1. Zakres zamówienia obejmuje:
a) informacje techniczne o obiekcie:
Budynek prosektorium jest jednokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym obiektem z nieużytkowym poddaszem. Konstrukcja ścian murowana, konstrukcja dachu drewniana. Tak obecnie jak i po przebudowie i termomodernizacji służył będzie dla prosektury szpitalnej czyli wykonywania sekcji zwłok oraz przechowywania i wydawania zwłok. W budynku nie są obecnie wykonywane prace związane z badaniem próbek pobranych podczas sekcji. Powierzchnia zabudowy budynku to 170,56 m2. Obecny układ pomieszczeń oraz ich stan techniczny nie spełnia obowiązujących przepisów budowlanych i sanitarnych. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną (jednostronne zasilanie z Rozdzielni Głównej Szpitala), odgromową, CO, wod-kan, wentylację mechaniczną, komorę chłodniczą do przechowywania zwłok z agregatem zewnętrznym, klimatyzator typu Split, telefon..
b) wykonanie koncepcji i projektu budowlanego
Koncepcję architektoniczną opracować w 1 egz papierowym i przesłać również na adres poczty elektronicznej Zamawiającego wersję nieedytowalną w formacie .pdf.
Projekt budowlany należy wykonać w 5 egzemplarzach papierowych oraz 1 egzemplarzu na CD. Wersja elektroniczna powinna być zapisana w formacie .pdf oraz w wersji edytowalnej.
Dokumentacja powyższa winna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy medycznej (technologia medyczna) i sztuki technicznej, uzgodnieniami z Zamawiającym, a w szczególności z wymaganiami określonymi w:
- Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. z 2012 roku, poz. 739);
- Ustawie Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.);
- Ustawie Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2016 roku poz.290);
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690, z późn. zm.);
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072, z późn. zm.);
- Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2012 poz. 462 z późn zmianami);
2. Opis zamówienia
Projekt zadania dotyczy istniejącego budynku prosektorium zlokalizowanego na terenie Szpitala oddanego do eksploatacji w 1953 roku. Plan aktualnej sytuacji, rzutu przyziemia oraz elewacji zawiera załącznik graficzny. Dołączony wyciąg z audytu efektywności energetycznej przedstawia warunki Zamawiającego dotyczące rozwiązań technicznych służących oszczędzaniu energii. Zamawiający oczekuje zaprojektowania przestrzennego pomieszczeń w budynku prosektorium tak, żeby dostosować pomieszczenia do obowiązujących przepisów sanitarnych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. z 2012 roku, poz. 739) oraz żeby były spełnione wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690, z późn. zm.) dla wskaźników zapisanych na 2021 rok.
W szczególności Zamawiający oczekuje, żeby w budynku zostały umieszczone:
- Sala odbioru zwłok
- Sanitariat dla petentów
- Kancelaria prosektorium
- Chłodnia
- Magazyn środków dezynfekcyjnych
- Sala sekcji
- Śluza szatniowa składająca się z szatni brudnej, pomieszczenia higieniczno – sanitarnego i szatni czystej
- Pokój pracownika z aneksem socjalnym
- Węzeł cieplny
- Niezbędne przedsionki i komunikacja wewnętrzna
W zakres projektu ma też wchodzić wymiana pokrycia dachowego prosektorium, które obecnie wykonane jest z eternitu.
Projekt zagospodarowania terenu oprócz elementów związanych z zaopatrzeniem budynku w media powinien zawierać nowy układ komunikacji i dojść do budynku zapewniające bezprogową trasę dowozu zwłok na specjalistycznych wózkach do chłodni oraz dojazd środków transportu firm odbierających zwłoki. Projekt ten powinien zawierać także rozwiązanie architektoniczno – konstrukcyjne oddzielenia budynku prosektorium z miejscem składowania odpadów komunalnych z jednostek Szpitala.
Opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych ma służyć Zamawiającemu także do wystąpienia do Marszałka Województwa z wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 20120 w ramach działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków. W związku z tym przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie należy rozdzielić na koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne w rozumieniu wytycznych dla tego programu. Projektant będzie zobowiązany do wniesienia ewentualnych korekt wszystkich elementów projektu, jeżeli wystąpi niespójność projektu z rozwiązaniami w audycie lub niewłaściwej agregacji kosztów (kwalifikowalne i niekwalifikowalne).
