Rodzaj zamówienia: 
Usługi
Zamawiający: 
Gmina Horyniec-Zdrój, Aleja Przyjaźni 537-620 Horyniec-Zdrój
Opis przedmiotu zamówienia: 
  1. Przedmiot zamówienia
    1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług nadzoru inwestorskiego, obejmujące czynności wynikające z obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego i jego uprawnień o których mowa w ustawie z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 z późn. zm.) oraz odrębnych obowiązków nałożonych przez Zamawiającego w branżach:
      1. Konstrukcyjno-budowlanej
      2. Instalacyjnej w zakresie prac wodociągowych i kanalizacji
      3. Instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
      4. Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej
      5. Uprawnienia, o których mowa w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (dz. U. z 2014 r. poz. 1446 z późn. zm.)

na zadaniach projektu „Rozbudowa i wyposażenie ogólnodostępnej infrastruktury uzdrowiskowej na terenie uzdrowiska Horyniec-Zdrój” dofinansowanego w ramach osi priorytetowej VI Spójność Przestrzenna i Społeczna,, Działanie 6.1 Rozwój potencjału endogenicznego regionu RPO WP na lata 2014-2020 nr umowy o dofinansowanie RPPK.06.01.00-18-0009/17-00 z dnia 28 maja 2018 r.

Dodatkowo w ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:

- zapoznania się z dokumentacją dotyczącą inwestycji, przeprowadzenia inspekcji terenu budowy, w celu porównania stanu istniejącego z projektowanym, zidentyfikowanie problemów jakie mogą wystąpić podczas realizacji zadania

- reprezentowanie Zamawiającego na palcu budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem budowlanym i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,

- sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych, oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania,

- informowanie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach występujących podczas realizacji robót, które mogą mieć wpływ na wydłużenie czasu realizacji inwestycji lub zwiększenie kosztów,

- potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad , a także kontrolowanie rozliczeń budowy (rzeczowe i finansowe)

- organizowanie i prowadzenie raz w miesiącu narad koordynacyjnych z udziałem Wykonawcy, Zamawiającego, a w zależności od potrzeb projektanta

- weryfikacji kompletności dokumentacji odbiorowej przygotowanej przez Wykonawcę robót

- uczestnictwa w odbiorze końcowym robót oraz dokonanie odbioru robót związanych z usunięciem wad ujawnionych podczas odbioru końcowego,

- współpracy przy rozliczeniu rzeczowym i finansowym zadania

- uczestnictwo w przeglądach w okresie gwarancji i rękojmi

 

Zakres robót budowlanych obejmuje:

  • Uzupełnienie infrastruktury Parku Zdrojowego w tym: budowę ścieżki zdrowia (ruchowej), budowę nawierzchni bezpiecznej na istniejącym placu zabaw, przebudowę kładki nad potokiem Papiernia. Park Zdrojowy jest zabytkiem wpisanym do rejestru zabytków pod numerem A-548.
  • Budowę ciągu spacerowego obejmującego wykonanie ciągów pieszo-turystycznych z wydzieleniem pasa dla rowerzystów, budowę wiat wypoczynkowych, altan oraz poidełek, budowę siłowni plenerowej, instalacji tablic dydaktycznych, tężni solankowej
  • Budowę Centrum Informacji Turystycznej

Funkcja Inspektora Nadzoru będzie pełniona w stosunku do w/w robót budowlanych dla których została opracowana dokumentacja techniczna – do wglądu w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej Zamawiającego. Oferent do wyceny winien brać pod uwagę elementy obejmujące swym zakresem w/w pozycje opisu przedmiotu zamówienia oraz przedmiar robót.

Kod CPV: 
71247000-1
71521000-6
Warunki udziału w postępowaniu : 

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Oferenci, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postepowaniu dotyczące:

Warunki dotyczące osób: Oferent winien wykazać się osobami, które posiadają uprawnienia budowlane w branżach:

  1. Konstrukcyjno-budowlanej
  2. Instalacyjnej w zakresie prac wodociągowych i kanalizacji
  3. Instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
  4. Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej
  5. Uprawnienia, o których mowa w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (dz. U. z 2014 r. poz. 1446 z późn. zm.)

oraz wykazać że wskazane osoby  przynależą do właściwej izby samorządu zawodowego jeżeli taki wymóg na te osoby nakłada Prawo budowlane. Zgodnie z art. 12a Prawa budowlanego  który to odsyła do ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich  Unii Europejskiej  (Dz. U. z dnia 17 kwietnia 2008 r. ze zm.) przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego nie jest wymagana od obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) gdyż do posiadania uprawnień w wykonywaniu samodzielnych funkcji w budownictwie nie jest wymagana przynależności do izby samorządu zawodowego.

           

Spełnienie powyższych warunków będzie możliwe wyłącznie na podstawie załączonych dokumentów potwierdzających te informacje tj.: kwalifikacje zawodowe, uprawnienia i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wg załącznika do zapytania. Brak jakiegokolwiek z dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje spowoduje wykluczenie Oferenta.

