczenia o niezaleganiu z należnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;
- Opłaconą polisę OC.
- W przypadku, gdy oferta wraz z załącznikami podpisywana jest przez pełnomocnika, tj. osobę, której umocowanie do reprezentowania Wykonawcy składającego ofertę nie wynika z właściwego Rejestru, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub uwierzytelnionej kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub przez organ równorzędny w świetle obowiązujących przepisów.
1. Oferta musi zostać złożona w nieprzekraczalnym terminie, do dnia 12 czerwca 2019r., do godz. 14.00 w siedzibie ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A.. O terminie złożenia oferty decyduje data i godzina wpływu oferty do siedziby Zamawiającego (o złożeniu oferty nie decyduje data stempla pocztowego).
Ofertę należy złożyć w jeden z niżej wymienionych sposobów:
- osobiście w siedzibie Zamawiającego lub
- przesłać pocztą tradycyjną lub kurierem na adres siedziby Zamawiającego.
2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 12 czerwca o godz. 14.30 w siedzibie Zamawiającego.
Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą, zgodnie z poniższymi kryteriami:
- Cena – 60 %
- Okres gwarancji na roboty budowlane - 5%
- Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne - 25%
- Okres gwarancji na inwertery– 10%.
Oferty zostaną ocenione wg poniższego systemu punktowego, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt
Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty:
Ocena oferty zostanie obliczona z wykorzystaniem następującego wzoru:
Ocena = A + B+ C + D gdzie:
A Kryterium Cena zostanie obliczone wg następującego wzoru:
najniższa zaproponowana cena brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia / cena badanej oferty brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia x 60 punktów
Maksymalna liczba punktów jakie może otrzymać oferta w tym kryterium wynosi: 60 punktów.
B Kryterium Okres gwarancji na roboty budowlane zostanie ocenione w następujący sposób:
Wymagany okres gwarancji na roboty budowlane to minimum 5 lat licząc od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
5 lat - 0 pkt
powyżej 5 lat do 7 lat– 1 pkt
powyżej 7 lat do 10 lat – 3 pkt
powyżej 10 lat – 5 pkt
Jeżeli Wykonawca udzieli gwarancji jakości roboty budowlane przez okres krótszy niż 5 lat , jego oferta zostanie odrzucona jako niespełniająca wymagań postawionych niniejszym Zapytaniem i nie będzie brana pod uwagę przy ocenie ofert złożonych w niniejszym postępowaniu.
Maksymalna liczba punktów jakie może otrzymać oferta w tym kryterium wynosi: 5 punktów.
C Kryterium Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne zostanie ocenione w następujący sposób:
Wymagany okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne to 10 lat licząc od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
10 lat- 0 pkt
powyżej 10 lat do 12 lat– 10 pkt
powyżej 12 lat do 15 lat – 20 pkt
powyżej 15 lat – 25 pkt
Jeżeli Wykonawca udzieli gwarancji jakości moduły fotowoltaiczne przez okres krótszy niż 10 lat, jego oferta zostanie odrzucona jako niespełniająca wymagań postawionych niniejszym Zapytaniem i nie będzie brana pod uwagę przy ocenie ofert złożonych w niniejszym postępowaniu.
Maksymalna liczba punktów jakie może otrzymać oferta w tym kryterium wynosi: 25 punktów.
D Kryterium Okres gwarancji na inwertery zostanie ocenione w następujący sposób:
Wymagany okres gwarancji na inwertery to 5 lat licząc od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
Poniżej 5 lat- 0 pkt
powyżej 5 lat do 7 lat–2 pkt
powyżej7 lat do 10 lat – 5 pkt
powyżej 10 lat – 10 pkt
Jeżeli Wykonawca udzieli gwarancji jakości na inwertery i optymalizatory mocy przez okres krótszy niż 5 lat , jego oferta zostanie odrzucona jako niespełniająca wymagań postawionych niniejszym Zapytaniem i nie będzie brana pod uwagę przy ocenie ofert złożonych w niniejszym postępowaniu.
Maksymalna liczba punktów jakie może otrzymać oferta w tym kryterium wynosi: 10 punktów.
Łączna ocena ofert:
Punkty uzyskane przez ofertę w ocenie oferty w Kryterium A – Cena, Kryterium B - Okres gwarancji na roboty budowlane, Kryterium C - Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne, Kryterium D - Okres gwarancji na inwertery, zostaną dodane do siebie i na tej podstawie zostanie obliczona łączna ocena oferty. Oferta w łącznej ocenie może uzyskać maksymalnie 100 pkt.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta uzyska największą ilość punktów w łącznej ocenie ofert (łączna suma punktów uzyskanych przez Wykonawcę w kryterium A, B, C i D Punkty będą liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
O udzielenie zamówienia nie mogą się ubiegać Wykonawcy powiązani osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym.
W celu uniknięcia konfliktu interesów zamówienia publiczne, nie mogą być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień zawartej umowy z wybranym Wykonawcą w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
- Dopuszczalne będą zmiany, dotyczące w szczególności:
- zmiany jakichkolwiek rozporządzeń i przepisów i innych dokumentów, w tym dokumentów programowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, mających wpływ na realizację umowy;
- zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
- zmiany terminu płatności;
- zmiany organizacyjnej polegającej na zmianie osób, podwykonawców, grup wykonawców i innych podmiotów współpracujących przy realizacji zamówienia pod warunkiem, że ich uprawnienia, potencjał ekonomiczny, wykonawczy i doświadczenie nie są gorsze od tych, jakie posiadają podmioty zamieniane. Zmiany te mogą nastąpić z przyczyn organizacyjnych pod warunkiem, że osoby podwykonawcy, grupy wykonawców i innych podmiotów spełniają wszystkie wymogi wynikające z zapytania ofertowego i złożonej oferty;
- zmiany wynagrodzenia (zmiany urzędowej stawki podatku VAT, uzasadnienia ekonomicznego i/lub technicznego, ograniczenia zakresu robót);
- zmiany umówionego zakresu robót– w przypadku (koniecznych lub uzasadnionych zmian w dokumentacji projektowej powstałych z przyczyn niemożliwych do przewidzenia, konieczności lub techniczno - ekonomicznej zasadności zastosowania materiałów i urządzeń równoważnych, konieczności wykonania rozwiązań równoważnych wynikających z uwarunkowań technologicznych lub użytkowych, ograniczenia finansowego po stronie Zamawiającego z przyczyn od niego niezależnych).
Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy zawartej z wybranym Wykonawcą muszą być dokonywane w formie pisemnych aneksów do umowy podpisanych przez obie strony, pod rygorem nieważności.