Projekt budowlany i wykonawczy winien uwzględnić optymalny wariant przedsięwzięć termomodernizacyjnych wskazanych w audycie. Projekt wykonawczy winien być tak sporządzony, aby można było zidentyfikować prace zakwalifikowane do przedsięwzięć termomodernizacyjnych i prace nie należące do tych przedsięwzięć. Jeśli trudnym będzie graficzne wskazanie elementów wchodzących w zakres prac termomodernizacyjnych to musi to być uczynione w opisie technicznym.
Zamawiający posiada audyt energetyczny i projekt budowlany przebudowy i termomodernizacji budynku opracowany w 2012 roku według innych założeń energetycznych zawartych w audycie: zasilania w ciepło i ciepłą wodę z sieci szpitalnej przyłączem z rur preizolowanych ułożonych w kanale ziemnym, brak paneli fotowoltanicznych, grubość docieplenia nieodpowiadająca przepisom dla 2021 roku, brak pomieszczenia na węzeł cieplny dla sieci miejskiej. Dla tego projektu była wydana dezyzja na wykonanie robót budowlanych i jest ona ważna. Wykonawca może posiłkować się tym projektem wprowadzając stosowne zmiany zawarte w audycie i niniejszym opisie (Zamawiający posiada prawa autorskie do projektu) lub też sporządzić nowe opracowanie autorskie.
Budynki Szpitala znajdują się na terenie objętym obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego miasta Stalowej Woli, a teren na którym znajdują się budynki Szpitala, jest objęty strefą ochrony konserwatorskiej (tylko w zakresie elewacji budynków).
Projekt budowlany, po wcześniejszym pozytywnym zaopiniowaniu elewacji budynku przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Rzeszowie, zostanie złożony przez Zamawiającego w Starostwie Powiatu Stalowowolskiego w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Wykonawca projektu w przypadkach wad lub braków stwierdzonych przez osobę zatwierdzającą projekt zobowiązany będzie do uzupełnienia ich w terminach wynikających z wystąpień organu wydającego pozwolenie na budowę bez dodatkowej zapłaty.
Projekty wykonawcze (obejmujące również przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie z rozbiciem na koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne) należy sporządzić odrębnie dla branż:
- architektura,
- konstrukcja,
- zagospodarowanie terenu,
- technologia medyczna obejmująca również komorę chłodniczą do przechowywania zwłok,
- instalacje sanitarne (kanalizacja sanitarna, woda zimna i ciepła z pompą ciepła),
- instalacje centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego z węzłem ciepłowniczym,
- wentylacja i klimatyzacja wraz z komorą chłodniczą do przechowywania zwłok,
- instalacje elektryczne (w tym tablica elektryczna dla budynku, zasilanie wentylacji i klimatyzacji, panele fotowoltaniczne),
- automatyka i sterowanie wentylacji, klimatyzacji i komory chłodniczej,
- instalacje niskoprądowe (p.poż o ile będzie potrzebna, komputerowa, telefoniczna, monitoring i kontrola dostępu itp.) z wpięciem do istniejących sieci Szpitala.
Projekt budowlany przyłącza wykona dostawca ciepła.
Wykonawca projektu w oparciu o uzyskane od Zamawiającego pełnomocnictwa, będzie występował do instytucji i organów o niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia opinie, uzgodnienia i decyzje oraz będzie ponosił ewentualne koszty z tym związane.
Zadanie należy opracować w następujących etapach:
1). Koncepcja zadania:
Koncepcja zadania zawierająca rozwiązanie przestrzenne pomieszczeń prosektorium. Koncepcja ma być uzgodniona z przedstawicielami Szpitala. Jeżeli w ramach koncepcji zostaną wprowadzone tylko zmiany do istniejącego projektu polegające na wydzieleniu pomieszczenia na węzeł cieplny z pomieszczeń, w których nie wykonuje się sekcji zwłok i nie przechowuje lub wydaje zwłok to Projektant może przesłać do Zamawiającego informację graficzną tej koncepcji w wersji elektronicznej bez konieczności jej dalszego zatwierdzania
2). Projekt budowlany:
Po zatwierdzeniukoncepcji zadania przez Zamawiającego należy opracować projekt budowlany spełniający wymogi Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2012 poz. 462 z późn zmianami). Projekt podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
3) Projekt wykonawczy:
Po sporządzeniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego projektu budowlanego należy sporządzić projekt wykonawczy o zakresie jak w pkt 2. c) dla branż jak wyżej i przesłać do Zamawiającego.