Warunki dotyczące doświadczenia zawodowego:

Oferent winien wykazać, że pełnił należycie i prawidłowo ukończył nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:

  1. Co najmniej jedną usługę nadzoru budowlanego nad zakresem prac prowadzonym w obiekcie wpisanym do wojewódzkiego rejestru zabytków nieruchomych
  2. Po co najmniej jednej usłudze nadzoru budowlanego w zakresie, w którym niezbędne były uprawnienia w następujących branżach:
    1. Konstrukcyjno-budowlanej
    2. Instalacyjnej w zakresie prac wodociągowych i kanalizacji
    3. Instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
    4. Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej

 

Uwaga: Zamawiający uzna warunek za spełniony również wówczas, gdy Oferent wykaże się np. jednym nadzorem na robotach gdzie były wykorzystywane uprawnienia budowlane we wszystkich w/w specjalnościach.

Spełnienie powyższych warunków będzie możliwe wyłącznie na podstawie załączonych dokumentów (np. referencje, protokoły odbioru lub innych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie usług)

Termin składania ofert: 
piątek, Czerwiec 29, 2018 - 10:00
Miejsce składania oraz otwarcia ofert: 

Ofertę na formularzu ofertowym należy złożyć nie później niż do dnia 29 czerwca 2018 r. do godziny 10:00 w formie pisemnej w siedzibie Zamawiającego (sekretariat) lub przesłać na adres:

 

Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju

Aleja Przyjaźni 5

37-620 Horyniec-Zdrój

 

Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie, zapieczętowanej w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści oraz zabezpieczającej jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert, oznaczonej w sposób następujący:

 

NAZWA WYKONAWCY I JEGO ADRES

 

Gmina Horyniec - Zdrój

Aleja Przyjaźni 5

37-620 Horyniec-Zdrój

 

oferta na świadczenie usług nadzoru inwestorskiego, obejmujące czynności wynikające z obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego i jego uprawnień w ramach projektu „Rozbudowa i wyposażenie ogólnodostępnej infrastruktury uzdrowiskowej na terenie uzdrowiska Horyniec-Zdrój”

 

nie otwierać przed: 29.06.2018 godz. 10: 30

 

Oferty zostaną otwarte w siedzibie Zamawiającego w dniu 29 czerwca 2018 r. o godzinie 10:30 Sala Narad.

Kryteria oceny ofert, ich znaczenie (waga) oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 

Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę zgodnie z poniższymi kryteriami:

Cena – 100%

Oceny zostaną ocenione wg systemu punktowego, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.

  1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się kryterium ceny.
  2. Kryterium cena rozpatrywane będzie na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Oferenta na formularzu oferty. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:

C – Cena = najniższa cena oferty brutto/cena brutto oferty ocenianej x 100

Maksymalna liczba punktów jakie można otrzymać w kryterium cena wynosi 100 punktów.

  1. Wszystkie obliczenia ceny dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Do porównania cen ofert, według powyższego wzoru zostanie przyjęta podana w ofertach cena brutto za realizację przedmiotu zamówienia.
  2. Zamawiający udzieli zamówienia Oferentowi, którego oferta uzyska największą ilość punktów w łącznej ocenie ofert. Punkty będą liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Termin wykonania zamówienia: 
piątek, Grudzień 6, 2019
Powiat: 
lubaczowski
Informacja na temat zakresu wykluczenia : 

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunki zmiany umowy: 
  1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z zastrzeżeniem ust. 2-5. Zmiana umowy z naruszeniem niniejszego przepisu ulega unieważnieniu.
  2. W przypadku gdy zaistnieją opóźnienia powstałe bez winy Zamawiającego lub inne okolicznością na które nie miał wpływu, Zamawiający zmieni termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy o okres opóźnienia – Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia może nastąpić w szczególności jeżeli podczas realizacji inwestycji nastąpią poniższe przypadki:
    1. Konieczność udzielenia zamówień dodatkowych Wykonawcy robót budowlanych
    2. Wystąpienie nieprzewidzianych wad lub braków w dokumentacji projektowej
    3. Działanie siły wyższej, wystąpienie klęski żywiołowej, wystąpienie warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót lub inne zdarzenie nadzwyczajne trudne do przewidzenia w chwili podpisania umowy, a mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót
    4. Wystąpią zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, architektonicznymi lub terenowymi, których następstwem będzie opóźnienie w realizacji inwestycji
    5. Wystąpią zmiany stanu prawnego w zakresie dotyczącym realizowanego przedmiotu niniejszej umowy, który ma wpływ na terminowość realizacji inwestycji
  3. W przypadku, gdy nastąpi ustawowa zmiana stawki podatku VAT, Strony dostosują stawkę podatku VAT do obowiązujących przepisów prawa i ustalą wartość umowy w oparciu o zmieniona stawkę podatku
  4. W przypadku zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu zawarcia umowy, Strony dostosują zapisy umowy do obowiązujących przepisów prawa w wymaganym zakresie.
  5. Zmiany umowy winny być dokonywane w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Numer projektu: 
RPPK.06.01.00-18.0009/17