3. Inne informacje i wymagania:
3.1.. Zamawiający będzie aktywnie uczestniczył w uzgadnianiu koncepcji i projektu budowlanego zadania.
3.2. Zakres przedmiotu zamówienia poprzedzający wykonanie projektu:
a) dokonanie inwentaryzacji obiektu w zakresie koniecznym do prawidłowego zaprojektowania przebudowy,
b) przeanalizowanie pierwotnej istniejącej dokumentacji technicznej (dokumentacja jest niekompletna i tylko w wersji papierowej) oraz opracowania projektowego z 2012 roku.
c) sporządzenie mapy dla celów projektowych
4. Odbiór przedmiotu zamówienia.
Odbiór będzie następował poprzez przekazywanie przez Wykonawcę i odbieranie przez Zamawiającego poszczególnych opracowań w miarę ich realizacji i poprzez odbiór końcowy przedmiotu zamówienia.
Części przedmiotu zamówienia takie jak.: koncepcja i projekt budowlany podlegają zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Ocenę i zatwierdzenie koncepcji Zamawiający dokona w ciągu 2 dni roboczych. Ocenę i zatwierdzenie projektu budowlanego w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania wersji papierowej. Wstępne propozycje Wykonawcy dla wszystkich elementów zadania Wykonawca może przekazywać w formie elektronicznego pliku w formacie .pdf. W przypadku niespełniania oczekiwań Zamawiającego odnośnie przedstawionych opracowań z powodów merytorycznych lub formalnych opracowania będą zwrócone Wykonawcy bez zatwierdzenia dla poprawy wskazanych elementów.
Projekt budowlany będzie uznany za wykonany poprawnie po pozytywnym zaopiniowaniu przez Zamawiającego pod względem zaprojektowanych funkcji i zakresu oraz po decyzji Starosty Stalowowolskiego o rozpoczęciu procedury wydania pozwolenia na wykonanie robót budowlanych dla projektowanego zakresu.
Projekt wykonawczy uznany zostanie za wykonany poprawnie po pozytywnej ocenie kompletności i agregacji kosztów wydanej przez Zamawiającego w terminie do 7 dni roboczych od otrzymania wersji papierowych.
Odbiór końcowy odbędzie się poprzez podpisanie Protokołu Zdawczo-Odbiorczego, po otrzymaniu od Wykonawcy kompletu opracowań dotyczących zadania i oświadczenia, że dokumentacja projektowa zadania została wykonana zgodnie z umową, aktualnie obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi, uzgodniona przez rzeczoznawców, w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu dokumentacja ma służyć.
5. Załączniki graficzne dołączone w wersji elektronicznej:
Plan sytuacyjny okolic prosektorium
Elewacja południowa i zachodnia budynku
Rzut – stan istniejący przyziemia
Wyciąg z audytu energetycznego budynku
Promesa Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Rzeszowie o możliwości pozytywnego zaopiniowania lokalizacji paneli fotowoltanicznych na dachu budynku prosektorium.
Elementy projektu budowlanego z 2012 roku:
- rzut przyziemia architektoniczny,
- rzut dachu,
- elewacja zachodnia,
- elewacja południowa
- przekrój
- rzut przyziemia technologia,
- rzut parteru instalacja CO i CTW,
- rzut poziomów kanalizacyjnych.
6.Termin wykonania przedmiotu zamówienia:
Projekt budowlany w terminie 10 tygodni od podpisania umowy
Projekt wykonawczy w terminie 14 tygodni od podpisania umowy
Za termin wykonania uznaje się datę dostarczenia ostatecznej wersji projektu wykonawczego, w tym kosztorysów inwestorskich, zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Nie dotyczy to sprawowania nadzoru autorskiego, który będzie realizowany wówczas gdy będą prowadzone roboty budowlane w oparciu o wykonane i zatwierdzone projekty oraz wydane pozwolenie na budowę.
Ofertę, w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie należy złożyć pod adresem: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, ul. Staszica 4, 37 – 450 Stalowa Wola, pok. nr 7, Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia w terminie do dnia 20 grudnia 2016 r., do godziny 12:00.
Otwarcie ofert nastąpi 20 grudnia 2016r. o godz. 12:30 w: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, ul. Staszica 4, 37 – 450 Stalowa Wola, pok. nr 7, Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
Cena – 100%
Punktacja: (Cena najniższa : Cena badana) x 100 pkt
Najkorzystniejszą ofertą będzie oferta która uzyska największą ilość punktów
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.